Každá nová sezóna nám přináší tu nejnovější úrodu módních a make-up trendů, které nám jaksi diktují, co bychom měly nosit. Zatímco některé ty trendy jsou opravdu nádherné a dokáží náš vzhled prozářit, existují i takové, nad kterými můžeme možná tak rukou mávnout.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Každá nová sezóna nám přináší tu nejnovější úrodu módních a make-up trendů, které nám jaksi diktují, co bychom měly nosit. Zatímco některé ty trendy jsou opravdu nádherné a dokáží náš vzhled prozářit, existují i takové, nad kterými můžeme možná tak rukou mávnout. Nikde totiž není napsáno, že co udají módní mola, to taky musíš hned nutně nosit i ty! Pojď se tedy podívat, které bude lepší ignorovat!

Některé kosmetické trendy je lepší přehlédnout. Podívej se na největší prohřešky a omyly!

Některé kosmetické trendy je lepší přehlédnout. Podívej se na největší prohřešky a omyly!

Řasy pavouka

Po celé roky nás vizážisté ujišťují, že je vysoce trendy nosit řasy, které jsou oddělené, s objemem a super natočením. V poslední době se na některých módních přehlídkách objevily modelky, jejichž make-up byl vysoce zvláštní. Ptáte se proč? Zaměřme se nyní na řasy, které sice možná byly objemné, super natočené a i extra černé, ale, byly slepené. Ano, současné (některé) trendy udávají, že pavoučí efekt řas se nosí a my jej máme ozkoušet. Tento příliš nepěkný trend diktují především časopisy a internetové stránky. Pro dosažní toho looku musíte použít asi pět vrstev řasenky, přičemž každou vrstvu necháte samostatně zaschnout. Pokud používáte kvalitní řasenku, zřejmě se vám to nepovede, což je vlastně jedině dobře! Takže, až si někde přečtete, že je trendy mít na sobě deset vrstev řasenky, ignorujte to. Ačkoliv tento zvířecí trend poprvé nastolila modelka Twiggy, neměly byste se ho příliš držet a pokračovat v jeho tradici. Přeci jen, méně je někdy více. Méně vrstev znamená řasy krásně oddělené a přirozené.

Oči jako cihla

Hnědé oční stíny, hnědé oční linky, hnědá rtěnka – zjednodušeně nejlehčí způsob jak nezaujmout. Ano, i tohle líčení se objevilo na jedné z přehlídet koncem roku. Monochromatický vzhled má podle informací vytvářet svěží look a nevšednost. Spíše to ale vypadá, že si právě skládala jednu cihlu na druhou a trochu si se nechala poprášit. Někde možná budeš číst, jak je to in, ale ve výsledku (který se ani trochu nebude podobat líčení jako dělají profesionálové) může tvůj obličej vypadat vybledle, unaveně a nudně! A i když se nám líbí make-up přírozený, neznamená to, že toužíme po make-upu fádním. Pokud ale toužíš tento look doma vyzkoušet, dej se do toho, ale! Používej odstíny líčení, které mají růžové nebo broskvové tóny, nikoli cihlové.

Výbuch neonu

Oranžová barva byla žhavým hitem nejen na podzim, ale pofrčí i na jaře. To ale vždy neplatí o vašich rtech. A že bylo takového líčení na módních přehlídách požehnaně. Ty si ale pamatuj, že odstíny mandarinky nebo hluboké neonové oranžové odstíny rtěnek mohou vyvolat jistý problém. První je, že pokud nejsi majitelkou brilantně bílých zubů, může ti ve výsledku zařídit jejich ještě o něco žlutší odstín. A přiznejme si, že i bílé zoubky by se s takovouto barvičkou mohly krapet tlouct. Místo toho můžeš vyzkoušet třeba rtěnky či lesky, které mají odstín vína. Krom toho jsou trendy i odstíny fialové, takže pokud se nebojíš, můžeš je vyzkoušet.

Na co si můžete v klidu vsadit!

Pár let už je žhavým trendem nahé líčení. Používání jemných stínů, bezbarvých lesků a broskvových tvářenek, dodá tvému vzhledu skvělý šmrnc, aniž by si vypadala zmalovaně. A co ještě frčí? Tak například oči kočičí, nesmrtelné kouřové oči. V případě kouřového líčení je ale důležité dbát na několik pravidel. To první je, že pokud víš, že to neumíš, tak to nedělej! Druhé, rozhodneš-li se mít kouřové oči, zapomeň na výrazné rtěnky. A za třetí, musíš ke kouřovému líčení také zvolit správné oblečení.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář