Skoro u každých vlasů je noční můrou jejich elektrizování. To nejen že vypadá dosti zvláštně, ale dokáže pokazit celý vlasový look. Na vině jsou nepříznivé zimní vlivy počasí, které dokážou tvým vlasům připravit opravdu nepěkné překvapení. Zima je za rohem a tak je čas odpovědět si na otázku, jak na elektrizování vlasů vyzrát! Mrkni se na pár tipů, které elektrizování dokážou šikovně zastavit.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Zima je za rohem a s ní i otravné elektrizování vlasů. Jak si udržet dokonalý účes?

Zima je za rohem a s ní i otravné elektrizování vlasů. Jak si udržet dokonalý účes?

Vlasové přípravky dokážou své

Pokud máš problémy s tím, že tvé vlasy v určitém období elektrizují, mohou ti přijít vhod přípravky, které tomuto problému zabrání. Vhodné jsou jemné a vyživující šampóny a kondicionéry, hydratační masky a lesky, ale také uhlazující balzámy, díky kterým tvé vlasy nebudou poletovat. Samozřejmostí by však měly mít i speciální přípravky s antistatickými účinky. Vždy se porozhlížej i po přípravcích s hydratačními účinky, které jsou především v zimě a pro elektrizující vlasy nezbytné. Především v zimě mají vlasy nižší schopnost vybíjet statickou elektřinu. Pokud jsou navíc vlasy samy o sobě suché a poškozené, hromadí se u nich více statického náboje než u vlasů zdravých a potřebují větší dávku hydratace. Zároveň nezapomínej dodržovat pitný režim, který je i v tomhle směru velmi podstatný.

TIPY:

  • Stylingová pěna ve spreji (Volume shot) od Schwarzkopf s antistatickými účinky – 200 ml za 270 Kč.
  • Hydratační sprej s antistatickými účinky Advance Techniques od Avonu – 150 ml za 90 Kč.
  • Ochranný sprej s uhlazujícími a antistatickými účinky Matrix – Vavoom Gold Heat – 250 ml za 330 Kč.
  • Multifunkční intenzivní maska ve spreji s 10 účinky Intercosmo – Il Magnifico – 150 ml za 400 Kč.

Fén? Jedině s ionizátorem

Hlavně v zimě, pokud někam pospícháš, používáš vysoušecí pomocníky, které šetří tvůj čas. Ovšem nešetříš své vlasy, a pokud není tvůj fén zvolen správně, páchá na tvých vlasech neplechu a způsobuje ono nepříjemné elektrizování. Jestli je u tebe elektrizování vlasů během zimy na denním pořádku, měla by ses vyhýbat klasickým fénům a sáhnout po fénu s ionizátorem. A jak tento šikula funguje? Jeho princip tkví v záporných iontových částicích. Ty přitahují vlhkost z ovzduší a tím vlasy zneutralizují tak, že nedochází k jejich elektrizování. Kromě toho se vlasy budou díky fénu s ionizátorem lépe rozčesávat.

Hřebeny vybírej pečlivě

Pokud házíš výběr hřebenů na vedlejší kolej, děláš zajisté velkou chybu. Jestli totiž trpíš elektrizováním vlasů a používáš nesprávně zvolené hřebeny, více přispíváš k tomu, že vlasy budou elektrizovat. Stopku dej drsným kovovým hřebenům, které přispívají k poškozování vlasů i konečků a obloukem se vyhýbej i plastovým hřebenům, které elektrizování vlasů spíše zhorší. Ideální jsou tedy dřevěné hřebeny s přírodními štětinkami, které budou pro tvé vlasy „pohlazením“ a omezí, či zcela zabrání jejich elektrizování. Pokud stojíš i o další tip, můžeš zkusit trik s hřebenem a lakem na vlasy. Před pročesáním nanes na hřeben lak a pročeš si s ním své vlasy. Díky tomuhle triku zabráníš elektrizování a poletování vlasů a nebudeš se muset obávat čepice, která tě kvůli elektrizování vlasů může mnohdy odrazovat.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář