Představuješ si, že až se necháš odbarvit, zesvětlit nebo zvýraznit svou přírodní barvu, tak tvoje vlasy budou krásné, zdravé, zářivé a peroxid, kterým se snažíme dosáhnout světlejších odstínů, se na nich vůbec nepodepíše?

avatar

Lucie Rothanzlová
Blogerka a autorka magazínu Proslecny.cz.

To je určitě velká hloupost – každé barvení a hlavně odbarvování je velký zásah do struktury tvého vlasu a může se stát, že tvá hříva rezignuje, bude vyčerpaná, suchá a zničená. Jak ale něčemu takovému předcházet?

Víš, jak se správně starat o odbarvené vlasy? Vyvaruj se chybám a okouzli okolí nádhernými vlasy!

Víš, jak se správně starat o odbarvené vlasy? Vyvaruj se chybám a okouzli okolí nádhernými vlasy!

Samotné odbarvení a bezprostřední péče

Důležité je, jakým způsobem a jak šetrně vlasy zesvětlíš. Pokud si koupíš peroxid domů, bude to tvoje první vlasová akce, je určitě větší riziko, že jim nedáš dostatečnou péči a vlasům jen uškodíš. Pokud si sama sebou nejsi jistá, nevyznáš se v tomhle oboru, je určitě nejlepší zajít k profesionálnímu kadeřníkovi. Není dobré vlasy ihned po odbarvení mýt – je samozřejmé je umýt a vyfénovat, když barvu smýváš, ale poté bys je aspoň den nebo dva měla šetřit, aby se barva stabilizovala. Takže bude lepší, když se na pár hodin vzdáš mytí, fénování, žehlení a kulmování.

Správná vlasová kosmetika

Vlasovou kosmetiku bys měla přizpůsobovat stavu tvých vlasů, proto je na místě zvolit šampon a kondicionéry pro barvené vlasy. Na místě je i správná regenerační maska na vlasy, která vlasy hydratuje a dodávajá jim ztracený lesk po barvení. Maska se používá po umytí vlasů, většina z nich se musí nechat působit několik minut a poté důkladně smýt. Ihned po prvním použití ucítíš, jak jsou tvé vlasy jemné a lesklé. Cena takové kosmetiky není nijak vysoká, většinou se pohybuje v cenové kategorii klasických šamponů a kondicionérů. Existují speciální výrobky, které se zaměřují na konkrétní barvu vlasů, díky přídavkům, které v nich najdeš. Vyrábí se i kosmetika speciálně pro blond vlasy, v kterém jsou výtažky z heřmánku a dokáží podtrhnout tvou barvu vlasů.

Styling barvených vlasů

Nemusíš se bát použít tužidla, gely nebo laky na vlasy. Pokud to s nimi nebudeš přehánět a pečlivě je umyješ, tvým vlasům neublíží. Před samotným stylingem účesu je důležité použít výrobky, které tvé vlasy chrání před úpravou a spálením horkým vzduchem. Termoochrana vlasů je důležitá zejména pro barvené vlasy, které tím více trpí. Můžeš tedy skloubit příjemné s užitečným a zvolit přípravek, který vlasy nejen ochrání, ale díky němuž i účes vydrží (např. pro dlouhotrvanlivost žehlených vlasů či pro výdrž vlnek). Co se týče žehličky na vlasy vybírej velice pečlivě a je na místě, do tohoto přístroje investovat více penízků. Důležitý je povrch – trojitý (turmalín, keramika, teflon) je pro barvené vlasy ideální a nejlépe se ti s ním bude zacházet. Žehličku nemusíš „žhavit“ na vysoké teploty – nikdy nežehli barvené vlasy více než 200 stupni, stačit by ti měla teplota mezi 100 – 180 stupni. Pro jemnější vlasy vol teplotu vyšší, pro jemné raději nižší.

Ručník a kartáč

Velkou chybu dělají dívky, které nejdříve své umyté vlasy dřou ručníkem, aby byly, co nejdříve suché – v tomhle případě je samozřejmé, že se to tvým vlasům nemusí líbit, mechanickou silou se mohou lámat a u odbarvených vlasů, které jsou oslabené peroxidem je to nevhodné dvakrát tolik. Stejně tak kartáčování – raději se vzdej klasických kartáčů, které tvé vlasy nemilosrdně trhají. Mnohem lepší je koupit si klasický hřeben s jednou či dvěma řadami zubů, které jsou citlivější. Sice tě rozčesávání bude stát více času, ale vlasy si nepoškodíš.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář