Jdeš na nákupy a uvažuješ, co by se ti šiklo do šatníku? Co takhle sladit se do zelena? Pokud nevíš jak, začti se dál. Navíc se dozvíš něco málo o zelené barvičce.

avatar

Tereza Zelenková
Melancholička, která má ke všemu co říct.

Charakteristika zelené

Uklidňuje mysl, evokuje bezpečí a přirozenost. Je to barva jara a štěstí. Ano, to všechno je zelená. Jedna z nejoblíbenějších barev. Není divu, když má tolik kladných charakteristik. Nenech se ale zmást, všechno má své klady i zápory. Ne nadarmo se říká, že je někdo „zelený závistí“. Krom závisti se zelená taky spojuje s jedy nebo třeba mimozemšťany jako se strachem z neznámého.

Zelená a pleť

A teď k fashion stránce zelené barvy. Pozor by sis na ni měla dát, pokud máš světlý odstín pleti. Některé odstíny této barvičky ji mohou totiž lehce podbarvit zeleným tónem. Pak bys spíše vypadala jako po celonoční pařbě.

Styling, co má zelenou
1.www.kiltforyou.eu (1.440 Kč), 2.APART Impressions (2.890 Kč), 3.www.arde.cz (3.720 Kč), 4.H&M (799 Kč), 5.Benito (175 Kč), 6.H&M (599 Kč), 7.+ 8.www.stribrne-sperky- nausnice.cz (175 Kč + 455 Kč), 9. www.kabelkydoplnky.cz (999 Kč), 10. H&M (799 Kč)

Styling, co má zelenou
Další příklad, jak můžeš být v zelené stylová.
zdroj: blog.smashion.com

Styling, co má zelenou
Nabídka zeleného oblečení, doplňků i bot je skutečně pestrá.
zdroj: stylehive.com

Ladím, ladíš, ladíme

Znáš to, otevřeš skříň a vybíráš. Tyhle super kalhoty se sice parádně hodí k tomu novému topu, ale už neladí s tvým oblíbeným svetrem. Natož pak boty a šperky. Je jednoduché vybrat si k zelené barvě naše stálice černou a bílou, ale proč se nevybarvit? Škála barev hodících se k zelené je obrovská a hlavně zábavná. Podle odborníků na barvy se k ní nejvíc hodí červená. Já jí mám osobně radši s oranžovou. Zkus taky kombinaci zelená/fialová nebo zelená/hnědá. Pozor si musíš dát taky na odstíny. Různé odstíny jedné barvy k sobě také nemusí dvakrát ladit. Představ si například trávově zelenou a modrozelenou. Brr…

Styling, co má zelenou
Kombinace zelené a fialové.
zdroj: mladazena.maminka.cz

Pěkné zelené botičky
Pěkné zelené botičky.
zdroj: promnightstyles.com

Zeleno oranžové líčení nejen pro letní dny.
Zeleno oranžové líčení nejen pro letní dny.
zdroj: cs.hairdresser-models.eu

Pokud se ti zrovna tato kombinace barviček nezamlouvá, podívej se na video, které ti poradí, jak se nalíčit v kombinaci smaragdově zelená/zlatá.

Zelená kosmetika
Laky na nehty jsou k mání v rozmanitých zelených barvách.
zdroj: gangstabizness.blogspot.cz

Doufám, že jsem tě alespoň trochu inspirovala a zelená se stane součástí tvého šatníku i kosmetiky.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář