Tvoříte doma šperky, šijete nebo malujete a chtěli byste se svým koníčkem nejen bavit, ale i přivydělat? Prostřednictvím Fler.cz můžete prodávat své handmade výrobky a vydělat si i tisíce korun měsíčně. Stačí manuální zručnost, věk aspoň 18 let a připojení na internet.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Tvoříte doma šperky, šijete nebo malujete a chtěli byste se svým koníčkem nejen bavit, ale i přivydělat? Prostřednictvím Fler.cz můžete prodávat své handmade výrobky a vydělat si i tisíce korun měsíčně. Stačí manuální zručnost, věk aspoň 18 let a připojení na internet. Tvůrce si sám stanovuje jak způsob prezentace, tak cenu výrobku, platí pouze malou provizi z každého prodaného výrobku.

Díky Fler.cz můžete vydělávat a bavit se zároveň. Objevte kreativní svět plný stylu a originality.

Díky Fler.cz můžete vydělávat a bavit se zároveň. Objevte kreativní svět plný stylu a originality. (zdroj: Fler.cz)

Založte si Fler krámek

Fler.cz za svou více než roční existenci přilákal již více než osm tisíc tvůrců, kteří si zde prodejem handmade výrobků přivydělávají. Ti nejúspěšnější zde dokážou prodat výrobky za desítky tisíc korun měsíčně, výdělky v řádech stovek i tisíců korun měsíčně nejsou v rámci Fleru nikterak výjimečné. A jak to funguje? Stačí na stránkách www.fler.cz vyplnit jednoduchý registrační formulář, kde zadáte své základní údaje, souhlasit s licenčními podmínkami a vymyslet si svou přezdívku-značku. Vybírejte dobře, značka se jen velmi obtížně mění a navíc by vás její změna mohla stát i zákazníky, kteří byli zvyklí vás hledat pod původní. Záleží jen na vás, jakou si vyberete, jedinou podmínkou je, že na Fleru nesmí být registrovaný nikdo jiný pod stejnou přezdívkou-značkou. Poté si můžete vyplnit svůj profil. Doporučení zní – nebuďte na informace skoupí. Čím více zde napíšete o své tvorbě a o sobě, tím lépe budete v v očích zákazníků vypadat. Vyberte profilový obrázek, který vás vystihuje, máte-li logo, nezapomeňte na něj, vysvětlete, co tvoříte, z čeho a co můžete nabídnout. To vše může vašemu Fler krámku jedině pomoci.

Inspirace na každém kroku

Pokud máte založený svůj prodejní účet, můžete začít prodávat, tedy téměř. Základním prvkem, podle kterého si zákazníci vybírají, je fotografie. Je tedy potřeba výrobky nafotit, a to co možná nejlépe. Myslete na to, že je to právě fotografie, která vaše výrobky na internetu prodává, a snažte se ji udělat co nejlepší umíte. Na Fleru najdete i četné manuály týkající se základních úprav fotek, práce s pozadím, nebo vykrývání fotografií pro docílení bílého pozadí. Projděte si Fler, inspirujte se a přečtěte si návod, než se vrhnete na focení, uvidíte, že se mnohému přiučíte. Myslete zároveň na to, že Fler zobrazuje základní fotky čtvercové, proto je ideální, když není na okrajích nic, o co byste takzvaně chtěli přijít. Máte-li připravené fotky, Fler vás krok po kroku provede vkládáním zboží, kde kromě fotografií vložíte popis výrobku, klíčová slova, zařadíte ho do příslušné kategorie a určitě si cenu. U ceny myslete na to, že Fler si z každého prodaného kusu účtuje 11% provizi, která bude k vaší ceně před vystavením automaticky připočítaná (neplatíte ale ani zveřejnění, ani doplňkové fotografie, provize je jediný váš „náklad“). To znamená například, že pokud vystavíte zboží za 100 Kč, objeví se cena výrobku 111 Kč, 100 Kč připadne v případě prodeje vám, 11 Kč Fleru. Co se týče popisů, kategorií a klíčových slov, snažte se být co nejkonkrétnější a nejpřesnější. Zařaďte zboží správně, udávejte materiály, rozměry, velikosti, vyplňujte klíčová slova. Jenom díky tomu vás budou moci potenciální zákazníci snadno nalézt a nebudou vám muset klást zbytečné dotazy například na míry, které je možná od koupě odradí.

Obchodování na úrovni

To bychom měli zboží na Fleru, ale jak k němu nalákat zákazníky? Cestou jsou placené Fler-show (rubrika na home page, kde si můžete vždy na následující den koupit pozici), topování zboží, aktivita na Fleru – psaní blogů, vytváření výběrů a mnoho dalšího. To všechno si rychle osaháte, jakmile budete jednou mít výrobky na Fleru a není třeba to zdlouhavě vysvětlovat. Nejjistější cestou podpory prodeje je ale především správná péče o zákazníky, rychlá a bezproblémová komunikace s nimi, správná prezentace zboží. To všechno pomůže zákazníkům sek vašemu zboží snadno „doklikat“ a spokojení zákazníci se k Vám budou rádi vracet. Víc tipů a rad, jak na Fleru podporovat svůj prodej najdete ve Fler Magazínu, platí tu ale zlaté pravidlo – zkuste se vtělit do kůže zákazníka a představujte mu výrobek, jak nejlépe umíte, dělejte mu reklamu!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář