Miluješ sluníčko, ale trápí tě, že jsou díky němu tvé vlasy zplihlé a bez života? Přečti si tipy na vychytávky, které ti usnadní péči o vlasy. Během prosluněných dnů je potřeba jim dopřát dostatek kvalitní výživy.

V létě dostávají vlasy zabrat, jak na profi péči?

Nadopuj se vitamíny a minerály

V kvalitě vlasů se odráží stravování – toto tvrzení platí nejen v létě, ale během celého roku. Zařaď do svého jídelníčku ovoce a zeleninu, ořechy, kvalitní obiloviny a mléčné výrobky. Z minerálů je pro vlasy důležité železo, zinek a jód. Z vitamínů se jedná především o A a B. To pochopitelně není vše, co péče o vlasy obnáší, nicméně je to dobrý základ, na kterém můžeš stavět.

Ochrana před slunečními paprsky

Během léta se zaměř na používání přípravků s rostlinnými oleji, které tvým vlasům dodají výživu od kořínku až ke konečkům. Můžu ti doporučit například arganový olej. Ten tvé vlasy spolehlivě zvláční a revitalizuje. Můžeš si ho koupit buď jako čistý nebo v kombinaci s kondicionérem či maskou.

Dalším důležitým pomocníkem v péči o vlasy je keratin, který jim poskytne regeneraci. Máš vlasy zničené od slunce, soli, písku nebo od barvení? Keratin pronikne hluboko do struktury vlasů. Uvidíš, že už za dva měsíce budeš mít svou bohatou hřívu zpět.

Jak na mytí a vysoušení vlasů?

Jelikož se v létě více potíš, vlasy si můžeš mýt i každý den. Pořiď si tedy šetrný a jemný šampon. Pokud nosíš krátký sestřih, můžeš vlasy nechat vlasy volně proschnout. Jestliže dáváš přednost fénování, pořiď si kvalitní fén na vlasy s několika teplotními stupni. Při fénování ho držet alespoň 20 cm od hlavy a fénuj ze shora směrem dolů. Nefénuj si vlasy, které jsou mokré tak, že z nich stéká voda a ani je při fénování nerozčesávej – předejdeš tak jejich lámání.

Natáčení ani rovnání nemusí být tabu

Chystáš se na party a chceš si vytvořit dokonalý účes? Ať už toužíš po vlnité nebo rovné hřívě, s profi výbavou se nemáš čeho bát. Na léto je nejlepší žehlička na vlasy s keramickými plotnami, která umožňuje regulaci teploty. I tak ale nezapomeň na použití speciálních přípravků. Ty tvé vlasy ochrání před horkem.

Pokud máš zručnou ruku, vytvoříš si žehličkou i pěkné vlny. Můžeš však sáhnout i po kulmě. Zde se ujisti, že vybraná kulma na vlasy je opravdu profesionální. Opět musí mít možnost nastavení teploty. Některé kulmy jsou určené i speciálně na barvené vlasy.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Jaké dámské parfémy bodují na českém trhu?

Prohlédni si žebříček nejoblíbenějších parfémů, se kterými ho zaručeně okouzlíš.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář