Vyřezané dýně, kostýmy, strašidelné příběhy a slavnostní party jsou typické pro americký svátek Halloween. Na správné oslavě však nesmí chybět propracované masky a líčení!

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Tipy na halloweenské líčení

PAVOUČÍ KRÁLOVNA

Tento Halloweenský make up nevyžaduje žádné speciální produkty, stačí jen trocha kreativity a zručnosti. Základem celého líčení jsou výrazné oči a „3D“ pavoučí kresby. Jelikož halloweenské party trvají do rána, hlavní charakteristika líčení by měla být výdrž. Pod oční stíny nanes bázi, která víčko vyhladí a stíny lépe přilnou. Nyní přichází řada na stíny. Vytvoř přirozený přechod mezi červeným a černým stínem, horní řasy zhusti pomocí černé linky. Pokud chceš pohled ještě více prohloubit, použij umělé řasy.
Pavouky můžeš nakreslit sama, nebo požádej o pomoc kamarádku. Pavouky lze nakreslit pomocí černých gelových linek nebo tužky na oči. Abys dosáhla prostorového efektu, pavučiny podkresli šedobílým stínem.

ZAZIPOVANÁ BARBIE

Tento look už je trochu náročnější, ale výsledek stojí za to. Barbie líčení v růžových barvách zvládne jistě každá z nás. Halloweenského nádechu však dosáhneš pomocí zipu. Můžeš využít klasický z galanterie, nebo si zakup speciální sadu určenou právě pro tento tutorial. Rozepnutý zip připevni pomocí lepidla na obličej. Obličej mezi zipem nabarvi speciální bílou bází a přepudruj. Na bílý základ nakresli černou tužkou nebo tekutými linkami rysy alá „kostra“

UPÍRKA

Umělá krev, barevné čočky, upíří zuby a hladový pohled je čtveřice, kterou by měla mít každá správná upírka. Rudá barva by se měla objevit jak na tvých rtech, tak na očích. Pokud chceš upoutat pozornost, zvol barevné čočky, které tvůj pohled udělají nevšedním a originálním. Správné upírky prahnou po krvi, proto ve specializovaných obchodech, ale i na internetu se dá sehnat spousta vychytávek od umělých zubů s krví po falešné upírské kousnutí.

AVATAR

Stát se na jednu noc avatárkou jistě nebude jednoduché, ale s malou pomocí ti poradím, jak na to. Pro začátek si nasaď žluté kontaktní čočky, vlasy zapleť do copánků. Celý obličej včetně uší zabarvi modrou barvou na tělo. Oči vystínuj černou barvou, přidej černou linku a zvýrazni obočí. Smícháním černé a modré barvy vytvoř sedm pruhů na čele a po stranách obličeje. Bílou barvou vytvoř puntíky uprostřed čela. Z papíru nebo z tvrdého kartonu si vytvoř špičaté uší, které poté umísti na bocích do vlasů

HALLOWEENSKÁ PANENKA

Chceš být roztomilá, ale zároveň zapadnou do tematičnosti, kterou tento svátek vyžaduje? Vžij se do role Halloweenské panenky. Dominantou tohoto líčení jsou výrazné oči a rty. Bílou tužkou orámuj oči svrchu i zespoda. Těsně pod dolní bílou linku nanes linku černou a přikresli řasy. Víčko vystínuj barevným stínem a přidej umělé řasy, které vytvoří dojem mrkací panny. Rty vykresli pouze uprostřed konturovací tužkou. Směrem od koutků úst vytvoř černým stínem stehy.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář