Zakládáš knihy tím, co máš zrovna po ruce? Proč si čtení neozdbobit pěknou, sympatickou a originální záložkou? A navíc, když ji můžeš mít skoro zadarmo, rychle a takovou, jakou si umaneš.

avatar

Zuzana Malá
Ztřeštěná, radostná, protivná, tvořivá, často náladová, pisálek a knihomol.

Zakládáš knihy tím, co máš zrovna po ruce? Proč si čtení neozdbobit pěknou, sympatickou a originální záložkou? A navíc, když ji můžeš mít skoro zadarmo, rychle a takovou, jakou si umaneš.

Papír a trochu šikovnosti

Už je to nějakou dobu, co jsem hledala nějakou pěknou a praktickou záložku. Nebavilo mě nosit ty klasické, okoukané, protože jsem je na konec vždycky někde ztratila, nebo mi z knihy vypadly. Chtěla jsem najít něco, co bych si mohla sama vyrobit a nebylo by to moc těžké. A tak jsem brouzdala tak dlouho, dokud jsem na internetu nenarazila na rohovou záložku, kterou si stačí doma seskládat z kousku papíru a vše, co k tomu potřebuješ, je papír a trocha šikovnosti.

První krok
Nejprve si vezmi čtvercový kus papíru.

Záložka bude vypadat přesně tak, jakou si ji uděláš. To znamená, vyber si barvu, jaká se ti líbí a papír doporučuji měkký, nebo polotvrdý. Z tvrdého se záložka skládá špatně. Vezmi si tedy kus papíru čtvercového tvaru (já mám 10×10 cm).

Druhý krok
Teď přeložit!

Papír úplně jednoduše přehni v půlce tak, aby ti vznikl trojúhelník.

Třetí krok
Přehni podle obrázku.

Vrchol trojúhelníku přehni dovnitř ke hraně tak, jak to vidíš na obrázku. Dávej pozor, abys přehnula jen jednu vrstvu a ta druhá ti zůstala rovná.

Čtvrtý krok
Stačí přehnout rožek.

Vezmi jeden rok trojúhelníku a přehni ho ke straně tak, aby na sebe hrany pěkně seděly.

Pátý krok
Úplně stejně na druhé straně.

To stejné udělej i na druhé. Vážně to není tak těžké, už jenom pár kroků!

Šestý krok
Teď jeden z těžších kroků.

Vznikl ti kosočtverec, přičemž rohy, které jsi ohnula v minulém kroku, ti jakoby přečuhují přes trojúhelník mezi spodní vrstvou a rohy. Přes tento trojúhelník přečuhující rohy ohneš a zastrčíš je tak dovnitř.

Hotovo
Záložka je hotová.

A hotovo! Vznikla ti rohová záložka, kterou si můžeš úplně jednoduše zastrčit za roh stránky a tak vždycky vědět, kde jsi se čtením skončila. Navíc to vypadá stylově, to musíš uznat!

Záložka v knize
Konečný výsledek v knize.

Dole ti přikládám ještě video, kdyby ses v krocích náhodou ztratila.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • enormikax

    jak se jmenuje ta knížka, která je vyfocená s tou modrou záložkou? :D
    Jinak fakt super už ji mám taky ;)