K přípravě svatby patří výběr snubních prstenů, nelehký to úkol pro budoucí novomanžele.

avatar

Zuzana Nápravníková
Ráda sleduje trendy a novinky ze světa ženské krásy.

Snubní prsteny – vzácné kovy

Prsteny se vyměňují jako důkaz lásky, oddanosti a věrnosti, symbolizují lásku a vzájemnou sounáležitost. Na rozhodování o jejich koupi je dobré ponechat si dostatek času, obzvlášť pokud chcete originální snubní prsten, který nemá nikdo jiný na světě a necháváte si ho zhotovovat na zakázku přesně podle Vašeho přání. Rozhodujících faktorů je spousta, stěžejním však zůstává cena, od ní se pak odvíjí materiál prstenů. Snubní prsteny jdou s dobou, jejich výběr je stále širší, ať už se to týká materiálů nebo designů. Tradiční a stále nejčastěji kupované snubní prsteny jsou vyráběny ze zlata. Zlaté prsteny mají skutečnou hodnotu, která časem neztrácí, svoji krásu si zachovávají spoustu let.  Ve šperkařství se nejčastěji používá 14ti karátové zlato, to ryzí je totiž příliš měkké a tak se na výrobu klenotů nehodí. Prsteny ze zlata dávno nemusí být pouze žluté. Stále větší popularitě se těší zlato bílé. Jedná se o slitinu zlata s jiným kovem, nejčastěji palladiem, niklem, zinkem nebo stříbrem, která se na závěr doplní rhodiem, jež zlepší jeho vzhled. Velkým trendem je dnes netradiční růžové zlato, které se vyrábí přimícháním dalšího kovu, nejčastěji mědi, ta dodá šperku načervenalý nádech. Možné jsou i prsteny různých barevných kombinací zlata.

Přijatelnou alternativou a lákavé poměrem ceny a kvality jsou také prsteny ze stříbra. Ty jsou v mnohém podobné těm z bílého zlata, vydrží však daleko méně, stříbro je totiž měkčí a častěji oxiduje. Stříbrné prsteny se snadněji poškrábou a už po pár dnech nošení může být jejich jemný světle bílý lesk minulostí.

Na výběr jsou dnes také prsteny z palladia, slitiny, která vyniká svou tvrdostí a bělostí. Do módy se dostávají také šperky z titanu.

Pokud toužíte po skutečném luxusu a nehledíte na finance, dopřát si můžete snubní prsteny z chirurgické oceli, velmi ušlechtilého kovu, který ztělesňuje výjimečnost, vznešenost a sofistikovanost. Pyšní se krásným metalickým vzhledem a extrémní odolností. Je hypoalergenní, takže se hodí i pro citlivou pokožku.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Týna Ryglová

  My jsme koupili naše snubní prsteny také přes internet. Kolem svatby jsme měli spousty zařizování, takže jsme uvítali, že jsme díky nákupu přes internet ušetřili hodně času. Vybrali jsme si prsteny z bílého zlata z https://www.zlatnickydum.cz/cs/vyrobky/kategorie/snubni-prsteny/1 a ve skutečnosti vypadají ještě lépe.

 • Nataša Zabloudilová

  Abych pravdu řekla, tak já si teda na zlaté šperky zrovna nepotrpím. Raději mám spíš stříbro. Zlato mě ale v poslední době začalo zajímat z trochu jiného důvodu. Ráda bych do něj totiž investovala nějaké peníze. Na https://www.investice.cz/ totiž před nějakou dobou psali, že by na to teď mohla být vhodná doba.

 • Vlastimil Bůček

  No, vzhledem k tomu, že moje žena přímo miluje stříbrné šperky, tak jsme měli od začátku jasno v tom, z jakého materiálu budou naše snubní prsteny. Ano, hádáte správně. Je to stříbro. Konkrétně jsme je kupovali tady: https://www.sperkyleclay.cz/78-stribrne-sperky

 • Diana Reichmannova

  Moc pěkně napsané. :-) Já myslím, že snubní prsteny jsou věc, na které by se šetřit nemělo. My si s mužem například nechávali dělat snubní prsteny na zakázku a ty zrovna levné nebyly. Co si pamatuji, tak jsme si je myslím nechávali dělat tady: https://www.sperky-prsteny.cz/

 • Pavel Svetnica

  Diky za tip s tou platinou. Myslel jsem, ze i ta je alergeni. Pritelkyne pracve nemuze nic nez sperky z chorurgicke oceli. Zkusim jeste o tom neco precist, protoze jako zasnubni prsten se mi moc libi tento http://www.goldeligius.cz/zlate-sperky/platinovy-prsten-pt6.html . Ale nejak nenapadne potrebuji zjistit, jestli opravdu bude pro ni v poradku. MAte nejake tipy?