Léto se blíží nezadržitelným tempem stejně jako moment, kdy si budeš vybírat nové plavky. Jelikož by se výběr plavek neměl podceňovat, přináším ti článek, v němž najdeš typy plavek, které budou vyhovovat tvé postavě a především stylingové tipy, které dokážou vyzdvihnout tvé přednosti a zakrýt nedostatky.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Léto se blíží nezadržitelným tempem stejně jako moment, kdy si budeš vybírat nové plavky. Jelikož by se výběr plavek neměl podceňovat, přináším ti článek, v němž najdeš typy plavek, které budou vyhovovat tvé postavě a především stylingové tipy, které dokážou vyzdvihnout tvé přednosti a zakrýt nedostatky. Tak hurá ke čtení!

Máš malá prsa a větší zadeček? I pro tebe existují plavky, ve kterých ti to v létě opravdu sekne!

Máš malá prsa a větší zadeček? I pro tebe existují plavky, ve kterých ti to v létě opravdu sekne!

Malá prsa

Pokud jsi majitelkou malého poprsí, měla by ses zaměřit na plavky s pruhy, zajímavými vzory i efektními či grafickými potisky. Vrchní díl plavek by měl obsahovat vycpávky nebo mít push-up efekt, aby tvá ňadra byla opticky plnější. K malým prsům přijde vhod například žabičková nebo kanýrková podprsenka či vrchní díl s řasením, který dodává na objemu. Vhodný je samozřejmě i vršek se zavazováním za krk. A čemu se vyhýbat? Zajisté vrchním dílům v tmavých barvách bez push-up efektu. Taková kombinace totiž tvá prsa ještě více zmenší. Pokud jinak zmíněné rady splníš, můžeš si dovolit jakékoliv plavky.

Velká prsa

U velkých prsou je správná podprsenka neodmyslitelný základ a tak by ses měla soustředit na kvalitu jejího materiálu a typu provedení. Podprsenka pro velká prsa by měla mít široké sedlo, silnější ramínka a měla by být dostatečně pevná i vyztužená, aby tvá ňadra hezky vynikla a byla na tom správném místě. Zajímavě vypadá vrchní díl se vzory, pruhy, geometrickými tvary a živými barvami. A na co dávat bacha? Především na plavky s trojúhelníkovým vrchním dílem, který spíše způsobí to, že se tvá prsa rozplácnou do stran a nebudou držet správnou formu. Dobrým tipem je, pokud svůj objemnější vršek vykompenzuješ méně vykrojenými kalhotkami. Celek pak bude působit vyváženě. Dovolit si tedy můžeš spoustu typů plavek, ovšem nezapomínej na pořádnou podprsenku.

Plnější postava

Jestli vlastníš plnější postavu, měla by ses zaměřit na tankini v áčkovém stylu, jež skryjí spoustu nedostatků, jednodílné plavky či dvoudílné plavky s vyvýšeným pasem. A jak kypřejší postavu opticky zeštíhlit? Vhodné jsou plavky s živočišnými vzory, retro plavky, ale vyhýbat se nemusíš i jiným stylům. Skvělé jsou pro tebe i plavky se zeštíhlujícími barevnými kombinacemi a rovněž i ozdoby či barevné vsadky na stranách, které mohou tvou plnější postavu opticky zredukovat. Svou postavu můžeš zeštíhlit i s vysoce vykrojeným spodním dílem plavek. Nejlepší kombinací pro tebe bude tmavý (např. černý) spodní díl v kombinaci s barevným topem nebo naopak. Kalhotky by měly vlastnit vyvýšený pas nebo zeštíhlující pás a podprsenka by měla být vyztužená i s kosticí. Zeštíhlit svou siluetu můžeš pomocí plavek, jež se zavazují za krkem a vlastní véčkový výstřih. Tímto způsobem můžeš navíc prodloužit i svou šíji. Zamaskovat své problémové zóny můžeš i pomocí parea, které je neustále v kurzu. A na co si dávat pozor? Především na bikiny světlé barvy. Ty zbytečně upozorňují na problémové partie a celku nijak nepřidají.

Postava s výraznými boky

Výrazné boky a malá prsa jsou typické pro postavu alá hruška, které je mimochodem u žen velmi častá. A na co se v případě širokých boků soustředit? Tak především na plavky, jejichž spodní díl má výrazný pas. Vysoce střižené kalhotky s pásky dokážou výborně prodloužit postavu a přestřižení pod prsy odvádí pozornost od tvých širokých boků stejně jako výrazná podprsenka. Měla bys vsadit na grafické potisky na těch správných místech nebo na tmavé barvy, které oblast boků zúží. Výbornými doplňky k plavkám pak budou šortky, sukně nebo parea. A jaké plavky raději nevybírat? Tak především ty, které mají širší pruhy, jež tvé boky více zdůrazní. A jaké plavky můžeš naopak k výrazným bokům zvolit? Vesměs se nemusíš ve výběru nijak omezovat, jen dodržuj zásady, které odvedou pozornost od výrazných boků.

Malá postava

K malé postavě se hodí různé plavky, z nichž nejlepší jsou vykrojené a zajímavě barevné monokiny, které dovedou opticky prodloužit postavu. Pokud jsi menší výšky a chceš na oko působit vyšší, vsaď na více vykrojený spodní díl, díky němuž se tvé nohy prodlouží. Podprsenka by měla být nařasená, výrazně barevná nebo obsahovat nápadnější motiv – zkrátka něco, co je výrazné. A pročpak? Protože takovým vrchním dílem upoutáš pozornost k horní partii a postava se na oko prodlouží.

Vysoká postava

V případě, že jsi vysoké postavy, máš také několik možností výběru. Ovšem není na škodu inspirovat se několika tipy. Pokud chceš své dlouhé nohy potažmo celou vysokou postavu zdůraznit, vybírej vysoce vykrojený spodní díl plavek. Naopak se můžeš opticky zkrátit tím, že si vezmeš sukni nebo kraťasy. Je velice pravděpodobné, že při své výšce vlastníš i vyšší trup a jak jej opticky zkrátit? Vybírej plavky s velkými a výraznými vzory a klidně se neboj i příčných pruhů. A jestli máš hezké bříško, neboj se ho ukázat v monokinách, které tvé vysoké postavě rozhodně polichotí.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Ivana Navrátilová

    Abych pravdu řekla, tak já mám s výběrem plavek na svoji postavu docela problém. V normálních obchodech si málokdy vyberu. Právě proto jsem celkem ráda, že se mi povedlo narazit na tuto stránku: https://www.damske-dvoudilne-plavky.cz/ tam mají celkem dost plavek, které vypadají, že by mi mohly padnout skvěle.

  • Veronika09

    Měla jsem těžkou dilema, když jsem si vybírala plavky. Dívala jsem se na nějaké plavky online. Nejkrásnější jsem viděla na vip-pradlo.cz a musela jsem zosurfovať některé stránky, abych si koupila konečně rozumné plavky, které mi nebudou ani velké ani malé. Musím říct, že po přečtení tohoto článku jsem se ujistila ve svém výběru a už přímo skáču radostí, že půjdu na dovolenou v těch nej plavkách :)