Účesy dokážou mnohdy vytvořit úžasné optické klamy, díky kterým tvář vypadá užší i jemnější. V líčení i v oblékání existuje řada typů, díky kterým můžeš působit štíhleji. Jinak tomu není ani v účesech. Ty, pokud jsou zvoleny správně, dokážou s tváří opravdové divy. A jaké účesy dokážou opticky ubrat na baculatosti obličeje? Inspiruj se v tomto článku.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Chceš mít takový účes, díky kterému budeš vypadat štíhlejší? Podívej se na několik osvědčených doporučení.

Chceš mít takový účes, díky kterému budeš vypadat štíhlejší? Podívej se na několik osvědčených doporučení.

Rozhodující je délka

Délka vlasů je velmi podstatná. Dlouhé vlasy dokážou hravě maskovat baculatější tvář, jsou sexy a přinášejí mnoho možností k vytváření dalších účesů. Ideální jsou dlouhé vlasy, nebo vlasy, které končí pod bradou. Delší vlasy zakrývají okraje obličeje a celé tváři dodávají protáhlý vzhled. Pro baculatou tvář je víceméně nevhodná krátká délka, která spíše přidává na objemu, i když vždy tomu tak být nemusí. Ideální je krátká délka vlasů doplněná ofinou, o které se níže dozvíš.

Ofinu? Jedině na bok

Pokud máš kulatější a baculatější tvář, rozhodně se nemusíš vzdávat ofin. Ovšem styl je nutné vybírat opravdu pečlivě. Rovná ofina spíše tvář zakulatí, kdežto asymetrické ofiny, nebo ofiny umístěné na boku tvář opticky zeštíhlí a celé kontury zjemní.

Vrstvené účesy svedou kouzla

Vrstvené účesy jsou pro zeštíhlení tváře zcela ideální. Tyto účesy dokážou odvést pozornost od kulatosti tváře a vypadají opravdu sexy. Důležité však je, aby vrstvené účesy byly sestříhané tak, aby zasahovaly do tváře – tedy aby měly možnost zakrýt problémové partie. Výhodou vrstvených účesů je, že skvěle vypadají i v případě, kdy je svážeš do culíku. Neztratí se totiž díky pramenům, které padají do tváře, onen kýžený zeštíhlující efekt. Kromě vrstvených účesů jsou vhodné i účesy s vlnitými vlasy. Vlnky svedou skvělé optické klamy, zjemňují kontury tváře a obličej se stává na pohled drobnější.

I vyčesané účesy opticky zeštíhlují

Tyto účesy nejvíce oceníš při večerních příležitostech. Tento styl účesů vypadá opravdu famózně a dokáže i perfektně zakrýt nechtěné nedostatky. U těchto účesů je nutné vyčesat vrchní část tak, aby byla objemná. Tím se tvůj obličej opticky zeštíhlí. Na škodu však není, když kousky pramenů necháš z vyčesaného účesu volně a to tak, že budou jemně zasahovat do tvé tváře. Opět si tím zajistíš další zeštíhlující efekt.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář