Také se ti doma válí všelijaké oblečení, které by sis na sebe už ani nevzala? Už bereš pytel, že ho půjdeš vyhodit do popelnice? Možná nemusíš…

avatar

Anna Pechočová
Vystudovala oděvní návrhářství na střední umělecké škole.

Nová rubrika je tady

Rubriku „Výzva“ jsem vymyslela jako takovou hru. Budu se v ní snažit splnit zdánlivě nesplnitelné úkoly a ty, drahá čtenářko, mi je můžeš navrhovat. Výzvy mohou být jakékoliv – od předělávek oblečení po oblast kosmetiky. Fantazii se meze nekladou.

První výzva

Protentokrát jsem se rozhodla uspořádat malou předělávku oblečení bez pomoci šití. Vyhrabala jsem zpoza skříně staré pánské triko a rozhodla jsem se ho přetvořit na něco, co bych si na sebe vzala třeba i do školy. Zdá se ti to jako příliš praštěný úkol?

Módní výzva: Tričko před předěláním
Zvládnu předělat toto tričko? Fotka před předěláním.

Nejdřív hezky ošmikat

Položila jsem si triko před sebe a přemýšlela… Rozhodla jsem se začít od píky a ze všeho nejdřív se zbavit toho, co se mi líbí nejmíň. Tedy první, čeho jsem se razantně zbavila, byl límeček a zapínání. Nakreslila jsem si krejčovskou křídou nový výstřih jen tak od ruky a už jsem stříhala. Potom šly dolů i široké rukávy, které by na mě vysely jako uši baseta. Ale jelikož je to triko tak o pět čísel větší, když jsem si ho takto vylepšené vzala na sebe, samozřejmě mi koukalo kde co… S tím jsem musela něco udělat. Přece nebudu chodit ven takhle nalehko.

Módní výzva: Ošmikat
První krok v úpravě trika je ošmikání.

Šídlo vykonává svou práci

Mezitím mi cestou frnkl do nosu tenhle krásný lesklý točený provázek, který se doteď válel v šuplíku s nitěmi. Ihned mě něco napadlo. Odměřila jsem si okolo výstřihu všude stejné vzdálenosti, udělala si značky křídou a vzala si svoje báječné krejčovské šídlo (nůžky se ukázaly velice neefektivní). Pak už stačilo ostrým koncem prorazit dírky.

Módní výzva: Díry šídlem
Dělám do výstřihu díry šídlem.

A už bude skoro hotovo

Konec šňůrky jsem oblepila černou kobercovkou. Aby se šňůrka na konci netřepila, olakovala jsem jí černým lakem, ale mohla bych použít i průhledný. Dala jsem ji pak pro jistotu delší dobu zaschnout a pak jsem se už pustila do protahování.

Módní výzva: Provléknutí šňůrky
V topu je provléknutá šňůrka.

Jednoduchý černý top je na světě

Jelikož jsem zvedla výstřih až nahoru ke krku, musela jsem dolní okraj sestříhnout do mírného spodního obloučku, ale myslím, že vše nakonec dopadlo dobře. Co říkáš?

Módní výzva: Hotový top
Černý top je na konečně na světě.

Jakou výzvu bych měla přijmout příště? Své kreativní a jedinečné nápady mi můžete psát do komentářů!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Aný

  Ahoj An, košile se nejspíš dočkáš, ale až někdy jindy:)

 • An

  Úžasná přeměna :D Máš můj obdiv, sama mám pár rozdělaných “modelů” co se mi válí ve skříni jak kostlivci, ale jaksi došla inspirace a chuť.
  Tak by mě zajímalo co zvládneš vytvořit ze staré pánské košile, když sis poradila s trikem :D

 • Autorka

  Ahoj, děkuju jsem ráda že se článek líbil. Zkusím obě dvě možnosti, ale myslím, že předělávka toho kulichu bude pravděpodobnější:D Ale ještě uvidím.

 • Petruška89

  Good idea, přidávám se!!!

 • Margotka

  JJ, když bude ta zima, tak jestli dokážeš maximálně za 100 Kč předělat takový ten klasický černý kulich, aby byl cool.

 • Simča

  Moc se ti to povedlo fakt super clanek a inspirace… zajimalo by me jestli dokazes nejak udelat za co nejmin penez nejake boty na zimu treba ze predelas stare kozacky nebo kecky nebo tak nejak. Vyzivam te! :-)