Sukně a šaty budou pro tebe pravděpodobně nejčastějšími kousky, které budeš v létě nosit. A jak sama jistě víš, nabídka sukní i šatů je opravdu široká, že je někdy až těžké vybrat si ty správné. Ovšem ve výběru stylu a střihu řada dívek velmi chybuje. Špatně zvolené sukně či šaty pak udělají s tělesnými proporcemi pořádnou neplechu.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Sukně a šaty budou pro tebe pravděpodobně nejčastějšími kousky, které budeš v létě nosit. A jak sama jistě víš, nabídka sukní i šatů je opravdu široká, že je někdy až těžké vybrat si ty správné. Ovšem ve výběru stylu a střihu řada dívek velmi chybuje. Špatně zvolené sukně či šaty pak udělají s tělesnými proporcemi pořádnou neplechu. Buď mohou zcela zazdít přednosti, nebo naopak zdůraznit nedostatky a zbytečně přidávat kila. A právě v tomto článku se dozvíš, jaké sukně se k tvé postavě nejvíce hodí.

Sukně je jednou ze základních součástí našeho šatníku. Víš, jak vybrat tu, která ti opravdu sedne?

Sukně je jednou ze základních součástí našeho šatníku. Víš, jak vybrat tu, která ti opravdu sedne?

Štíhlá postava

Jsi-li štíhlé a vysoké postavy můžeš nosit takřka jakékoliv sukně. Ideální jsou pouzdrové sukně, které zdůrazní tvou štíhlou postavu, dále i balónové, tužkové, áčkové, nabírané na bocích, tulipánové i asymetrické sukně. Pozor bys měla dávat v případě, že vlastníš opravdu dlouhé nohy. Pokud nechceš, aby byly opticky ještě delší, vyhýbej se dlouhým sukním ke kotníkům, úzkým sukním pod kolena a minisukním. V případě, že jsi štíhlá, ale máš postavu menší, měla bys naopak vyhledávat sukně, které tě opticky prodlouží. Ideální jsou úzké sukně končící pod koleny nebo u kotníků a samozřejmě i mini. Vyhýbat by ses měla těm, které mají široký střih. Ty by tě totiž spíše rozšířily a zmenšily.

Plnější postava

Máš-li plnější postavu a jsi nízká, budou ti slušet sukně s délkou pod kolena a rovným střihem. Tímto střihem totiž docílíš optického zeštíhlení a prodloužení nohou. Hodit se k tobě budou i sukně vrstvené, s lehkou a volnější látkou i sukně s třásněmi a kanýry. Pokud máš tvar postavy, jako přesýpací hodiny přijdou ti vhod áčkové i dlouhé sukně. Vhodné rovněž jsou i tulipánové či asymetrické sukně. Ovšem pozor, pokud jsi postava alá hruška, asymetrie ti spíše přidají na objemu. Pozor by sis měla dát i na upnuté sukně nad kolena a na krátké nabírané sukně, které by tě spíše rozšířily. U plnější vysoké postavy pak platí podobná pravidla. U ní však není už tolik nutné soustředit se na prodloužení nohou.

Nech si poradit s výběrem

Při výběru sukní se samozřejmě řiď svým vlastním pocitem. Pokud máš dojem, že ti vybraná sukně nesluší, hledej dál a jistě na nějakou vhodnou narazíš. Jestli máš dojem, že sukně, kterou sis vybrala, je pro tebe jak ušitá a podle tvého názoru ti sluší, pak je téměř jisté, že sis vybrala dobře. Ovšem i tak není na škodu přizvat si třeba tvou nejlepší kámošku nebo přítele, kteří ti poradí. Díky dalším názorům se buď přesvědčíš, že sis dobře vybrala nebo zjistíš, že si zkrátka šlápla vedle a budeš hledat dál.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář