Pokud patříš mezi nositelky brýlí, zajisté jsi poznala, že líčení pod brýlemi nepatří mezi lehké záležitosti. U líčení je totiž potřeba hledět na několik důležitostí, které ovlivní to, jakým stylem a barvou se máš nalíčit. V tomto článku se proto dozvíš, jaké líčení i odstíny sedí k jednotlivým typům brýlí.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Pokud patříš mezi nositelky brýlí, zajisté jsi poznala, že líčení pod brýlemi nepatří mezi lehké záležitosti. U líčení je totiž potřeba hledět na několik důležitostí, které ovlivní to, jakým stylem a barvou se máš nalíčit. V tomto článku se proto dozvíš, jaké líčení i odstíny sedí k jednotlivým typům brýlí.

Nosíš brýle a chceš mít dokonalé líčení? I to je pochopitelně možné, stačí znát jen pár základních pouček.

Nosíš brýle a chceš mít dokonalé líčení? I to je pochopitelně možné, stačí znát jen pár základních pouček.

Základem je sjednocený make-up

Než se dozvíš, jak své oči nalíčit tak, aby pod brýlemi vynikly, není na škodu říct, že důležitým základem je sjednocený make-up. Ten by měl mít samozřejmě barvu v odstínu tvé pleti. Své tváře bys měla obohatit jemnou tvářenkou, která dodá celé pleti svěžest. Zapomínat bys neměla ani na úpravu obočí, které zdůrazni tak, aby po nasazení brýlí vyniklo. I své oči obdaruj make-upem, aby se s celým obličejem v barvě sjednotily a velký důraz klaď i na oblast pod očima, s čímž už pomůže maskovací korektor. Na rty nanes matnou rtěnku v jemných barvách nebo tónující balzám. Pokud jsi, co se týče make-upu, hotová, přichází fáze, ve které začneš s líčením svých očí. A jak tedy na to?

Záleží na síle obroučků

Brýle se dají rozdělit do tří skupin. Mezi ně patří ty, které vlastní výrazné nebo nevýrazné obroučky a pak takové, které je nemají vůbec. Při líčení je tedy vhodné přihlížet k tomu, jak tvé obroučky vypadají. Pokud máš brýle bez obroučků, máš v líčení naprosto volnou ruku. Zvolit si tedy můžeš jakékoliv barvy i styl líčení, které budou ladit k barvě nožiček. Pro brýle s výraznými obroučky, je pak vhodný decentní styl líčení. Odstíny by měly být v neutrálních barvách anebo totožné s barvou obroučků. Vhod pak přijde šedá tužka, kterou orámuješ své oko. Pro brýle s nevýraznými obroučky se pak hodí zvýrazněné řasy (vhodné je použití kleštiček na řasy) a výraznější oči i použití tmavších odstínů tužek. Barvy vol podle obroučků nebo klidně zkus zabrousit k pastelovým barvám.

Líčení pro krátkozraké

Skla brýlí, které jsou určeny pro krátkozraké, mají tendenci oči zmenšovat. A pro ten správný efekt je zapotřebí naopak oči opticky zvětšit. Toho lze docílit pomocí světlých i třpytivých odstínů, které opticky oko zvětší a rozjasní. Nejlepší typem líčení pro krátkozraké je takové, kde pohyblivou část oka vystínuješ světlou barvou a oční záhyb vystínuješ tmavší barvou. Linku oka pak zvýrazni stříbrnou, světlejší hnědou nebo jakoukoliv jinou barvou, která nebude nijak tmavá. Vnitřní linku pak obohať bílou tužkou, která oči opticky zvětší. Skvěle působí i kontrasty, které oči opět rozjasní. Nakonec řasy zvýrazni řasenkou. Co nepoužívat? – tmavé tekuté oční linky, stíny ve velmi tmavých barvách – stejně tak i tužky, jednobarevné líčení očí a nevýrazné řasy. To vše by spíše zapříčinilo, že by tvé oči byly opticky ještě menší.

Líčení pro dalekozraké

Pro dalekozraké však platí zcela opačné tipy. Brýle určené pro dalekozraké naopak zvětšují, a proto je dobré zasáhnout líčením, které je o něco zmenší. Na to přijdou vhod tmavé odstíny stínů i tužek na oči. Tmavší, přesto matné a přirozené stíny je vhodné na víčku vystínovat opravdu dokonale, protože právě u těchto typů brýlí budou znát i sebemenší chybičky. Stíny však nenanášej do záhybů. Tmavou tužku (ideálně černou) použij na orámování svých očí, které budou působit opticky menší. Pokud vlastníš i bez brýlí velké oči, aplikuj tužku i na vnitřní linii oka a pro lepší efekt orámuj oko i zlatavou barvou. Nakonec nanes v několika vrstvách řasenku, která je v tomto ohledu potřebná.

Co nepoužívat?

Pokud jde o to, čemu se určitě vyhnout, tak jsou to světlé a třpytivé oční stíny, bílá tužku na vnitřní linie oka a příliš světlé tužky na oči. Pro inspiraci se můžeš níže mrknout na video šikovné Michelle Phan, v kterém ti názorně ukáže, jak postupovat v líčení, které je pod brýle vhodné. Na YouTube však najdeš i několik dalších stylů od Michelle, z kterých můžeš vybírat a které opět uvidíš krok po kroku.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Felix Kpoper Faix

  mě přijde že tenhle tip líčení právě není moc dobrej.,…vizuálně ty false lashes oči tahnou dolů.Stačilo by si je nedávat a vystínovat hruběji tu spodní linku.Líčení je to jinak hezký jenže znáte český holky.Daj si pandu nahoru i dolů a frčej. Ne vždy je světlý líčení výhra…Třeba moje sestřenka se světlým liíčením vypadá jak vyblutec a já sám mám zděděnou nesnášenlivost čehokoliv,co si namaluju na tu vnitřní spodní linku kde má být ten jasněj bílej link takže na nás se ty rady aplikovat nedají x)

 • Tereza

  Ne a ne a ne!!

  Prosím tě, jak to skloňuješ slovo obroučky?

  1.p. (kdo, co) – obroučky

  2.p. (koho, čeho) – obrouček

  3.p. (komu, čemu) – obroučkám

  4.p. (koho, co) – obrouček

  5.p. (oslovujeme, voláme) – obroučky!

  6.p. (o kom, čem) – obroučkách

  7.p. (s kým, čím) – obroučkami

  množné číslo – obrouček, ne OBROUČKŮ!!!!!

  Vážně tě prosím, oprav si to!

 • T-ess

  Já raději prd vidím a nasazuji je jen, když je nutně potřebuji (např. jen ve škole při prezentaci) :D .