Určitě ti neuniklo, že je tunika vysoce moderním kouskem oblečení. Není divu, když sluší každé dívce a ženě, bez ohledu na proporce těla. Obléknout si ji může štíhlá i plnoštíhlá postava a vždy dokáže stvořit přitažlivé tělo. Hodí se k nejrůznějším příležitostem, udělá z tebe elegantní dámu i provokativní kočku.

avatar

Petra Nachtmanová

Určitě ti neuniklo, že je tunika vysoce moderním kouskem oblečení. Není divu, když sluší každé dívce a ženě, bez ohledu na proporce těla. Obléknout si ji může štíhlá i plnoštíhlá postava a vždy dokáže stvořit přitažlivé tělo. Hodí se k nejrůznějším příležitostem, udělá z tebe elegantní dámu i provokativní kočku. V tunice se prostě budeš cítit velmi pohodlně a uvolněně.

Jaro, léto, podzim, zima, v tunice je vždycky prima!

Jaro, léto, podzim, zima, v tunice je vždycky prima!

Tunika – žádná novinka a přece stále „in“

Tunika se nosí s rukávy nebo bez rukávů, s délkami od ramen až po boky nebo kotníky. Nosili ji v antickém Římě, byzantském Řecku i ve středověku a 19. století. V každé době měla tunika různé charakteristické znaky – rozdílné šířky, ornamenty, zdobení lemů. Podle tuniky si dříve mohla poznat, kdo náleží k jakému stavu. V dnešní době v tunice jedině poznáš, kde zase mají k dostání tak nádherné vzory a jak by ti tenhle kousek padl jako ulitý!

Tunika pro dobrou kombinaci oblečení

Tunika se ti osvědčí hlavně v jarních a letních dnech. Tuniky z některých materiálů určitě využiješ i o teplejším podzimu a pod zimním kabátem se rovněž neztratí. Výhodou je, že ji můžeš skvěle kombinovat s džínsy, legínami, kalhotami i sukněmi a k tunice nosit i rozmanitou obuv. Pokud dosud váháš s pořízením, směle jdi na nákup. Tunika má nejrůznější střihy, délky a vzory. Bylo by záhadou, jestli bys nenašla svoji oblíbenou.

Tunika pro plnoštíhlé

Máš plnoštíhlé tělo? Tunika je pro tebe dobrou volbou. Jednoduchý střih tuniky je pro plnoštíhlé jako dělaný. Splývá dokonale po těle, hezky vypadá a vyrábí se z velmi příjemných materiálů – mezi jinými různé úplety, elastický materiál, bavlna, len, hedvábí, polyester a další. Časem jistě sama poznáš, jaký střih, ušití a barva je pro tebe nejvhodnější, abys tělo opticky zeštíhlila a připadala si o pár stupňů atraktivnější.

Jakou si vybrat?

Tunika se ti bude vybírat dost těžko, nabídka je totiž opravdu obrovská. Nezbude ti, než se zavřít do zkoušecí kabinky, vzít třeba kámošku sebou a na vlastní oči zvolit tu nejlepší ze všech. Tunika se sežene s puntíky, květinami, proužky, s pavími oky, s barevnými cákanci, ornamenty a jinými až neuvěřitelně krásně sladěnými barvami a exotickými motivy. Pokud chceš, klidně najdi tuniku s netopýřími či motýlími rukávy, s tříčtvrtečními nebo bez rukávů. Tuniky bývají doplněny volány, širším pásem dolního lemu, jsou staženy v pase, mají výstřih do véčka, pod prsy skrytou pružnou gumu, nepravidelný dolní lem, našité korálky a různé svůdné střihy. Výborným tahem se jistě stane ručně malovaná tunika, nařasená žabičkovým stehem, černá tunika s odkrytými zády nebo tunika s jedním odhaleným ramenem.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Katerina kSheredeko

    Hello, i am author of this photo http://us.fotolia.com/id/25652418. Could you tell me where did you get it?
    thank you!

    Katerina

  • Kiki

    nej kus oblečení <3