Módní trendy se mění obrovskou rychlostí a není tedy divu, že na ulicích potkáváme lidi s oblečením různých střihů, barev a stylů. Některé kousky jsou ovšem až tak extravagantní a neobvyklé, že si často řekneme: „Proboha, co to ten člověk má zase na sobě?!“ A tak je to i s tepláky.

avatar

Eva Jiříčková

Módní trendy se mění obrovskou rychlostí a není tedy divu, že na ulicích potkáváme lidi s oblečením různých střihů, barev a stylů. Některé kousky jsou ovšem až tak extravagantní a neobvyklé, že si často řekneme: „Proboha, co to ten člověk má zase na sobě?!“ A tak je to i s tepláky. Považuješ tepláky za domácí úbor nebo by sis je vzala i do města či na party?

Jak i v domácím oblečení vypadat nebezpečně sexy?

Jak i v tomto sportovním oblečení vypadat nebezpečně sexy?

Vyjít ven v teplákách?

Lidé u tepláků oceňují právě především pohodlí a příjemné materiály, ze kterých jsou vyráběny. Proto výrobci nejčastěji používají bavlnu s příměsí specifických materiálů. Podle využití se dělí tepláky a teplákové soupravy na relaxační, kde je důraz kladen hlavně na pohodlnost, a sportovní, které můžeme dále rozdělit dle různých střihů podle druhu sportu. Avšak tepláky už dávno nejsou jen sportovní záležitostí, ba naopak. Je to módní hit, který míří do ulic a získává si stále více a více příznivců – vždyť i známé celebrity je nosí. Charakteristický je rozkrok u kolen, guma v pase a podivné barvy. Ale kdo ví, kde je hranice mezi módním hitem a módním propadákem? Přesvědčení, že se v teplákách nemá chodit mezi lidi, panuje stále ještě v mnoha zemích. Avšak v těch nejvyspělejších moderních zemích světa, kde lidé nemají naprosto v ničem žádné zábrany a kde vývoj spěje rychle kupředu, můžeme vidět i ty, kteří jsou oblečeni snad ještě v horších věcích, než jsou tepláky

Jak vypadat stylově i v teplákách?

Tepláky charakterizuje pohodlnost, příjemné materiály a sportovní styl. Právě to je ale podle odborníků na módu kámen úrazu. Díky jejich zařazení do sportovního stylu mnoho lidí ladí zbytek outfitu a své doplňky také sportovně. Mělo by tomu být však právě naopak, měla bys vybírat taková trička či topy a botky, které teplákům dají trochu jiný rozměr než ten sportovní, a vše nakonec doladit vhodnými doplňky laděnými do stejné nebo naopak kontrastní barvy. Pak se v klidu můžeš vydat do víru velkoměsta a cítit se jako celebrita.

Rozhodně máš na výběr

Značky jako je Nike, Adidas, Puma nebo Jordan začaly na trh dodávat tepláky různých barev a tvarů a právě s těmito značkami se také rozvinuly životní a hlavně módní styly jako je street a hip hop, ke kterým tepláky prostě patří. Jsi-li zastáncem jednoho z těchto dvou stylů, určitě pro tebe neplatí předchozí rada. U hip-hopu a street nevadí dlouhá trika, plandavé mikiny ani tenisky až ke kotníkům. Vše je ale vhodné stylizovat hlavně podle střihů a barev. Nesmíme ale zapomenout na nejčastější využití tepláků, a to při sportu. Co bychom si bez tepláků počali při aerobiku, spinningu, fitness a jiných sportech, kde jsou naprosto nezbytnou součástí sportovní výbavy. Takže ať už je využiješ ke sportu či jako módní kalhoty, musíš uznat, že tepláky jsou v životě prostě potřebné a užitečné.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Pipi

    Asi tak jako Ála: na sport, do školy nebo tak asi ne :)

  • http://www.romcaala.blog.cz Ála :-*

    No jak pro koho že? Když jsi du zaběhat třeba po městě nebo na stadion,vezmu si tepláky ale že,bych si je brala třeba na nákupy do letňan to fakt ne!

  • http://www.eye-majic.cz Ondra

    Nemůžu si jako chlap pomoct, ale myslím si, že tepláky jsou na holkách fakt pěkný, hlavně pokud maj dobrou postavu. Rozhodně se člověk ohlídne :)