Nosíš vlasy dlouhé po ramena, nebo lehce pod? Pak jsou následující řádky určeny právě pro tebe! Tato délka vlasů nabízí mnoho způsobů, jak se učesat pro kteroukoli příležitost. Základní účesy pro středně dlouhé vlasy hravě zvládneš sama. U těch složitějších je dobré mít k ruce zdatného pomocníka. Při přípravě účesů pro středně dlouhé vlasy by ti neměla chybět žehlička na vlasy, fén, natáčky, tužidlo, gel a lak na vlasy. Tak hurá do toho!

avatar

Katka Zezulová

Účesy pro středně dlouhé vlasy

Středně dlouhé vlasy jsou vhodné pro kreativní styling a moderní vizáž.

Běžné nošení

Trendy pro rok 2010 hovoří jasně. Účesy pro středně dlouhé vlasy ovládly přísně rovné prameny nebo naopak ovčí kudrlinky. Pokud se týče střihů, tak jim stále kraluje snadno upravitelné mikádo ve všech možných variantách, tedy sestříhané, s ofinkou, bez ofinky, vyžehlené, kudrnaté. Střih vlasů je totiž základem pro každý účes, pro středně dlouhé vlasy to platí dvojnásobně. Pro běžné nošení stačí středně dlouhé vlasy vyžehlit, či naopak zvlnit a ozdobit klidně jen čelenkou a účes je hotov. Při žehlení vlasů bys měla použít speciální emulzi, která ochraňuje vlasy před ničením.

Diskotéka

Chystáš se na taneční party či na párty? Tak to si musíš nechat záležet na svém outfitu! Celkovou image královny tanečního parketu vytváří nejen oblečení, ale také perfektní účes, který musí s oblečením ladit. Chceš-li působit jako romantická princezna, nechej si rozpuštěné vlasy, mírně zvlněné (nejlépe pomocí tzv. papilotů) a ozdobené sponkami. Pokud chceš působit jako žena, vytvoř si takový účes, který zvýrazní tvoje obličejové rysy a tvar hlavy. Další inspiraci pro středně dlouhé vlasy lze načerpat u hvězd showbusinessu.

Speciální příležitosti

Pro takové příležitosti je lepší se domluvit s kadeřnicí, která ti nejen poradí, ale má i více zkušeností s přípravou náročnějšího účesu. Nejlepší tip na dobrou kadeřnici ti dá tvoje kamarádka či známá. Pokud se přece jen rozhodneš vytvořit si slavnostní účes sama, vyzkoušej si jej raději několikrát nanečisto. Pro středně dlouhé vlasy doporučujeme sáhnout po osvědčeném banánku. Vlasy učeš hladce dozadu, stoč do tzv. banánku a připni k hlavě sponkami či vlásenkami. Obličej orámuj jednotlivými pramínky, které vytáhneš po stranách. Nakonec účes ozdob několika sponkami. Nezapomeň účes citlivě nalakovat, aby ti vydržel celou noc.

Bezva tip nejen pro středně dlouhé vlasy

Pokud máš strach z nepovedeného účesu, zkus nejprve virtuálního kadeřníka. K úspěchu stačí malá fotografie obličeje a počítačová zdatnost. Například na stránkách www.happyhair.cz si můžeš vyzkoušet, jak bys vypadala nejen v novém účesu pro tvoji délku vlasů, ale klidně i jako krátkovlasá či s nějakým bláznivým účesem. Jakmile budeš s výsledkem spokojená, nech se tak učesat naostro!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • edxcxcd

  fakt sexi

 • http://haha haha

  ahahahahaahhahahahahahaha

 • Ivetka

  Více fotek by to chtělo…

 • http://supernakup.sk/ Ema

  Super inšpirácia… :-)