V minulých dílech jsem tě provedla styly pro rozkošné holčičky i vyznavačky temna. V posledním dílu velkého přehledu ti ukážu extravagantní až uvolněné módní „odrůdy“.

avatar

Hanka Zahradníková
Píše nejraději o módě a nekontrolovaně zbožňuje také čokoládu.

Stylová ve Steampunku!

Už se ti stalo, že jsi potkala týpka oblečeného do obstarožního cylindru a hnědé vestičky s náprsními hodinkami a myslela sis, že ses nějakým zázrakem přenesla do románu Jila Verna? To se pravděpodobně nestalo, spíš si jen potkala vyznavače steampunku. Tito fanoušci se oblékají především do fraků, cylindrů nebo mají paraplíčka a v jejich šatníku převládá hnědá.

Dívčí steampunk verze
Dívčí steampunk verze.
zdroj: brasky.org

Sexy varianta steampunku
Sexy varianta steampunku.
zdroj: halloweencostumes.com

Cyber styl jako móda z budoucnosti

Cyber – pokud nemáš přítele „ajťáka“, tak ti asi toto slovo připomene maximálně tak počítač nebo nějaký technický nesmysl… co se cyberpunku týče, máš v podstatě pravdu. Cyberpunk souvisí s pokrokem techniky i společnosti. A jak se cyberpunkeři oblékají? Prosazují především svobodu, takže v tomto stylu najdeš snad úplně všechno včetně módy „ z budoucnosti“.

Vlasové kreace
Divoké, barevné účesy jsou pro cyber typické.
zdroj: t-hellshop.cz

Divoké
V tomto stylu neexistují žádná (ani barevná) pravidla.
zdroj: t-hellshop.cz

Rockabilly = nářez v dívčím stylu!

Rockabilly styl má své kořeny v hudbě. Dneska však přežívá především v módním stylu! Jak vypadá nadšenec rockabilly stylu? Velmi častá jsou nejrůznější tetování, šaty a celkově vintage styl. K tomu světlé vlasy a výrazný make-up.

Dívčí i nevázané.
Šaty jsou základním prvkem rockabilly stylu.
zdroj: pinterest.com

Tetování v hlavní roli.
Tetování v hlavní roli.
zdroj: 2.bp.blogspot.com

Bezpohlavní móda? Styl visual kei!

Inspirace z Japonska k nám přináší opravdu neobvyklou módu! Často se prezentuje jako hermafroditní a je – jako obvykle – inspirovaná především hudbou. Visual kei zahrnuje všechno především neobvyklé – od oblečení až po make-up. Stejně tak zvláštní účesy – nejlépe takové, aby vypadaly skoro nereálně (jako na kreslených postavách).

Jako duha
Plno nepřirozených barev ve vlasech je základ visual kei.
zdroj: im.glogster.com

Jako animé
Nereálné účesy, jako mají animované postavy, jsou velmi oblíbené.
zdroj: fc08.deviantart.net

Nevázaná a svobodná v hippie stylu

Víš, proč se hippie styl stal tak oblíbeným? Zčásti možná proto, že v šedesátých letech, kdy začal, poskytoval oproti tehdejšímu způsobu oblékání velké množství pohodlí. A zcela určitě také z toho důvodu, že se v něm můžeš cítit krásně žensky, aniž bys musela ukázat příliš kůže. Hippie styl asi není vůbec třeba definovat – skládá se obvykle jednoduše z toho, co je pohodlné a vzdušné – tuniky, dlouhé sukně, košile, šaty,…a nedomyslitelně k tomu všemu patří i copánky či brýle „lenonky“.

Hippie hair
Spletené vlasy ve stylu učesaná-neučesaná.
zdroj: tumblr.com

Vrstvení
Klasika vrstvení pro styl hippie.
zdroj: tumblr.com

Volnost v hip-hop stylu

Hip-hop styl je nám asi všem známý – doputoval k nám z Ameriky, kde vznikl pod vlivem hip-hopu hudebního (a tanečního) a uchytil se ve skříních nejen tanečníků, ale i lidí, kteří rádi natáhnou velké džíny nebo stylové tepláky. Nebo jenom tepláky. Hip-hop móda se vyznačuje „oversize“ oblečením – pohodlí nade vše. Dále třeba kšiltovkami nebo šátky.

XXL
Pohodlí vede – oblečení nesmí bránit v pohybu.
zdroj: images2.pulsd.com

Stylově
Kšiltovky jsou v hip-hop stylu důležitým prvkem.
zdroj: pro-teen-holky.webnode.cz

Tak co ty na to? Měla bys odvahu si některý z uvedených. Pro inspiraci se podívej se na styly Tajuplné & Temné a Dívčí & Roztomilé.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář