Ačkoliv obchody nabízí nepřeberné množství očních stínů, vytvoření svých vlastních s použitím barev, které se ti líbí, není tak složité. Tento postup navíc můžete využít při opravě rozbitých stínů.

avatar

Anna Pechočová
Vystudovala oděvní návrhářství na střední umělecké škole.

Co budeš potřebovat?

pigment (nebo drobné třpytky)
Isopropyl Alkohol
hladkou misku na míchání
jojobový olej
plastovou lžičku
párátko
nádobku na oční stíny
bavlněný hadřík
minci

Smíchej pigment

Pigment pro oční stíny můžeš například vyškrábat z rozbitých očních stínů. Některé pigmenty lze zakoupit ve výtvarných potřebách. Při výběru se však raději ptej, jestli je příslušný prášek vhodný pro použití na kůži. Pigmenty nasyp v malých částech do misky a míchej dohromady, dokud nedosáhneš požadované barvy. Pokud si chceš vyrobit třpytkové oční stíny, přimíchej třpytky do pigmentu, nebo použij jen samotné třpytky, které zakoupíš například ve výtvarných potřebách nebo v potřebách pro zdobení nehtů.

Vyrob si sama: oční stíny
Pigmenty smíchej do požadované barvy
zdroj: flickr.com/photos/lamailloux/

Přidej jojobový olej

Pak můžeš přidat do směsi kapku jojobového oleje. Jojobový olej lze zakoupit v obchodech se zdravou výživou. Pokud ho neseženeš, není nezbytně nutné ho používat, ale napomůže tomu, aby se tvoje oční stíny lépe nalepily na víčka. Potom si na lžičku nalij trochu alkoholu a přidej ho do směsi. Tu pak pořádně promíchej párátkem, až vznikne bláto. Isopropyl alkohol koupíš v obchodech s elektronikou, nebo v lékárně. Postupuj s ním však opatrně. Je hořlavý a dráždivý.

Dej pigment do nádobky

Když budeš mít vše v misce pořádně smíchané, použij plastovou lžičku s úzkou špičkou k nabrání pigmentu a jeho přendání do uzavíratelné nádobky na oční stíny. Použit plastové lžičky je vhodné, protože z ní pak nebudeš jíst, navíc je hladká, lehká a levná. Lžičky seženeš v každém papírnictví, uzavíratelné nádobky zakoupíš v korálkárnách nebo ve výtvarných potřebách.

Stlač pigment

Pokud se ti ještě zdá, že směs není dostatečně vlhká, opatrně přidej trochu víc alkoholu. Zvedni nádobku asi centimetr nad povrch a znovu ji spusť, aby se hladina směsi vyrovnala. Potom čistým kusem bavlněné látky překryj vršek nádobky a použij větší minci, nebo jiný kulatý plochý předmět ke stlačení pigmentu. Látku opatrně zvedni a pokud je směs v nádobce stále vlhká, zopakuj postup s použitím suchého místa na látce, dokud směs pořádně nevyschne. Potom zavři víčko a ulož si oční stíny, dokud je nebudeš chtít použít. A tvé vlastní stíny jsou hotové! Pod článkem ještě najdeš pár videonávodů pro lepší představu. Příjemnou zábavu se stíny!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Dominika Mikulská

    A kde vezmu ten pigment?