Často cestujete? Zdá se Vám, že trávíte více času v autě, letadle či autobuse než doma? Pokud jste si na tyto otázky odpověděli pozitivně, zamyslete se znovu. Jak převážíte všechny doplňky, oblečení a potřeby? „Na pracovní cestu či dovolenou toho přeci moc nepotřebuji!“ zní často v hlavách všech cestovatelů, turistů a osob, které musí pracovně na cesty.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Často cestujete? Zdá se Vám, že trávíte více času v autě, letadle či autobuse než doma? Pokud jste si na tyto otázky odpověděli pozitivně, zamyslete se znovu. Jak převážíte všechny doplňky, oblečení a potřeby? „Na pracovní cestu či dovolenou toho přeci moc nepotřebuji!“ zní často v hlavách všech cestovatelů, turistů a osob, které musí pracovně na cesty. „Sbalím si přeci spodní prádlo, kartáček na zuby a můžu směle vyrazit“ doplní myšlenkou svoji smělou představu.

Při výběru správného zavazadla by si nemělo zapomínat ani na pěkný design a styl, no ne? Staré kufry jsou vážně out.

Při výběru správného zavazadla by se také nemělo zapomínat na pěkný design, no ne? Staré kufry jsou vážně out.

Každé cestování se dnes pojí s cestovním zavazadlem a jeho velikostí. Hlavním kritériem se posléze stává volba vhodného zavazadla. Zvolit tašky na kolečkách? Nebo jsou lepší klasické cestovní tašky? Mám si vybrat klasické kufry? To je rozhodnutí, před kterým stojíme vždy, když na nějakou dobu opouštíme svůj domov. Při tomto obtížném rozhodování musíme brát v úvahu několik základních argumentů.

Způsob dopravy do cílové destinace

Jeden z nejdůležitějších argumentů, který je nutné brát při výběru zavazadla v potaz, je způsob dopravy. Jistě si vybereme jiné zavazadlo pro cestu letadlem, a s jiným zavazadlem se vydáme na cestu stopem. Hlavním požadavkem je pro nás samozřejmě pohodlnost. Do letadla se pohodlně dostaneme s taškou na kolečkách, pro stopování po Evropě zvolíme raději batoh či krosnu, a pro cestu autem šáhneme prakticky pro libovolné zavazadlo či sady kufrů. Autem se cestuje velmi pohodlně, vleze se do něj také nejvíce zavazadel. Cestu nám může znepříjemnit snad jen nehoda nebo zacpané silnice.

Forma dovolené

Další aspekt, který ovlivňuje volbu zavazadla, je styl a forma naší dovolené. Pokud plánujeme outdoorovou dovolenou s častými vycházkami do hor a horolezectvím, budeme potřebovat velice pohodlné zavazadlo. Klasicky si drtivá většina lidí vybírá batohy, které umožňují mít volné ruce pro další aktivitu. Na pracovní dovolenou potom rozumně volíme brašny na notebook a příruční tašky. Určitě by si nikdo z nás nevzal do hor brašnu na notebook, i když by se do ní svačina určitě vešla :-) .

Cestování pro nejmenší

Jestliže cestujeme s celou rodinou, je vhodné vybavit osobním zavazadlem i nejmenší cestovatele, Vaše potomky. Pokud Vašemu potomkovi stačí pro cestu jeho oblíbená plyšová hračka, a má zároveň rád zvířátka, určitě mu vyberte zavazadlo z řady Sammies by Samsonite.  Celá tato řada jsou zavazadla pro děti od 3 do 6 let se zvířecím designem. V nabídce najdete cestovní tašku ve tvaru tygra, batohy, které vypadají jako panda či beruška.

Autor článku: samsonite-kufry.cz

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář