Korálky hýbají světem. Už mnohé z nás podlehly jejich podmanivému kouzlu. Navlékáme do úmoru a trumfujeme se v nejrůznějších korálkových kreacích. Jak ozvláštnit sbírku korálků? Prázdniny jsou v plném proudu a přejí cestování. Vyraz třeba na Britské ostrovy. V Londýně narazíš na mnoho obchodů a obchůdků s korálky.

avatar

Jana Rejchrtová

Korálky hýbají světem. Už mnohé z nás podlehly jejich podmanivému kouzlu. Navlékáme do úmoru a trumfujeme se v nejrůznějších korálkových kreacích. Jak ozvláštnit sbírku korálků? Prázdniny jsou v plném proudu a přejí cestování. Vyraz třeba na Britské ostrovy. V Londýně narazíš na mnoho obchodů a obchůdků s korálky. Můžeš nakoupit nevšední výrobky, které v Čechách ještě nikdo nemá. A originalita se cení!

Pokud ráda vyrábíš věci z korálků, Londýn a jeho kouzelné obchůdky se pro tebe stanou rájem na zemi

Pokud ráda vyrábíš věci z korálků, Londýn a jeho kouzelné obchůdky se pro tebe stanou rájem na zemi

Londýn plný korálků

Prázdniny končí, ale stále je (a určitě bude) čas podniknout nějaký ten hezký eurovíkend. Pokud ráda cestuješ a navlékáš korálky, tak věz, že na zajímavé kousky narazíš i na svých prázdninových toulkách po světě. Třeba takový Londýn je plný rozmanitých bead shopů, kde objevíš skutečné skvosty. Londýn to není jen Hyde Park, dvoupatrové červené busy nebo Buckinghamský palác. Londýn je Mekkou všech korálkářek. Každý korálkový šílenec bude v Londýně jako v sedmém nebi. Kde najdeš v Londýně ty nejlepší obchody s korálky? Mám pro Tebe hned několik super tipů!

Zkus to i po síti

Pokud však výlet do Londýna neplánuješ, a přesto máš zájem o stylové korálky, pak využij webových e-shopů a nech si poslat ty nejlepší korálkové kořisti až domů.

Tipy na obchody s korálky v Londýně.

Mekka všech korálkářek:
The Bead Shop
21a Tower Street
Covent Garden.
www.beadshop.co.uk

Mnoho korálkářek směřuje zejména do jedné oblasti v Londýně. Covent Garden je nejenom stylová londýnská čtvrť, ale najdeš tu i trendy obchody s korálky. Jedním z nich je The Bead Shop. Tady najdeš skutečné lány korálků. Rozmanité druhy od kuliček, přes kostičky až po tvary zvířátek nebo srdíček. Specialitkou jsou čínské modrobílé korálky a ručně vyřezávané korálky ze vzácného dřeva. Mají tu i krásné korálky v etno stylu. A teď hlavní otázka, než rozbiješ prasátko. Za kolik nakoupíš? Ceny korálků se pohybují od 5 pencí. Za ty nestylovější kousky však můžeš utratit i 4 libry za kus.

Malinkatý poklad na zastrčeném náměstíčku:
Bead Aura
Neal’s Yard
Covent Garden
www.beadaura..co.uk

Na malém náměstíčku v kouzelném zákoutí Covent Garden najdeš další super obchůdek. Malinkatý obchůdek skrývá opravdové kořisti. Najdeš tu takové poklady, jako jsou vtipné kovové miniatury v podobě kabelek či zvířátek. Pokud máš ráda prudkou eleganci, obrať své oči směrem k polodrahokamům a nadčasové perleti. Ovšem to žádá naditou peněženku.

Udělej si přehled o korálkách v Londýně

Pokud, chceš mít ten nejlepší přehled o tom, kde všude v Londýně můžeš uspokojit své korálkové choutky, pak prozkoumej web Beading in London, kde najdeš mnoho tipů na korálkové obchůdky. Můžeš navštívit i nějaký korálkový kurz a naučit se nové techniky, které u nás ještě nikdo nezná!

Další tipy:
www.beadworks.co.uk
www.londonbeadco.co.uk

Pokud Ti nestačí zmíněné tipy na korálkové obchůdky, tak neváhej polechtat Google a zadat do hledáčku výraz „beadshop in London“ a máš o zábavu postaráno na celý večer.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář