Slůvko nude, v překladu nahý či tělový, si zajisté slyšela díky tomu, že nyní prostě letí. Většina módních trendů preferovala přirozenost, kam odstíny nude neodmyslitelně patří. Nude trend si mohla spatřit nejen na módním oblečení nebo na nehtíkách, ale především v líčení, kde je tento trend čím dál více žádoucí.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Slůvko nude, v překladu nahý či tělový, si zajisté slyšela díky tomu, že nyní prostě letí. Většina módních trendů preferovala přirozenost, kam odstíny nude neodmyslitelně patří. Nude trend si mohla spatřit nejen na módním oblečení nebo na nehtíkách, ale především v líčení, kde je tento trend čím dál více žádoucí. Pokud si příznivkyně nude stylu a zajímá tě, jak získat přitažlivé a sexy nude rty, zajisté tě bude zajímat několik následujících triků, díky nimž získáš přirozeně krásné rty.

Docílit správného "nude" odstínu rtů není žádná hračka, ale s pár triky to dokážeš i ty! (foto: Cathy Facto)

Docílit správného nude odstínu rtů není hračka, ale s pár triky to dokážeš i ty! (foto: Cathy Facto)

Pravidla pro look s nude rty

Pokud chceš svůj look obohatit nude rty, měla by ses držet určitých pravidel, aby celek působil opravdu přirozeně. Základem celého přirozeného líčení je jemný a dokonalý make-up v odstínu tvé pleti. Proto se vyvaruj příliš tmavým nebo naopak příliš světlým tónům. Své tváře obohať trochou pudřenky, ale opět tak, aby to k tvé pleti sedělo. Nude rty perfektně sedí k celému přirozenému looku, který se skládá z jemných očních stínů a lehkého zdůraznění řas. Stejně tak ladí i k nápadně nalíčeným očím, které se hodí na večerní akce.

Správně vybraný odstín je základ

Vhodný odstín, který vytvoří nude rty, je základ. V první řadě je důležité zmínit, že pravidlo „čím světlejší, tím lepší“ v tomhle ohledu určitě neplatí, i když se to tak na první pohled může zdát. Vybraný odstín by měl k tvým rtům sedět a příliš světlé či až bílé rty by spíše vyvolaly nezdravý dojem. Nejlepší rádce pro výběr správného odstínu barvy je tvá pokožka. Pokud jsi tmavší typ, budou pro tebe nejlepší odstíny v jemně hnědých barvách. Jestli jsi však spíše světlejší typ, bude pro tebe nejvhodnější barva v odstínech meruňkové i světle růžové. Po aplikaci vhodné rtěnky pak nezapomeň na bezbarvý lesk. Nude rty si žádají nejen přirozený vzhled, ale i dávku lesku, který dodá rtům šťavnatý vzhled.

Bez peelingu by to nešlo

Než se pustíš do samotné aplikace barviček, s kterými vytvoříš nude rty, měla bys nejdříve provést peeling, který tvé rty zbaví odumřelých šupinek. Peeling tvé rty dokonale zjemní a na dotek budou příjemně hladké. Navíc jsou díky peelingu výborně připravené na aplikaci rtěnky a lesku.

Jemné rty bez prasklinek

Dalším důležitým bodem je pravidelná hydratace rtů. Pokud by si svým rtům nedopřála peeling a poté péči v podobě balzámu, nebyly by tvé nude rty dokonalé a navíc by na nich bylo více viditelné popraskání. Proto se o své rty pečlivě starej a dopřej jim vhodný balzám na rty. K tomu, aby tvé rty nepraskaly, je zapotřebí i pravidelný pitný režim, který zajistí hydrataci pokožky i rtů.

Zdokonalující make-up

Když jsou tvé rty vymazlené a získaly potřebnou péči, nastává předposlední fáze, kterou je nanesení tekutého make-upu na rty. Nanes si trošku make-upu na prst (nebo štěteček) a jemně ho vklepej (nebo rozetři) do svých rtů. Díky tomuto triku se nebude rtěnka rozpíjet, nanesené barevné vrstvy se zminimalizují, zajistíš tím delší „životnost“ nanesené barvičky, a pokud máš vhodnou barvu make-upu, nemusíš už poté dál nanášet rtěnku. Stačí jen přetřít leskem a nude rty máš hotové.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • ariev

    no, to mozna staci obycejnym smrtelnikum, ale treba ja o pseudo nude efekt nestojim, peeling je fakt dobre nepodcenit

  • http://mind-for-sale.blog.cz luula

    a nám obyčejným smrtelníkům stačí nenést make up a průhledný lesk.jak prosté…