Snad pro každou dívku je samozřejmostí pravidelné odstraňování chloupků na několika partiích. Hladká kůže je zkrátka trendy, přitažlivá, ale i komfortnější. V dnešní době, kdy je k mání tolik možností v odstraňování chloupků je až překvapivé, že existují i dívky, které holení neuznávají a volí čistě přírodní vzhled. Jednou z těchto dívek je i Jana (23), která se nám poslala do redakce článek o svém přístupu k holení. Zajímá tě víc? Pak čti dál.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Žiletku v kosmetické taštičce Jany rozhodně nenajdeš. Proč se rozhodla být zarostlá?

Žiletku v kosmetické taštičce Jany rozhodně nenajdeš. Proč se rozhodla být zarostlá?

Proč jsou chlupy nenormální?!?

Holení jsem ve svém životě zkusila jen jednou, protože všichni říkali, jak to k holce patří a jak se to klukům líbí. Po své první zkoušce jsem si ale řekla dost a už v životě do ruky žiletku, ani nic podobného nevezmu. Možná si říkáte, jak jsem padlá na hlavu, když je mi teprv 23 a už mám takový názor, ale tohle je věc, která mi nic neříká. Nechápu, jak za tohle holky můžou utrácet prachy a pak taky nechápu, co je na tom „in“. Pořád se tvrdí, že oholená pokožka je přirozená, ale není! Přirozené jsou chlupy, které nám na těle normálně rostou. Štve mě, že v závěru jsem to zrovna já, ta nenormální, přitom je to naopak. Ale proč mám jít s dobou, když mi to fakt nic neříká! To je jako kdyby mi kuřák řekl, že kouřit je normální a já, abych zapadla do davu, bych začala kouřit taky jak fabrika. Nejhorší jsou ty lidi, který se do mě strefujou poznámkama, jak jsou chloupky nechutný a kritizujou. Ale jak nechutný!?! Chlupy nám nadělila matka příroda. To je jako říct, že u chlapů jsou fousy nechutný, přitom některým to sluší…Nemám ráda ani blbou kritiku. Když už, tak ať má ta kritika hlavu a patu. Vemte si, že já taky nedrbu a nekritizuju holky, které jsou oholené nebo jsou takový a makový. Proč? Každý si žijem svůj život a každý si vše dělá po svém. Vadí mi, že společnost není tolerantní snad už k ničemu. Možná se jen vždycky tak tváří, ale pravda je někde jinde.

Nejsem fuj a kluky jsem měla

Jéééé, co já jsem si už vyslechla o tom, jak jsem fuj. Přitom jako orangutan zarostlá nejsem, ale chlupy prostě mám. Hlavně teda od holek jsem si posměšky vyslechla. To mě je ale jedno. Sama vím svý. Pečuju o sebe a možná i lépe, jak jiné holky. Akorát jsem prostě jiná – mám chlupy – a tím jsem hned fuj. Přitom bysme se všichni kolikrát divili, jak je nějaká hladce oholená holka ve skutečnosti prase. Každý si snad i myslí, že zůstanu stará panna, že si kvůli chlupům nikoho nenajdu. A divily byste se. Kluky jsem měla a momentálně mám stálý vztah. Neříkám, překvapeni ti kluci byli, ale že bych jim byla odporná? To určitě ne. Brali mě takovou, jaká jsem. I můj současný kluk je v pohodě a vrásky si z mých chlupů nedělá. Ostatně já jemu a ani nikomu jinýmu také nediktuju, jak a co má mít nebo nemít.

Proč jsem sem napsala?

A proč jsem sem vlastně napsala? Hlavně asi proto, že už mně štvou ty lidi, kteří neustále něco kritizují a berou se jako bezchybný. Štve mě, že v téhle společnosti se málokdy najde pochopení pro ty, co v davu trochu „vybočují“, přitom nikdo nemá právo posuzovat, co je normální a co ne. Upřímně mi ty hnusné posměšky zezačátku hodně ubližovaly, ale nechtěla jsem se pořád něčemu podřizovat. Vznikne trend a já se mám tupě jak ovce podřizovat, jako ostatní v davu?? Někdo vymyslí trend a všichni hlava nehlava jsou za tím, aby nááááhodou nebyly pozadu. Copak ale nemáme své vlastní myšlení a názory a pořád si necháme cpát tyhle trendy do hlavy???? To ani náhodou. Jen chci, abyste někteří trošku otevřeli oči a přestali se posmívat někomu, kdo se nechová zrovna jak vy. A to nemyslím jen v tomhle…ale ve všem. Nejhorší je, že každý má vždycky starosti s těmi druhými a řeší je, místo toho, aby se koukli pod svojí pokličku. Jak se říká „žij a nech žít“…….

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • K

  *kecy

 • Liz

  Zato ty nechutná zůstaneš i kdyby ses celá oholila. Přečti si to po sobě. Měla by sis uvědomit, že chlupy máme od přírody a ne každý má zapotřebí se jich zbavovat. Je to tvoje věc, když se tak cítíš líp, ale takhle někomu nadávat za to, že si neholí chlupy, se kterýma se narodil.. Proč si neoholíš vlasy? To je přece nechutný.. kdyby sis je holila, nemusíš si je mejt! ;)

 • Petr

  Na přírodní ženě nevidím nic špatného, mě se to líbí.

 • An

  Já se holím, ne abych zapadla do davu, ale protože mám tmavé chlupy a taky pro můj osobní pocit. Ale za to, že pro někoho je lepší být prostě neoholený, bych nikoho neodsuzovala. Není to nechutné.
  Píšete sem, že žijeme v jednadvacátém století. Tak to by jste měly brát na vědomí, že v této době by už každému mohlo být fuk, co kdo dělá.

 • Anilia

  Thumbs up :)

 • Anilia

  A opět se zde vážení najdou tací, kteří jsou schopni pronést, že chlupy jsou fuj! :)
  Paní/slečna má zajisté pravdu.
  Sice se sama holím, to uznávám, ale je to jen pro můj lepší pocit. Několikrát už jsem ovšem rezignovala, než jsem si zvykla, jelikož po oholení je vše v pořádku a po dvou dnech vás začne vše kousat, svědit, atd. … Ti co to zkusili, jistě ví, o čem mluvím.
  Ale není každého věc, jak žije a jestli se holí? Každému vyhovuje něco jiného. Tak proč by si autorka tohoto článku nemohla žít také po svém?
  To že někdo není součást davu, ale stoupne si trochu mimo, tak ho hned ukamenujeme? Bože, z dnešní netolerantní a ve své falešné dokonalosti arogantní populace je mi za zvracení :)

  A propo, milá “Karolí”, o Tvém věku uvažovat nebudu, ale jedno mi dovol, ačkoliv se Ti to možná bude zdát moc hrubé.
  “To, že si jí neumíš pořádně utřít, a musíš se kvůli tomu holit, abys to zvládla, to neni náš problém, taky existují tampóny a čistá a voňavá můžeš být i bez toho, abys ze sebe oškubala všechny chlupy, co máš. Máucta”… ;)

 • anonymní

  dělej si, co chceš, ale je to hnus..chápu, když se holka občas neoholí ,protože se ji nechce apod..dělám to taky a třeba nohy si oholím jednou za měsíc ( mám světlý chlupy) ..ale tohle je extrém.. nechci tě odsuzovat, ale sakra fakt je tady 21.století ..tak se občas ohol aspoň v létě..protože na koupališti to není zrovna moc příjemnej pohled ;) asi jsem na tohle háklivá až moc, ale mě to přijde odporný, když vidím holku a má v podpaží prales ( kor když je tmavší typ)

 • Karolí

  Tý brdo.Já se radši vyjadřovat nebudu. To by bylo na hodně dlouhej článek. Nechápu, jsem zvyklá se holit a myslím že je to hygienický…Dokážete si představit ,,chlupy” při menstruaci ? No upřímně- FUJ.

 • Meg

  Ale já nemám pocit, že si stěžuje na to, že by ji okolí odsuzovalo. Z toho článku jsem to nevyčetla. Prostě chce jen ukázat druhou stranu mince. A hlavně odsuzovat dovede každý. Třeba je právě naopak tak chytrá a je nad náma všema, že takovýhle věci dělat nepopřebuje, prostě se má ráda taková, jaká je, a jak ji příroda stvořila. A koho byste volili spíš? Komplet oholenou holku, ale i s mozkem, kde by měla tzv. nasr**o a byla blbá jak poleno nebo sice neoholenou, ale rozumnou, chytrou, co to má v hlavě v pořádku? No, já bych radši volila tu druhou možnost. ;) No, a komentář nejčerstvější, je to možné, že to není dvakrát zdravé. Protože, když se zbavujeme něčeho, co je naprosto přirozené, a co nás má chránit, tak to může mít logicky i svá negativa. Což je samozřejmé. A na druhou stranu, co už je dnes neškodlivé? ;)

 • s.horová

  Tak tak koukám že jste holky asi 100 let za opicemi .Je samozřejmě moderní se oholit ale je dokázané že zdravé to
  vůbec není.Už vidím jak se myjete ráno a večer ,pak holení a jste každý půl rok na gyndě to já ne.Prosím přečtěte si nějaké odborné články a ne Women atd…

 • Rachel

  Tak já si taky myslím, že je to prostě názor, já se třeba holím proto, že mě to baví a taky se cítím líp, ale když jí to nevadí, tak budiž

 • l.

  Kdyby ti bylo vážně tak ukradené, že se ti ostatní smějí a pomlouvají tě, tak by ses vůbec nezatěžovala s psaním tohohle, podle mě poněkud trapného, článku. Opravdu tu máme 21. století, oholená pokožka opravdu nejen lépe vypadá, ale ano, opravdu je to i hygieničtější (a ne, není to o tom, že kdo není prase a myje se, tak nesmrdí – v běžný letní den se zpotí úplně každý a bakterie se v chlupech začnou usazovat a smrdět téměř hned, a to i s pravidelným sprchováním a použitím deodorantu). Taky to není o tom, že ,,Někdo vymyslí trend a všichni hlava nehlava jsou za tím, aby nááááhodou nebyly pozadu.” Holení přece není nějaký hloupý chvilkový trend, který se nějakou dobu drží na výsluní a napřesrok už je to zase “out” – lidé prostě zjistili, že žádnou přírodní tepelnou izolaci díky ošacení nepotřebují, že bez chlupů je to všechno tak nějak pohodlnější, příjemnější, jemnější i čistější. Peníze utracené za kvalitní žiletku, epilátor či vosk nepovažuji za peníze vyhozené (a myslím, že většina dnešních normálních dívek či žen taky ne). Pokud o sebe tak ráda a dobře pečuješ, zkus si někdy najít 10 minut, dát žiletce šanci a oholit se aspoň na místech, které dáváš ostatním lidem na odiv. A ač nerada odsuzuji lidi za to, jak vypadají nebo co nosí, chlupatá žena mi přijde nechutná. Doufám, pro dobro tvoje i tvého okolí, že jsi aspoň světlý typ.

 • http://style-in-cube.blogspot.com Andrea

  Jzs, nechte ji bejt. Že se v chlupech drží bordel a smrad? Když nejste prasata a myjete se tak se v nich nedrží nic. Dřív bylo normální se neholit, nikomu to nevadilo, většina lidí nesmrděla. Bylo to normální, holení je jenom trend. To že se někdo holit nechce je čistě jeho názor a nikdo by se toho neměl vměšovat a něměl by ho odsuzovat. Je to stejné, jako s ostatními trendy, někdo nosí minisukně a nekdo by si ji na sebe nikdy nevzal, někdo má dlouhé a někdo krátké vlasy, tak to je. Akorát tady ukazujete, jak jste netolerantní k lidem a jak je odsuzujete, kvůli takové malichernosti, jako je holení, aniž by ste je znali.

 • Meg

  Hele, děvčata, nechte ji být… Na jednu stranu má pravdu. Je fajn žít, tak jak to příroda zařídila, ať je jakékoli století. A ty vaše keci, že je to nehygienické a bla bla bla… Tvrdili to snad lidé o staletí před námi? Je to přirozená, lidská, tepelná isolace, jako ptačí peří, savčí srst… Jenže po vývoji, jakmile se lidé ošatili, tuto ochranu nyní nepotřebují. Když máte dostatečnou hygienu, stejně jak píše čtenářka, o nic nejde. A pravdu má i v tom, že ty holené při nedostatečné péči smrdí jak tchoř i bez chlupů! :D Samozřejmě, že v dnešní době to již není in, já sama bych takto přirozeně nechodila, i když s přírodou se snažím žít. Ale když ona nechce propadnout tomuto trendu, tak ji neodsuzujte, má svůj názor, svoje myšlení, do davu zapadnout umí každý blbeček, ale odstoupit z něho a trvat si na svém názoru, to je umění! Proto děvčata a kluci, snažte se být tolerantní a třeba se zapřemýšlejte, proč se holíte vy. Z davu, nebo máte k tomu svoje vyjádření?… ;)

 • Kixie

  Bože, máme 21. století, tak se smiř s tím, že je normální se holit… Jak již bylo řečeno, drží se v tom nejenom bordel, ale i smrad, což mi opravdu nechutný přijde. Navíc, být kluk a muset zabořit do bobra při orálu půlku obličeje, tak asi hodim šavli. Takže se uklidni a radší místo toho, abys ze sebe dál dělala chudinku, že se ti všichni smějou, vemu žiletku, epilátor, vosk nebo cokoli jinýho a zbavim se toho… Ve třídě máme jednu takovouhle nechutnou holku a někdy je to o žaludek sedět vedle ní. A věř mi, já jsem přírodní blond a mám jemný vlasy a holím se!

 • enormika

  Je to každého názor to uznávám ale stojí ty posměšky za to??
  Řekla bych že nee takže těch 5 minut obětuju to mě fakt nezabije a ostatní nemaj kecy. :)

 • K.P.

  Nevidím na tom nic težkého oholit se.. neměla bys takové problémy a nervy jak jde vidět v článků :D nechápu proč si tak ztěžuješ život a proč prostě tu žiletku nevemeš.. musíš páchnout, v chlupech se hodně toho drží a navíc jak si dáváš deodorant? něják prostě to nejde tak neříkej že nejsi fuj! :D taky bych tě pomlouvala no , nebo bych se aspon zasmála :D DDDDDDDDDDDDDDDD och bože holka, každý se holí a nevím proč ty bys měla být vyjimkou a ještě k tomu smradlavou? možná, že jsi měla kluka, ale nějákeho oškivce a musel se za eteb stydet..

 • Lucii

  Tester:
  Ještě že tahle doba je už za náma :D

 • Tester

  Neni to tak davno co se holky neholily a bylo to normalni. Pamatuju si jeste pred par lety na bazene normalne chlupaty holky a nikdo z toho nedelal udalost. No vyrobci ziletek si musi mnout ruce,takovy zisky jeste nemeli.

 • Daniella

  Já bych tě kvůli tomu neodsuzovala a ani nikoho jiného… ale já sama bych měla hrozný pocit, kdybych si vyšla ven v minisukni celá načančaná a do toho chlupatý nohy. Nebo podpaží, oblast bikin, ble…to bych teda nemohla. Pokud máš jemné a světlé chloupky, tak je to v pohodě. Ale já jsem přírodní brunetka, mám hodně tmavé a silné vlasy a tím pádem mám takové i chloupky po těle. Jedna moje kamarádka je na tom podobně ale ta si zas holí jenom lýtka. A když si vezme kraťasy a na stehnech jí čouhaj tmavý dlouhý chlupy, tak to vypadá opravdu komicky.