Manolo Blahnik je jméno, které zná mnoho lidí po celém světě a není divu, když za tímto jménem stojí návrhář úžasných botek, které si bleskurychle zamilovaly nejen celebrity, jako byla je Kylie Minogue, Madonna, Kate Moss a mnoho dalších. Manolo Blahnik však největší popularitu získal, tedy především jeho senzační „Manolky“, díky seriálu Sex ve městě.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Manolo Blahnik je jméno, které zná mnoho lidí po celém světě a není divu, když za tímto jménem stojí návrhář úžasných botek, které si bleskurychle zamilovaly nejen celebrity, jako byla je Kylie Minogue, Madonna, Kate Moss a mnoho dalších. Manolo Blahnik však největší popularitu získal, tedy především jeho senzační „Manolky“, díky seriálu Sex ve městě.

Manolovy botky si u celebrit získaly pořádnou dávku popularity, která jen tak neskončí.

Manolovy botky si u celebrit získaly pořádnou dávku popularity, která jen tak neskončí.

„Manolky“ od počátečních krůčků

Manolo Blahnik se narodil na území Španělska a ačkoliv by se mohlo zdát, že jeho krev je čistě španělská, jedná se o omyl. Manolo Blahnik je synem Čecha a od toho pramení jeho mírně počeštělé příjmení. Už v nízkém věku měl Manolo Blahnik spoustu plánu, které se chystal zrealizovat za každých okolností. Manolo Blahnik už od dětství miloval módu a už v tomto období se v něm začal rodit úžasný talent. Jeho kroky ho vedly až ke studiím v Ženevě (právo a literatura) a Paříži (designérství). Zlom přišel ve chvíli, kdy mu Diana Vreelandová poradila, aby se věnoval návrhům a výrobě bot, za čímž si opravdu šel a tak se pomalu, ale jistě, začal rodit trend úžasných „Manolek“. Zpočátku se Manolo Blahnik údajně orientoval na tvorbu pánské obuvi, kde však jeho úžasné schopnosti v tvorbě nedostaly mnoho prostoru. Proto se pustil do tvorby dámské obuvi, kde je jasné, že v této oblasti je pro Manola Blahnika opravdový návrhářský ráj, kde se může nechat unést jakoukoliv inspirací. Proto se roku 1973 otevírá v Londýně jeho butik zaměřený pouze na dámskou obuv. Jeho boty si získávají ohromný úspěch a začínají se vyvážet do spousty zemí. Manolo Blahnik se tak stává milovaným návrhářem dámských botek, na kterého mnoho žen nedá dopustit. Otevřením butiku a četných poboček, se tak Manolu Blahnikovi splňuje jeho velký, mimochodem celoživotní, sen.

Talent, který se jen tak nevidí

Manolo Blahnik má talentu na rozdávání, o čemž není pochyb. Jeho boty překypují originalitou, hýří barevností, zajímavými doplňky a zkrátka mají vše, co si každá žena může přát. Základem celého úspěchu oblíbených „Manolek“ je především ruční a pečlivá výroba, z čehož je jasná pořádná kvalita a také krása, která nemá obdoby. Manolo Blahnik čiší nápady, což je znát na každé jeho kolekci, která pokaždé ukáže něco nového. Proto se u těchto botek nikdy nesetkáš s nudným stereotypem, ale vždy něčím, co dokáže překvapit. Celá krása botek tkví v tom, že Manolo Blahnik má cit i chuť vytvářet nové nápady a rozhodně se nebojí něčeho nového. I přes všechnu jeho slávu však nezapomíná na své heslo, že „Boty tvoří ženu“, v čemž tkví taktéž jeho nehynoucí úspěch. A rozhodně není pochyb, že se Manolo Blahnik bude ještě dlouho hřát na výsluní předního módního návrháře, který nemá konkurenci.

Ocenění, které mu právem náleží

To, že se už dříve hrnuly a neustále hrnou nadšené zákaznice, je pro Manola Blahnika velkým oceněním. Tento skvělý návrhář dostal řadu ocenění, jako je například titul Talent roku (od organizace CFDA), který si obhájil třikrát. Kromě toho se okolo roku 2003 otevřela v Londýně výstava všech jeho nejlepších děl, která se také objevila ve sbírce fotografií nafocené Ericem Bomanem. Je jasné, že další ocenění Manola neminou, což bude samozřejmě jen dobře, jelikož si ocenění svou prací zaslouží.

Manol Blahnik – miláček celebrit

Manolovy botky si u celebrit získaly pořádnou dávku popularity, která jen tak neskončí. Mezi obdivovatelky a nositelky Manolových bot je například Lucy Liu, Kylie Minogue, Madonna, Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow, Paloma Piccasová a další. Slávu Manolových bot a také oblibu u celebrit především vyvolal již zmíněný seriál Sex ve městě, tedy konkrétně nositelka těchto botek Carry Bradshawová, neboli Sarah Jessica Parker. Sečteno a podtrženo, Manolo Blahnik vítězil a vítězí na plné čáře, ačkoliv jsou jeho botky k naší smůle hříšně drahé.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář