Plugy do ucha a tunely do ucha jsou k modifikaci lidského těla používány již tisíce let. Měly a pořád mají důležitý význam pro jednotlivé kultury po celém světě.

Jak jste si jistě sami všimli, tak i u nás nacházejí stále více příznivců. A není se čemu divit!!!

Plugy a tunely

Co je to plug do ucha?

Plug do ucha je plný šperk válcovitého tvaru. Na jednom popř. na obou koncích bývá rozšířený, aby lépe držel v uchu a nedocházelo k jeho vypadávání. Vyrábí se z nepřeberného množství materiálů. U nás jsou nejrozšířenější plugy z akrylátu (plastu), dřeva a chirurgické oceli. Ovšem není problém sehnat plugy z kostí, rohů, skla apod. Na výběr máte také z rozsáhlého množství motivů, log a potisků, které by měli doladit Váš styl.

Největší výběr originální plugů do ucha najdete tady: plugy do ucha

Co je to tunel do ucha?

Tunel do ucha je šperk velmi podobný plugu do ucha, jen je na rozdíl od něj dutý. Vybrat si můžete z tunelů se šroubovacím závitem pro snadnější aplikaci, nebo z tunelů které jsou na obou koncích mírně rozšířené. Co se týče materiálů, tak je to stejné jako u plugů do ucha. Prostě a jednoduše: Vaší představivosti a vkusu se meze nekladou ;) Záleží jen na Vás, kterým originálním kouskem si ozdobíte ouško popř. obě ;)

Pokud preferujete tunely do ucha velký výběr naleznete tady: tunely do ucha

Tunel do ucha

Jak roztáhnout ucho do požadované velikosti?

Proces roztahování si můžete zvolit ze dvou spůsobů, buď to skokové nebo postupné. U skokového roztahovaní se používá puncher na místo jehly a díky tomu se nám do ucha vejde větší šperk. Tato metoda se však používá jen do určitého průměru. Pokud chcete vetší průměry 10mm a víc je potřeba ucho roztahovat postupně pomocí tzv. Roztahováků. Ideální tempo roztahování je 1mm za 2 týdny.

Ale nezapomeňte: Roztahujte Vaše ouško pěkně pomalu a Váš vysněný plug či tunel aplikujte pouze do správně zahojené dírky! Poté už jen rozšiřujte svoji sbírku plugů a tunelů ;)

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Zachumlaná ve stylovém oblečení

Pokud hledáš stylovou bundu či kabát na zimu, koukni na týdenní slevy značkového oblečení.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář