Možná se i k tobě dostalo, že jedlá soda není jen pomocník v kuchyni, ale také je to skvělý hráč v beauty světě. A jak může soda pomoci i tobě?

avatar

Leona Tomečková
Ráda píšu o všem, co mi přijde zajímavé.

Vyzkoušej kosmetický zázrak jménem jedlá soda

Bělení zubů pomoci sody

Určitě jsi slyšeli o bělení zubů pomoci jedlé sody. Právě jedlá soda je přidávaná do většiny přípravků, které jsou určeny na bělení zubů. Pokud chceš vyzkoušet domácí variantu, stačí si vzít sodu, obyčejnou zubní pastu, peroxid vodíku a trochu vody. Smícháním vytvoříš jemnou pastu, kterou si naneseš na zuby. Nechc pár minut působit, a poté důkladně vyčisti a vypláchni. Také lze využít metodu s jahodami. Do rozmačkaných jahod přidej trochu sody. I tuto směs si nanes na zuby a poté umyj. Uvidíš, že po pár použití budeš mít krásně bílé zuby. Avšak pozor, sodu používej jen občas. Doporučuje se jednou týdně. Při častém používání můžeš mít místo zářivého úsměvu jen problémy s citlivostí zubů.

Přírodní regenerace pokožky

Jedlá soda je přírodní metoda, jak se zbavit tzv. odumřelých kožních buněk. Stačí si do dlaní nasypat malé množství sody s trochou vody a tzv. drhnout obličej. Je to také místo peelingu, který je na stejné bázi. Avšak tato domácí forma je bez chemie a velmi účinná.

Rychlá záchrana pro vlasy

Přesně tak! Jedlá soda může pomoci při stylingu účesu. Funguje na principu suchého šamponu, takže pokud ti zrovna došel nebo jej nemáš při ruce, nasyp si malé množství sody do dlaní a vmasíruj do vlasů. Uvidíš, že efekt bude úplně stejný jako při suchém šamponu.

Nezbytná součást manikúry

Soda je hojně využívaná v pedikúře a manikúře. Ty si ji můžeš udělat i doma. Stačí si jen vytvořit jemnou pastu ze sody a trochou vody. Poté si tuto pastu aplikuj na okolí nehtové kůžičky. Pastu můžeš využít i na ztvrdlou kůži na rukou nebo nohou.

Boj s černými tečkami

Soda je přidávaná do většiny kosmetických přípravků, které tě mají zbavit černých teček. Můžeš vyzkoušet i vlastní výrobu, a to smícháním lžičky sody a destilované vody. Poté si s touto vodou opláchni obličej. Uvidíš časem, jak černé tečky mizí.

I když soda je přírodním pomocníkem, její využití se doporučuje jen výjimečně a v malém množství. Její aplikace v domácí kosmetické se má využívat maximálně jednou týdně. A jak soda pomáhá tobě?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář