Chceš si obohatit svou sbírku šperků novými kousky se zcela jiným nádechem? Máš ráda různá tvoření, kde naplno otevřeš svou fantazii a šperkům dáš osobitý styl? A zároveň chceš být ozdobená něčím, co nikdo jiný nemá? Pakliže ano, bude tě jistě zajímat oblast steampunkových šperků, které jsou zcela jedinečné oproti jiným typům šperků.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Chceš si obohatit svou sbírku šperků novými kousky se zcela jiným nádechem? Máš ráda různá tvoření, kde naplno otevřeš svou fantazii a šperkům dáš osobitý styl? A zároveň chceš být ozdobená něčím, co nikdo jiný nemá? Pakliže ano, bude tě jistě zajímat oblast steampunkových šperků, které jsou zcela jedinečné oproti jiným typům šperků. Nabízí ti bezmezný prostor k fantazii, při čemž můžeš na maximum projevit své „já“. Chceš vědět víc?

Poznej jedinečnost steampunkových šperků a zjisti, jak si podobné skvosty vyrobit klidně doma.

Poznej jedinečnost steampunkových šperků a zjisti, jak si podobné skvosty vyrobit klidně doma.

Jak vyložit pojem steampunk?

Slovo steampunk lze vyložit několika způsoby a každý si pod tímto pojmem může představit něco zcela jiného, což je víceméně i hlavním smyslem tohoto směru. Steampunk totiž dokáže dát prostor k vyjádření tvé fantazie a nikde není řečeno, co a jak má přesně vypadat. A jak jej alespoň konkrétněji definovat? Jedná se o podžánr sci-fi spojený s technologií, jež je spjata s párou, proto tedy „steam“, a do nějž je zamíchána veškerá lidská představivost. Tento směr se objevuje v umění, v lidských technických vynálezech, špercích, zlepšovácích i v módě, což pochopitelně není vše. Steampunk se od dalších směrů natolik liší, že jej od pohledu poznáš. Věci se steampunkovým tématem jsou smíchány z historie, budoucnosti či jiných dimenzí, které na tebe dýchnou příjemnou atmosférou. Navíc při pohledu na řadu steampunkových vynálezů se ti nevybaví nikdo jiný, než právě Jules Verne a to mluví zcela vše. A z čeho přesně se rozličné výtvory, v tomto případě i šperky, vytvářejí? Především z rozbitých přístrojů, částí elektronických dílů a dalších věcí, které sebe běžně okolo máš. Lidé si steampunk zamilovali tak rychle, že vznikají steampunkové komunity, které tomuto směru holdují a svým stylem oblékání i tvorbou steampukových věcí to dávají patřičně najevo.

Nachystej ruce k tvoření

Pokud se ti rozbilo něco, co jsi měla ráda a přeci jen je ti to líto vyhodit, můžeš nefunkční části využít právě k výrobu steampunkových šperků. A může to být naprosto cokoliv, co se ti jen zlíbí. Z těchto dílů můžeš vytvářet přívěsky, náušnice, náramky, prstýnky či něco jiného co tě zkrátka napadne. K výrobě šperků budeš zejména potřebovat kleště, šroubováky, lepidlo, drátky a další potřebnosti, jež se odvíjí podle toho, co a jakým způsobem budeš vytvářet. A pokud si přeci jen na výrobu těchto šperků netroufáš, nezoufej. Na internetu totiž najdeš i obchody, které ti steampunkové šperky nabídnou. A co říct k závěru? Mrkni se na video, jak steampunkové šperky mohou vypadat a na video, které tě může při výrobě inspirovat.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář