Přetéká ti skříň hadříky, které sis na sebe nevzala ani nepamatuješ? Skoro se ti do ní nevejdou ani nové kousky? Pokud nemáš dost na pořízení větší skříně, můžeš se řídit těmito radami.

avatar

Anna Pechočová
Vystudovala oděvní návrhářství na střední umělecké škole.

Přebírat, přebírat, přebírat

Při prvním vyklízení šatníku se mi stalo, že jsem objevila kousky už dávno zapomenuté, nebo takové, o kterých jsem vůbec netušila, že je vlastním. Prošlo mi pod rukama mnoho kusů oblečení, které jsem si vyzkoušela, abych zjistila, do čeho se ještě vejdu a do čeho ne. Zorganizovala jsem pak všechny věci na tři hromady. V první byly věci, které v šatníku mohou zůstat, ve druhé ty, které mi nejsou, nebo se mi už nelíbí, ale je mi líto je vyhodit a ve třetí ty, které v příští minutě letěly přímo do popelnice (tím myslím oblečení z dětských let, které bych nepřála nosit ani nejhoršímu nepříteli a věci, jež byly v příšerném stavu).

Přebírat oblečení.
Přebírat oblečení.
zdroj: flickr.com

Dej oblečení nový domov

Ne, že bych všechno ze třetí hromady poslala do popelnice, to ne. Pokud se nejedná o šílenou blůzu z osmdesátých let z neprodyšného stoprocentního polyesteru, dá se třeba takové staré tričko ještě využít třeba jako hadřík při kreslení a kousky zajímavých tkanin z roztrhaných dětských šatiček mohou dobře posloužit při patchworku. Vždyť kde získat levnější a překvapivější materiály, než právě u sebe doma? A když už je řeč o domově, co udělat s druhou hromadou? Jak jinak než nafotit a prodat na internetu, například na stránce VotočVohoz (s jejíž zakladatelkou si zde můžete přečíst rozhovor) nebo na jiný internetový bazar. A vždycky je tu samozřejmě možnost udělat někomu radost a darovat své věci přátelům nebo na charitu.

 Dej oblečení nový domov
Vybírání oblečení, dej oblečení nový domov.
zdroj: flickr.com/photos/usaghumphreys/

A co když se jich nechceš vzdát?

Pak se samozřejmě našlo pár srdcovek, které neskončí ani jako hadr, ani jako základ pro patchwork a ani nedoputuje k někomu jinému. Prostě ho chci nosit. Ale jak? Není lepší způsob, než prostě přešitím! Ať už jde o vyšperkování staré halenky nebo přetvoření nadále nenositelných kalhot na kabelku, není nic dobrodružnějšího než sledovat, jak se oblečení jako fénix z popela zrodí znovu do něčeho jiného, čím se pak můžeš pyšnit před kamarádkami. A to vše s minimálními náklady na výrobu.

Přešívání oblečení
Přešívání oblečení.
zdroj: flickr.com/photos/79793026@N00/

A ještě naskládat zpátky…

Nakonec oblečení znovu uspořádej. Možná už v tom máš svůj systém – zimní oblečení, letní… Jakmile pak uskladníš první hromádku zpátky do svého šatníku, zjistíš, jak moc sis teď uvolnila místa na nové oblečení a to tě podnítí k nákupům. Vždyť přeci potřebuješ novou halenku, kalhoty, trička…no a do roka tě úklid čeká znovu.

Šatník po úklidu.
Šatník po úklidu.
zdroj: flickr.com/photos/rubbermaid

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář