Pleťová voda, matující krém, hydratační sérum, peeling, maska a mnoho dalšího se skrývá v našich koupelnách a kosmetických taštičkách. Existuje spousta výrobků a kosmetických značek, které se liší nejen obalem, ale i cenou a kvalitou. Ať už jsi svou spřízněnou kosmetiku dávno našla nebo teprve zkoušíš a hledáš, co by ti vyhovovalo, přečti si o rozdílech mezi kosmetikou z drogerie a tou z lékárny. Třeba to změní pohled na tvůj pleťový krém.

avatar

Eva
Zajímavý článek je jako příběh plný napětí.

Přemýšlíš nad tím, jestli se vyplatí investovat do drahého krému z lékárny?

Přemýšlíš nad tím, jestli se vyplatí investovat do drahého krému z lékárny?

Kosmetika z lékárny

Kosmetické produkty z lékárny jsou od těch „drogerkových“ co se týče kvality trochu jinde. To ale neznamená, že je zázračná a bude vyhovovat každému bez výjimky. Určitě ale víš, že to, co si denně dáváš na pleť, není žádný šunt s pochybným složením a původem ingrediencí. Taková kosmetika bude převážně bez parfémů, parabenů a jiných chemických látek.

Rozdíl i v ceně

Značný rozdíl najdeme i v ceně. Samozřejmě je to přirozené. Kvalitní kosmetika bude stát víc než obyčejná, ale zase můžeme čekat lepší účinek. Bohužel, jestli dáš za pleťovou vodu stovku nebo tři až šest už rozdíl skutečně je. Na druhou stranu značky s kvalitní kosmetikou nabízí své produkty i v malých, levnějších baleních nebo testrech, tak si alespoň můžeš zkusit, jak ti bude vyhovovat, než za ni utratíš spoustu peněz.

Neboj se zeptat

Mezi známější značky lékárenské kosmetiky patří Bioderma, Vichy, La Roche Posay, Avéne, Eucerin a další. Pokud tedy o nákupu kosmetiky v lékárně uvažuješ, poraď se s dermatologem nebo přímo s lékárníkem.

Kosmetika z drogerie

V drogerii nakupuje kosmetiku podstatně víc holek. Určitě tu můžeš najít výrobek, který ti bude maximálně vyhovovat a bude i za rozumnou cenu. Pozor však na pochybné produkty neznámých značek, na zaručeně fungující gel na akné za 29 korun a na různé mastičky na všechno a na nic, které tvá pleť vůbec nepotřebuje. Trochu se dívej i na složení, mrkni se na internetu, co by kosmetika neměla obsahovat.

Najdi oblíbenou kosmetiku

Tvoji peněženku bude však méně mrzet, pokud si koupíš výrobek z drogerie, který ti nevyhovuje, než když to bude drahý krém z lékárny. Na závěr bych doporučila ptát se, zkoušet (ale s citem) a jestli už svou stálici máš, poděl se v komentářích.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář