Není snad častější kosmetický problém, než je právě vyschlá řasenka. Jsi schopna investovat do nich stovky korun, ale ať je sebekvalitnější, vždy po pár týdnech ztratí svou konzistenci. A ty pak znovu trávíš dlouhé minuty v drogérii s přesvědčením, že s touhle už se ta známá story opakovat nebude.

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Není snad častější kosmetický problém, než je právě vyschlá řasenka. Jsi schopna investovat do nich stovky korun, ale ať je sebekvalitnější, vždy po pár týdnech ztratí svou konzistenci. A ty pak znovu trávíš dlouhé minuty v drogérii s přesvědčením, že s touhle už se ta známá story opakovat nebude. Zapomeň na to, mám pro tebe celkem tři jednoduché návody, které vrátí tvé řasence vitalitu!

Taky nezřídka bojuješ s vyschlolu řasenkou, která je ti už tzv. na prd? Pokus se jí oživit s praktickými tipy!

Taky nezřídka bojuješ s vyschlolu řasenkou, která je ti už tzv. na prd? Pokus se jí oživit s praktickými tipy!

S hydratačním krémem

Začnu tím úplně nejjednoduším a nejsnadněji prověditelném kdekoliv. Budeš potřebovat pouze svůj hydratační krém (nehledej žádný speciální, prostě ten, který používáš ráno a večer). Nanes menší množství na kartáček od řasenky a pěkně ho celý obal. Poté ho vrať zpátky a jemně ho vevnitř otři o stěny, aby se smíchal se zbytky náplně. Zopakuj zhruba třikrát. Musím říct, že účinek tohoto návodu mě opravdu překvapil, protože má oblíbená řasenka, které už jsem dávala sbohem, je nyní jako nová. A navíc, teď už tě nemůže vyschlá řasenka překvapit na táboře nebo na dovolené, protože trocha krému se vždycky někde najde :-)

Lázeň v horké vodě

Další celkem časově nenáročný a účinný návod, jehož podstata je ve fyzice. Že z tebe není zrovna fanynka tohoto předmětu? To přece vůbec nevadí :-) Stačí do hrnečku nalít vařící vodu a dobře uzavřenou řasenku v ní nechat 15 minut “relaxovat”. Jak už sis asi dala dohromady, náplň se díky teplu tak trochu rozteče a řasenka ti bude znovu dobrým pomocníkem. Pokud máš čas a chuť, zkus zkombinovat oba dva zmíněné tipy pro ještě lepší výsledek.

Kombinace očních stínů a vazelíny

Tento návod už bude trochu náročnější, ale jistě oceníš jeho účinek. Budeš potřebovat oční stíny v barvě tvé řasenky (takže předpokládejme černé) a vazelínu, kterou při nejhorším nahraď olivovým olejem nebo obyčejným polotučným mlékem. Z těchto dvou ingrediencí udělej směs, kterou pak v menším množství dostaň k vyschlé náplni a promíchej. Sice trochu náročnější, ale dlouhodobě účinné!

Lze vyschnutí předejít?

Na závěr si položme otázku, zda jde vyschnutí řasenky při každodenním používání zabránit. Moje kosmetička mi kdysi radila zbytečně kartáčkem do náplně “nepumpovat” ve snaze nabrat jí co nejvíce, protože se tím dovnitř zbytečně dostává vzduch, který má za následek oné vyschnutí. Určitě se také nespoléhej na podezřelé levné řasenky z tržnic nebo časopisů, raději se v drogérii koukni po cenově dostupných značkách, jako je Essence, Balea, Regina, Miss Sporty a podobně.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář