A pokračujeme v hledání stylu přímo na míru. Tentokrát se poohlédneme po stylu vhodném pro dívky, které volánkám a růžové zrovna nefandí – vítej ve světě módního temna.

avatar

Hanka Zahradníková
Píše nejraději o módě a nekontrolovaně zbožňuje také čokoládu.

Pohodlný a nad věcí, to je grunge styl

Grunge styl má – jako mnoho dalších módních proudů – základy v hudbě, konkrétně v heavy metalu. Kombinace tvrdého stylu s něžnými holčičími rysy vytváří neobvyklou kombinaci, díky které budeš vypadat nebezpečně, a přesto neztratíš svou ženskost. A co především najdeš v šatnících příznivců grunge? Neznačkové, ale originální věci, kožené bundy a klidně i flanelové a džínové košile nebo pohodlné „kecky“. U holek k tomuto stylu patří neodmyslitelně i silně nalíčené oči.

Taylor Momsen
Jedna z fanynek grunge stylu je herečka Taylor Momsen.
zdroj: logicalharmony.net

Grunge
Pohodlný a stylový grunge styl.
zdroj: sabinav.files.wordpress.com

Emocemi (a černou barvou) nabité EMO

Emo styl – jenž je zkratkou slova emotions, tedy pocity, emoce – se váže na hudbu a celkově životní styl. Někteří si ho spojují například i se sebepoškozováním a depresemi, některým se jen líbí styl, jakým se „emáčci“ oblékají – ten je mimochodem podobný punk stylu. A jaké jsou nejvýraznější prvky emo oblékání? Především „patky“ (s různými, i velmi netradičnímu barvami ve vlasech), boty converse, úzké džíny nebo kalhoty, někdy i v barevných variantách, ale jinak vše v černé barvě. Často se objevují třeba i proužky.

EMO účes
Pro EMO styl je typická patka nebo hustá ofinka a silně nalíčené oči.
zdroj: welovestyles.com

Temné
Černou barvou vyjadřují EMO svou úzkost.
zdroj: img2.etsystatic.com

Scene – slabší odvar EMO?

Scene styl si celkem dost lidí plete s emo, ale je mezi nimi zásadní rozdíl – scene kids (jak si vyznavači tohoto stylu říkají) jsou oproti emo veselí a usměvaví. Rozdíly najdeš určitě i v oblékání. Střihy oblečení či boty jsou opět EMO stylu podobné, ale oproti němu jsou o dost barevnější. To samé účes – patka nemizí, ale vlasy mění barvy na všechny myslitelné odstíny. Celkově platí pravidlo být co nejvíce výstřední!

Typická „scene“ účes
Čím šílenější a barevnější, tím lepší!
zdroj: gi70.photobucket.com

Scene girl
Scene styl má být především o hravosti a chuti do života.
zdroj: fanpop.com

Kecky
Oblíbené botky EMO i scene – „conversky“.
zdroj: hvezdickaaa.estranky.cz

Sexy tajemnost v gothic stylu

Stejně jako ostatní „temné“ módní styly má „gothic“ svůj základ v punkové hudbě. Tato hudba pak často vyjadřovala emoce jako je strach, bolest, ale i láska, což vlastně mluví za celý tento způsob vyjadřování se (a oblékání se). Gothic pochází z anglického slova ghost – duch, tím je tedy daná všeobecná záliba vyznavačů tohoto stylu v tajemnu, duchovnu a temnotě. Gothic girls se samozřejmě oblékají především do černé, téměř nutností jsou i tmavé vlasy a doplňky ve tvaru kříže. Oblíbené jsou třeba i síťované punčochy nebo i návleky na ruce.

Gotický make-up
Oči jsou obvykle velmi tmavě zvýrazněné, pleť bledá – tak trochu vampire style.
zdroj: nd04.jxs.cz

Gothic style může mít spoustu podob
Gothic style může mít spoustu podob.
zdroj: sodahead.com

Svázaný temnotou
Gothic girls nosí rády korzety, krajky a zajímavé doplňky.
zdroj: sodahead.com

A jaký styl vyznáváš ty? Pokud si se stále ten svůj nenašla, můžeš se těšit na poslední díl našeho speciálů s názvem „Extravagantní & provokující“. Předchozí díl najdeš zde!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • horrorpops

  Fleur Adddy:
  základ v metale wtf? skús si pozrieť linky dole a venuj trochu viac času problematike ku ktorej sa chceš vyjadrovať
  http://lmgtfy.com/?q=goth+subculture
  http://lmgtfy.com/?q=goticky+svet+kronika

  Kamoska:
  hodnotím text k Sexy tajemnost v gothic stylu
  jediný plusový bod za spomenutie punku pri vývine gothic rocku, zvyšok je úplne mimo, pri písaní ďalších článkov odporúčam naštudovať si jednotlivé subkultúry ku ktorým sa chcem vyjadrovať a venovať tomu viac než 5 minút

 • Kylie

  Snažit se je opravdu hodně málo, pokud o stylech a stylu obecně zdejší blogerky nemají tušení, ať píší články o vaření, kočkách, knížkách nebo o čemkoli, čemu opravdu rozumí. Tímhle matete 13ti letým holčičkám hlavu.

 • kamoska

  Snažila jsem se, aby byl článek zpracovaný co nejlépe, ale získat vzhled do komunity příznivců jednotlivých stylů a rozšifrovat ty opravdu relevantní informace není snadné. Jsem ráda, že v komentáři uvádíš tolik věcí na pravou míru a článek určitě doplníme.

 • http://www.facebook.com/Fleur.Addy Fleur Addy

  O stylu grunge nic nevím. Ale ten zbytek je jen řádka nekorektních blafů, které jste si našli kdesi mezi odpadem na internetu. Nebo vám o těch stylech snad někdo vyprávěl? Ten člověk to nemá v hlavě v pořádku.
  1.Gothic má základ v metalu, ne v punku.
  2. Ani jedna fotka emaře tu není, jak je můžete prezentovat? Vezmeme si to shora. První fotka je scene a druhá je gothic.
  3. Emaři a sebepoškozování? Jedno velké NE. Sebepoškozování se k emo stylu začalo vázat až v posledních letech, kdy se za emo považovaly veškeré zakomplexované třináctileté holčičky. Tímto zkazily členům subkultury pověst. Emo není o smutku a depresích. Sami píšete, že je to ze slova “emoce”. Radost, štěstí, láska, odhodlanost, ambicióznost… to jsou emoce, to je život. Emaři nejsou smutní, jen jsou citliví, odlišní. A za to z nich dnešní společnost dělá sebevrahy? Dovolte, abych se zasmála. Další věc je to vaše emařské oblékání. Kdo vám řekl, že nosí jen černou barvu? Kdo vám řekl, že se neoblékají bláznivě? Oblékají se tak, jak se jim samotným líbí.
  4. Rozdíl mezi scene a emo není v emocích. Lidé jako lidé, jak scene kids tak emo kids dokáží být smutní i šťastní. Rozdíl je v tom, jakou poslouchají hudbu, jak se oblékají, v zájmech. Jsou to individualisté.
  ––
  Musím říct, že je docela zábava si občas nějaký váš článek přečíst. Ale tohle bahno, co jste tu vyprodukovali, mě vážně hnulo žlučí. Když chcete psát kvalitní články, nejdřív si sežeňte informace ze správných zdrojů a ne od individuí, co se chtějí jen předvést. Tenhle článek je špína.

 • kamoska

  Ahoj Viktorko, co konkrétně ti na článku vadí? Velmi ráda nechám text doplnit a poupravit, pokud jsou v něm nějaké nepřesnosti. Díky.

 • http://www.facebook.com/viktorka.marksova Viktorka Marksová

  Větší hovno jsem dlouho nečetla….