Dnešní ideál krásy nelze srovnávat s krásou žen, které zářily na stříbrném plátně nebo představovaly ideál krásy minulého století. Našla jsem pro tebe 10 módních ikon, které dokázaly změnit zajetý styl a otevřít nové způsoby líčení a odívání.

avatar

Leona Tomečková
Ráda píšu o všem, co mi přijde zajímavé.

1990 – Gladys Cooper

1

První dokonalá žena, která v období 1990 představovala ideál krásy je Gladys Cooper. Tato herečka dokonale ztělesňovala tehdejší ideál, jak pro muže, tak ženy. Především její světlá kůže, tmavé oči a plné obočí se staly hlavním znakem této herečky. Klad se důraz na přirozeně vlnité vlasy a minisukně byste jen těžko hledali. Ženská krása se především zdůrazňovala světlou až alabastrovou pletí, která vyjadřovala neobyčejnost žen. Gladys Cooper zůstala ikonou do dnes a její styl se stále připomíná, jako první extravagantní způsob prezentace ženské krásy.

1910 – Theda Bara

Theda

Theda Bara se stala jednou z nejvýraznějších ikon 20. století. Její odlišný vzhled a především výrazný make-up, který odstartoval tzv. éru vamp. Je stále považována za první sex symbol kinematografie a jednu z nejvýraznějších hereček stříbrného plátna. Klasické líčení pro Thedu byly rudé až černé rty, silně černé oční stíny a světlý make up. Theda také díky svému vzhledu ztvárnila roly Kleopatry a do dnes je její ztvárnění považováno za nejlepší přirovnání Kleopatry. Díky své roly a podobnosti upírky, získala i přezdívku Vamp, se kterou se setkávala po celý život.

1920 – Louise Brooks

Brooks

Jako mladá herečka, chtěla dobít svět, také to se jí to během života povedlo. Byla jednou z prvních protagonistek krátkých sukní, až minisukní. Patří mezi nejodvážnější ikony 20. století. Skvěle dokázala skloubit eleganci a nadčasovost, která byla pro dřívější ženy něčím nepřípustným. Louise se proslavila nejen svým vzhledem a originalitou, ale také svými názory a sexuálními postoji k ženám, které v tehdejší době byly tabu. I proto se během života stáhla do ústraní a opustila Hollywood, který vyměnila za Evropu.

1930 – Carole Lombard

Lombard

Jednou z nekrásnějších žen, se stala i Carole Lombard. Její jemné rysy a především jemné líčení, které bylo pro tehdejší svět novým trendem, dokázala skvěle prezentovat nejen na stříbrném plátně. Mnohdy je považována za první obraz Marylin Monroe, která se stala ikonou o pár let později. Byla první z hereček, která ukazovala ženskou krásu především v jednoduchosti make-upu a štíhlé postavě. I když Carole tragicky zahynula při leteckém neštěstí, zasloužila si hvězdu na chodníku slávy. Je to jedna z mála světových hereček, která je i po generace známá po celém světě.

1940 – Rita Hayworth

Rita

Dalším symbolem je Rita Hayworth. Americká herečka, která ve své době byla považovaná za první a nejslavnější rudovlasou herečku Hollywoodu. Jejím stylem bylo především decentní líčení, rudé rty, širší obočí a bohatá hříva.

1950 – Marylin Monroe

Marylin

Marylin nemusíme snad ani představovat, jako jediná ze všech módních ikon je považovaná za tu úplně nejviditelnější a neznámější. Po několik generací muži sní o božské Marylin a ženy by při nejmenším, chtěly alespoň trochu z Marylin Monroe. Její blond vlasy, široké rudé rty a především kouzlo, které oslňovalo z každé filmové role, kterou ztvárnila, z ní udělalo sex symbol, který jen stěží některá z hereček předčí. Marylin představuje to, čemu se říká ideál krásy. Její bouřlivý život a nenaplněné touhy po dětech a životní lásce zapříčinilo, že Marylin trpěla silnými depresemi. Také zdravotní problémy a kariérní neúspěchy zakončila sebevraždou. Marylin byla osobnost, která milovala styl a módu. Zbožňovala diamanty a šaty, které byly na tu dobu jedinečné. Její názory, vyjadřovaly její postoj ke světu a životu.

1960 – Jean Shrimpton

Jean

Anglická modelka a herečka, která je považována za největší světovou topmodelku, udávala po několik let styl a trendy. Hlavní trendem byly viditelné umělé řasy, silné oční stíny a linky, avšak rty byly přirozené. Jean se objevila na několika předních stránkách prestižních magazínů jako je VOGUE, Harper Bazaar, Vanity Fair, Elle nebo Glamour.

1970 – Farrah Fawcett

Farrah

Farrah se nejen proslavila v prvotním seriálu Charlieho andílci, který ji proslavil, ale také svým osobitým stylem. Blond hříva, vysportované tělo a především silné opálení, které v té době začalo být trendem. Právě tento trend odstartovala herečka Farrah a nebála se jej propagovat, jako nový styl krásy. Ženy také začaly více využívat třpytivé produkty a flitry. Farrah ztvárnila mnoho rolí, které jí vynesly slávu. V roce 2006 zemřela po dlouhém boji s rakovinou.

1980 – Madonna

Madonna

Dostáváme se do období, kdy ženy začaly být extravagantní a Madonna k nim rozhodně patřila. Do dnešní doby je považovaná za módní ikonu, která udává styl. Několik let se drží na příčce královny popu a stylu. V letech 1980 především ukázala světu, že se nebojí ukázat své názory, které veřejnost mnohdy nepochopila. Její legendární kostým se špičatou podprsenkou je brán jako nejodvážnější koncertní vystoupení všech dob. Madonna si během své kariéry dokázala najít milující fanoušky jejího stylu, ale také silné odpůrce. Jedno je jisté, Madonna bude vždy hvězdou a osobností o které budeme slyšet.

1990 – Cindy Crawford

Cindy

Cindy navrátila přirozenost, která chyběla ženám po dlouhé roky. Ženské tělo především představovalo sexy křivky a přirozenou barvu kůže. Líčení v těchto letech bylo spíše decentní a ženy používaly jen matné stíny a tvářenky. Stále aktuální byly rudé rty, které zvýrazňovaly tvar rtů a jejich smyslnost. Cindy do dnes patří mezi nejkrásnější modelky světa a ve svých 47 letech vypadá božsky.

A co dnes?

Dostali jsme se do období, které představuje ideál krásy, především nezdravě vyhublé modelky. Avšak také máme ikony, které dokáží inspirovat mnoho žen, ale opravdu dnešní módní ikony jsou inspirací nebo je to jen práce šikovných stylistů. A kdo je podle váš nejkrásnější módní ikona dnes?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Káťa

  Tyhle by tam zvlášť neměly chybět.

 • Dominika

  A co třeba Audrey Hepburn nebo Bridget Bardot?:)Ty tu chybí hodně

 • karol

  Ty první tři jsou nic moc, ale ty další jsou krásné. :) Pěkný článek

 • Pája

  U první osoby je špatný datum ;-) A tolik pravopisných chyb v článku, brr…