Všechny chceme vypadat skvěle. Každá jsme jiná, lišíme se životním stylem i postavou. Nabízím ti velký přehled stylů, díky němuž zjistíš, který ti sedne! Poprvé na téma Dívčí & Roztomilé.

avatar

Hanka Zahradníková
Píše nejraději o módě a nekontrolovaně zbožňuje také čokoládu.

Svůdně ve stylu pin-up!

Pin-up girls, neboli dívky z plakátu, vykukovaly ze skříněk dělníků i středoškolských školních skříněk už před desítkami let a dodneška je tento styl oblíbený. Proč? Pin-up girls jsou sexy, krásné a přesto tak nějak nevinné a roztomilé. V čem „pin-upky“ okouzlují celé generace mužů? Především v oblečení, které zdůrazňuje ženské – plné! – tvary, obvykle inspirované módou 50. let. To jsou například šaty do A nebo zcela bez ramínek, propínací svetříky, pouzdrové sukně či kraťásky těsně pod zadek, ale s vysokým pasem. Často mají vyčesané vlasy ozdobené třeba čelenkou nebo květinou. Společným rysem je téměř vždy červeně nalíčené pusa.

Marylin Monroe
Jedna z ikon pin-up girls.
zdroj: 1.bp.blogspot.com

Make-up
Klasická červená rtěnka dívek z plakátu.
zdroj: eyecandybyali.com

Kate Perry
Novodobá pin-up girl.
zdroj: gossip.whyfame.com

Ty jako Pin Up měsíce!

Pin Up měsíce

Společně se svůdnou vůní Playboy Play It Pin Up se můžeš i ty stát okouzloující Pin Up kráskou a vyhrát profesionální focení a sadu nové vůně. Stačí, když nahraješ vlastní fotku ve stylu Pin Up prostřednictvím facebookové aplikace.

Nevázaný hipster styl!

Hipster je styl založený tak nějak prófácky řečeno na mladické nespoutanosti – je to takový bohémský styl pro mladé. Oproti pin-up girls jsou obvykle představitelky Hipsteru hubené (což má být znak čerstvého mládí), mají dlouhé, nejlépe rozpuštěné vlasy či si je smotají do uvolněného drdolu. A jak hipster styl vypadá? Snad nejoblíbenějším kouskem hipstergirls jsou džínové kraťasy, nejlépe „dodělané“ doma = střihnuté přímo pod zadkem. Časté jsou ale třeba i legíny. Vršky jsou spíše volné a delší, ale samozřejmě i takové, které sahají jen nad pupík.

Hipster
Mladistvý hipster model s odhaleným bříškem.
zdroj: hipster-style.tumblr.com

Kraťasy v hlavní roli!
Důležitý prvek hipster stylu.
zdroj: hipster-style.tumblr.com

Brýle
Sluneční brýle jsou u hipster dívek velmi oblíbené.
zdroj: theinbetweengirls.files.wordpress.com

Sladká v lolita stylu?

Obrovsky oblíbený styl v Japonsku je založen na módě viktoriánské éry a nazývá se lolita styl. A jaké lolity jsou? Mají vypadat jako panenky – jsou sladké, nevinné, ale i tak trochu mazané. Jsou spíš drobnější postavy a snaží se vypadat co nejvíce jako malé holčičky. Dívky, které vyznávají lolita styl se snaží chovat jako princezny – chodí na čaj o páté a na schůzky s kamarádkami mají pevně daný dresscode. Lolita styl čerpá z módy, co se nosila za doby královny Viktorie, tudíž to jsou například klasické kudrlinky ve dvou culících, bohaté sukýnky, sladké barvy jakou pastelově růžová či modrá a všechno je obecně hodně zdobené. Lolita styl zahrnuje hodně krajek, mašlí a volánků.

Lolita
Růžová a roztomilé botky.
zdroj: hellolace.net

Jak být jako lolita?
Návod jak vytvořit lolita style.
zdroj: 2.bp.blogspot.com

Jako panenka Barbie

Když jsme ještě byly prťata, snad všechny jsme chtěly být jako ony – legendární barbíny. Některé dívky však tato touha neopustila ani v dospělosti a proto podstupují šílené plastiky, díky kterým pak vypadají spíše strašidelně než půvabně, vlasy si ničí chemií, těla dietami… nebo zvolí o dost šetrnější metodu a vyznávají barbie styl. Jaký je? Barbie styl samozřejmě zahrnuje především hodně, hodně růžové. Dál vysoké podpatky a silný make-up. Zajímavost na konec – barbie komunita má dokonce vlastní pravidla, určitě se pobavíš.

Dokonalá
Barbie dívky se snaží být za každou cenu dokonalé.
zdroj: nd05.jxs.cz

Paris
Paris Hilton je klasickou vyznavačkou barbie stylu.
zdroj: 4.bp.blogspot.com

Pravá blondýna
Reese ve filmu propagující barbie styl.
zdroj: style.mtv.com

Japanese styl pro moderní princezny

A ještě jedna inspirace z Asie – poslední dobou hodně populární japanese styl. Máš už doma nějaký kousek, nebo ještě nevíš, o co jde? Japanese styl nabízí především krásné (obvykle mini) šaty, podkolenky, krajkové svetříky a celkově dost zdobené oblečení, přitom v moderním stylu. Oblečení japanese si můžeš objednat na internetu, ale bohužel je dost proslulé svou nekvalitou.

Svetřík
Japanese styl není jen o šatech.
zdroj: aliimg.com

Japanese
Rozkošný japanese styl.
zdroj: olx.com

Japanese v bílém provedení
Japanese v bílém provedení.
zdroj: 3.bp.blogspot.com

Nejsi zrovna nejněžnější typ? Není problém, možná se najdeš v některém z dalších dílů článků o stylech – příště se můžeš těšit na styly Tajuplné & Temné.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • kamoska

    Děkuji za zajímavý komentář. Pokud jde o představení stylů, není jednoduché najít nějaké konkrétní pravidla, nicméně jsem velmi ráda, že někdo dokáže upozornit na nepřesnosti. Snažím se, aby všechny publikované články byly hodnotné, a proto se na jednotlivé styly určitě ještě zaměříme a pokusíme se je představit lépe. Stejně tak ještě přepracujeme tento samotný příspěvek. Díky za upozornění.

  • http://www.facebook.com/Fleur.Addy Fleur Addy

    Blá, blá, blá, blá… Opět samé žvásty. Japonské oblečení je kvalitní až až. Nevím, odkud máte, že ne. Nemyslíte tím náhodou oblečení, které se sem dováží z Číny? Většinou pod názvy úplně jiných kategorií. Dnes si na trhu v USA běžně koupíte napodobeninu sochy svobody vyrobenou v Číně. Myslíte, že je to u nás jinak? Samozřejmě, že ne. A víte, že jinak má čínská střední vrstva vše v dobré kvalitě? Proč asi. Jsou to ekonomové, kvalitní si nechají, nekvalitní prodají a peníze se sypou. Spojovat to s Japonskem? Naprostá drzost, neinformovaní lidé píší článek o stylech, které jsou pro ně neznámé. To je k smíchu.