Rty jsou stejně jako oči nejsmyslnější partií našeho obličeje. Stejně jako u líčení očí i u líčení rtů existují nejrůznější fígly, jak jim ubrat na nedostatcích a přidat na kráse. Co si budeme povídat, stejně většina z nás nejradši sáhne po lesku nebo rtěnce, rty několikrát přejede a vyráží ven.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Rty jsou stejně jako oči nejsmyslnější partií našeho obličeje. Stejně jako u líčení očí i u líčení rtů existují nejrůznější fígly, jak jim ubrat na nedostatcích a přidat na kráse. Co si budeme povídat, stejně většina z nás nejradši sáhne po lesku nebo rtěnce, rty několikrát přejede a vyráží ven. Ale nemyslíš si, že by byla dobrá změna? Nebo se aspoň naučit líčení rtů na nějakou neobvyklou příležitost? Jestli do toho jdeš se mnou, tak nebudeš litovat.

Plného tvaru a opravdu šťavnatých rtů můžeš docílit i v případě, kdy nemáš úplně ideální předpoklady od přírody.

Plného tvaru a opravdu šťavnatých rtů můžeš docílit i v případě, kdy nemáš úplně ideální předpoklady od přírody.

Obecně o líčení rtů

Předtím než začneš rty líčit, přetři je make-upem a pudrem. Kontura rtů nebude vidět, rty se pak lépe malují a líčení vydrží déle. Zásada u líčení obličeje je, mít výrazné buď líčení očí, nebo rtů. Vyvaruj se obojího dohromady, sama asi tušíš, jak bys vypadala:) Čím nápadnější máš barvu rtěnky, tím preciznější musí být líčení rtů. Pamatuj, že světlé a lesklé rtěnky rty opticky zvětšují, tmavé a matné naopak zmenšují. Rtěnku nanášej štětečkem. Pokud jsi jí nanesla moc, zbavíš se jí sevřením kapesníku mezi rty. Obecně blondýnkám sluší barva lososová a růžová, brunetkám fuchsiová, růžová a světlejší červená. Černovlásky si mohou užívat všechny odstíny rtěnek.

Jak čarovat s konturkou?

Konturovací tužku vždy slaď s barvou rtěnky. Vybírej stejnou barvu nebo konturku o odstín tmavší. Konturovací tužkou obkresli rty tak, že začneš malovat od středu horního rtu ke koutkům. Spodní ret obkresli souvislým tahem od jednoho koutku k druhému. Když se ti čára nedaří, zkus ji nejprve vytečkovat, pak ji spoj.

Líčení úzkých rtů

Vyznač tmavší konturkou novou linii rtů nad tvými. Směrem do středu rtů ji lehce vystínuj a rozetři vatovou tyčinkou do ztracena. Rty vyplň světlou lesklou rtěnkou. Pokud nemáš lesklou rtěnku, můžeš ji přetřít leskem na rty. Dnes už existují dokonce i zvětšující lesky na rty, někomu však může vadit jejich brnící efekt.

Líčení plných rtů

Linii rtů vytvoř konturkou uvnitř tvých rtů. Na rty nanes matnou, tmavší rtěnku, ta rty opticky zmenší.

Líčení nepravidelných rtů

Menší část tvých rtů konturkou zvětši a naopak. Podle typu rtů je vyplň buď světlou, nebo tmavou barvou rtěnky.

Víš, co o tobě říká tvar tvé rtěnky?

Pokud mají rtěnky, kterými se maluješ, po několikerém použití rovný tvar, vykazuje to o tobě, že jsi plná energie, jsi silná a sebevědomá, víš, co chceš a jdeš si za svým. Šikmé opotřebování říká, že jsi citlivá, ale často dost impulzívní a málokdy věci dotáhneš do konce. Pokud je rtěnka zešikmená a tvoří špičku, jsi spolehlivá, ale máš problém s tím, udržet své city na uzdě. A když je rtěnka kulatá, jsi plachá a schopná se pro ostatní rozdat, často přitom ale zapomínáš na sebe.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář