Správně vytvarované obočí je základem pro celý výraz obličeje a hraje na něm opravdu důležitou roli. Proto je potřeba zaměřit se na jeho vhodné vytvarování a to takové, které k dané tváři opravdu sedí. Spousta žen však přesně neví, jak dobře při tvarování obočí postupovat.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Správně vytvarované obočí je základem pro celý výraz obličeje a hraje na něm opravdu důležitou roli. Proto je potřeba zaměřit se na jeho vhodné vytvarování a to takové, které k dané tváři opravdu sedí. Spousta žen však přesně neví, jak dobře při tvarování obočí postupovat. Chceš vlastnit perfektně vytvarované obočí a chceš se dozvědět užitečné tipy? Omrkni následující článek.

Na obočí se často zapomíná, třebaže tvoří jednu z velmi podstatných částí dokonalého looku! Víš, jak ho tvarovat?

Na obočí se často zapomíná, třebaže tvoří jednu z velmi podstatných částí dokonalého looku! Víš, jak ho tvarovat?

Vyber si typ obočí

Existuje několik možností, jak si své obočí vytvarovat. Obecně platí, že je nejvhodnější držet se obočí, které již máme od přírody a nijak závratně do něj nezasahovat, kromě klasických úprav. Pokud bys ráda uvítala změnu, je třeba zvážit, jak konečný výsledek bude na tvém obličeji vypadat a zda k tobě bude opravdu padnout. Celkově si můžeš vybrat z několika typů obočí. První je obočí středního typu, které na sobě nosí většina holek. Toho dosáhneš tak, že část upravíš pinzetou, zbytek prostříháš nůžkami na obočí, nebo pouze prostříháš. Pak je tu obočí nazvednuté, které se však ne ke každému hodí. Tento typ obočí si upravíš tak, že pinzetou začneš vytrhávat směrem dolů a zbytek nůžkami prostříháš směrem dolů. Dále můžeš zvolit klasické, které se jen jemně upravuje pinzetou, tedy větší zásah se nekoná. Dalším je obočí s úzkým koncem, kterého dosáhneš tak, že zjemníš koncovou část obočí do jemné linky a zbytek ponecháš, nebo doladíš. A na závěr je k mání obočí směrem nahoru, konkrétně koncovou částí obočí. Tohoto typu docílíš vytrháním do požadovaného tvaru a následně prostříháním.

Rady, které se hodí

 • Před vytrháváním si zkus své obočí ochladit kostkou ledu nebo použij speciální gel. Tímto způsobem se můžeš vyvarovat bolesti z vytrhávání.
 • Před vytrháváním obočí a další úpravou si dopřej koupel nebo napářku obličeje. Chloupky půjdou snadno ven a trhání nebude tak bolestivé.
 • Při úpravě obočí se neškleb. Svůj výraz tudíž nech ve standardní poloze. My ženy většinou máme ve zvyku si při líčení a úpravách pomáhat úšklebky, ale v tomto ohledu by to nemuselo být přínosem. Sice by se snížila při vytrhávání bolestivost, ale na druhou stranu by se mohlo stát, že tvé obočí by mělo výrazné nerovnosti.
 • Chloupky vytrhávej ve směru růstu a především zespoda oblouku. Horní část upravuj jen tehdy, když nepříjemně narušuje tvar obočí.
 • Pokud si nejsi jistá, jak by nové tvarování obočí v závěru vypadalo, pomoz si bílou tužkou, kterou namaluješ na chloupky, které chceš vytrhávat.
 • S úpravou obočí raději nebuď příliš radikální a vyhni se velkým experimentům. Závěr by totiž mohl dopadnout tak, že bys působila o několik let starší.
 • Při úpravě obočí se vyhni voskování a přikloň se raději k pinzetě a prostříhávání. Vosk by mohl změnit směr růstu chloupků, případně poškodit i kůži.
 • Své obočí po úpravách ošetři pleťovou vodou. Zabráníš tak zčervenání a dezinfikuješ podrážděnou kůži.
 • Pokud vlastníš řidší a světlé obočí, můžeš si zvolit metodu tónování. Ovšem pozor, raději tónování neprováděj doma a svěř se do rukou profesionálů.
 • Pokud máš výraznější rysy tváře a husté vlasy, bude pro tebe vhodné hustější obočí. V případě, že máš jemné rysy a tenké vlasy, bude pro tebe ideální obočí v jemném stylu.

Jak vhodně postupovat?

Než začneš se samotným tvarování obočí, je potřeba si stanovit vhodný návrh. Ten musí celkově sedět k tvé tváři a rysům. Což platí tedy pro hořejší bod 10. Návrh provedeš zcela jednoduše za pomocí úzké tužky. Nejprve je zapotřebí zjistit, kde by správně mělo tvé obočí začínat. Vezmi si úzkou tužku a přilož ji ke straně nosu. Tam, kde dojde k protnutí, by mělo tvé obočí začínat. Dále je důležité zjistit vrchol obočí. Opět použiješ tužku, kterou úhlopříčně nastavíš do centra svého oka. Kde došlo k protnutí, tam je vrchol tvého obočí. Teď už zbývá jen zjistit, kde by měl být konec tvého obočí. Tužku nastav šikmo proti nosní dírce, ale tak, aby procházela vnějším okrajem oka. Opět zjistíš místo, kde má tvé obočí končit. Při návrhu si určitá místa označ drobnou tečkou, abys pak nemusela hledat začátek, vrchol i konec nanovo. Teď když máš návrh, je na čase pustit se tvarování.

 • Nejprve si kartáčkem na obočí vyčeš směrem nahoru své obočí. Jen tak nejlépe uvidíš, co je zapotřebí upravit.
 • Teď přichází na řadu vytrhávání a zastřihávání. To záleží především na stylu obočí, který chceš vyzkoušet. Při tvarování buď však opatrná, abys potom nevytrhla víc, než si sama chtěla.
 • Opět si své obočí vyčeš a zkontroluj, zda nic výrazně nepřesahuje. Pokud ano, opět upravuj.
 • Po úpravě si obočí sčeš do strany a případně dolaď drobné chybičky. Pokud chceš své obočí ztmavit, použij černou nebo hnědou tužku na oči. Po aplikaci tužky obočí pročeš kartáčkem, aby nanesená barva působila přirozeně.
 • Pro lepší fixaci může použít trik profesionálů, který je efektivní a zcela jednoduchý. Vezmi si kartáček na obočí nebo řasy. Nastříkej na něj trochu laku na vlasy a pročeš jím své obočí. Ovšem bacha, nepoužívej tu samou metodu i na řasy!
      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář