Velikost je nejdůležitějším faktorem při nákupu džínů. Vzhledem k tomu, že má každá značka rozdílné označení, nejspolehlivější je mít od každého střihu podchyceny všechny důležité míry.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Námi popisovaný způsob měření riflí a jejich různých mír je často používaný v kamenných obchodech i v e-shopech po celém světě. Pokud je na riflích napsána velikost  W32L34, nebo 32/34, dá se z toho usoudit, že pas neboli waist, v tomto případě W znamená width neboli šířka, je 32 palců, v převodu asi 81 cm. Délka nohavice L znamená lenght, tedy 34 palců, v přepočtu 86 cm. Někdy je velikost označena pouze jedním číslem, tedy šířkou pasu. Záleží také hodně na střihu. Před nákupem nových riflí doporučujeme změřit doma starší, dobře padnoucí džíny krejčovským metrem.

Pas – Waist

Nejzásadnější míra, kterou potřebujete znát i vy. Zapněte knoflíky nebo zip na džínech, položte je na zem na rovnou plochu a vyrovnejte všechny nerovnosti. Změřenou hodnotu pak vynásobte dvěma. Důležité je, aby horní okraj kalhot byl pokud možno opravdu rovně.

Přední sed – Front Rise

Džíny opět srovnejte a přední sed měřte od švu v rozkroku k hornímu okraji riflí. Knoflíky nebo zip mějte opět zapnuté.

Zadní sed – Back Rise

Džíny srovnejte dlaněmi a měřte stejně jako přední sed od švu v rozkroku k hornímu okraji riflí, pouze na zadní straně.

Stehno – Upper Thigh

Často podceňovaná míra, kterou zejména u žen doporučujeme změřit. Je nesmírně důležité, jak vám džíny padnou a jak vám nakonec sedí. Měří se opět od švu v rozkroku směrem ven k okraji riflí a násobí dvěma. Důležité je, aby byl krejčovský metr rovnoběžný s horním okrajem riflí.

Šířka nohavice – Bottom Width

Na rovné ploše vyrovnejte vámi měřenou nohavici. Zde se na rozdíl od pasu již hodnota dvěma nenásobí.

Vnitřní délka nohavice – Inseam

Měří se od vnitřního švu rozkroku ke spodnímu okraji nohavice. Mimochodem dobrý ukazatel toho, jak se vám mohly džíny srazit při praní. Tady prosím zbystřete. Tato délka se uvádí jako výše uvedené L neboli lenght, tedy délka. Je to proto, že každé džíny mají jinou výšku sedu, například bokovky budou z této strany klidně o 10 cm kratší než rifle do pasu.

Délka nohavice – Lenght

Vnější délka nohavice se pak měří na venkovní straně od pasu ke konci nohavice. Tento údaj je ale spíše orientační pro vás, když znáte přesný střih. Tuto délku ve velikostním čísle nenajdete.

Na co nezapomenout

Důležitý a často opomíjený je i obvod boků. Tento údaj si ověřte, pokud kupujete dámské rifle a máte velký rozdíl mezi pasem a boky. Dalším nutným ukazatelem je u cigaretových střihů i obvod v oblasti lýtka. U délky nohavic se používá při značení vnitřní délka nohavice a je označena písmenem L. Míry mohou kvůli pohodlí obsahovat i centimetr navíc. Džíny se ale časem vytvarují na tělo. Jde-li o strečový materiál, centimetry nepřidávejte. Pokud si nejste jistí, klidně kontaktujte klientskou podporu. Chcete být jako v bavlnce? Vyzkoušejte džíny značky Cars Jeans.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • vávrová

    proč používáte značku RIFLE jako obecné pojmenování pro džíny?