Nevíš, co na sebe? Nové věci se ti už okoukaly? Zkus vintage a retro módu, která je poslední dobou velice oblíbená a často se dá pořídit za malý peníz. Jedná se hlavně o věci inspirované tím, co bylo populární již v předešlých letech a tak se nemusíš bát, že šlápneš při výběru vedle.

avatar

Denisa K.
Bez módy by byl její život opravdová nuda.

Nevíš, co na sebe? Nové věci se ti už okoukaly? Zkus vintage a retro módu, která je poslední dobou velice oblíbená a často se dá pořídit za malý peníz. Jedná se hlavně o věci inspirované tím, co bylo populární již v předešlých letech a tak se nemusíš bát, že šlápneš při výběru vedle. Tyhle kousky jsou už dávno ověřené předchozími generacemi, takže se určitě nelekej, že bys mohla vypadat nějak nemoderně.

Starý kousek v šatníku je poklad, který rozhodně nepatří do koše. Víš, kde sehnat retro skvosty?

Starý kousek v šatníku je poklad, který rozhodně nepatří do koše. Víš, kde sehnat retro skvosty?

Co je vintage a co je retro?

Vintage je oblečení, které bylo in už před několika lety a je tak kvalitní a především jedinečné, že zůstává moderní doteď. Bývají to především legendární kousky od značek jako Chanel, Dior, které mají šmrnc ještě dlouhá léta poté, co byly na výsluní. Jsou to tedy v podstatě značkové kousky, ale už po někom, a protože jsou kvalitní, tak vydržely i několik desítek let. Retro styl má s vintage hodně společné, jelikož retro doslova znamená – něco starého, zaniklého, ale už u něj nehraje roli, jestli je daný oděv značkový nebo ne. Retro může být například svetr po tvé babičce, který se nosil před dvaceti lety a právě teď se tenhle střih opět nosí.

Hlavně to nepřehnat!

Pokud si pořídíš nějaký stylový kousek do svého šatníku, tak určitě promysly, jaký outfit zvolíš. Rozhodně zkus pro začátek sladit jen jeden kousek takového oblečení, například slušivá retro košile, obyčejné džíny, boty a jako doplněk třeba prstýnek, který se svým vzhledem hodí ke košili. Pokud neumíš opravdu dobře kombinovat oblečení, tak bych se do žádných velkých experimentů prozatím nepouštěla, protože člověk, který je od hlavy až k patě v retro stylu, může vypadat i poněkud směšně. Jestli si nevíš rady, tak mrkni na stránky www.lookbook.nu a tam určitě najdeš inspiraci.

Kde se dá sehnat?

Jako první spoustu lidí napadne second hand, kde na tebe určitě čeká široký výběr věcí a většinou jen za pár korunek. Pro mnoho lidí je to opravdový ráj na Zemi, ale ne úplně pro každého je oblečení z druhé ruky tou správnou volbou. Další variantou je šatník příbuzných, nejvíc zajímavých kousků najdeš určitě u babičky a možná i u mamky. Takové oblečení tě nic nestojí a je poslední dobou vážně trendy. I značkové obchody (například H&M) nabízejí širokou nabídku produktů á la retro styl, takže stačí trochu zapátrat a najdeš pro sebe to pravé.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • http://girlfromanotherworld.wordpress.com/ Kylie

    Nejlepší věci jsem vždy sehnala u babičky v šatníku. Miluju vytahaná svetry ve spojí s úzkými riflemi nebo originálními leginami.
    Jinak H&M má dressing room (http://www.hm.com/cz/dressingroom/LADIES), ve které si určitě každá/ý něco vybere ;) .