Už jsi slyšela o bohémském stylu oblékání? Tento styl se hlavně vyznačuje tím, že jeho kousky oblečení nejsou příliš formální a hlavně odmítá všechny standartní životní klasiky. Bohémský styl byl proslaven díky cikánským lidem z Afriky a Asie. I tyto hranice ale přešel a z Afriky a Asie pronikl snad do každé kultury. Dokonce i k nám do Čech.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Už jsi slyšela o bohémském stylu oblékání? Tento styl se hlavně vyznačuje tím, že jeho kousky oblečení nejsou příliš formální a hlavně odmítá všechny standartní životní klasiky. Bohémský styl byl proslaven díky cikánským lidem z Afriky a Asie. I tyto hranice ale přešel a z Afriky a Asie pronikl snad do každé kultury. Dokonce i k nám do Čech.

Jedno z největších plus bohémského oblečení je fakt, že se prodává za levné ceny.

Jedno z největších plus bohémského oblečení je fakt, že se prodává za levné ceny. (zdroj: bboms.com)

Volnost na prvním místě

Boho styl v sobě skrývá svou jedinečnost a přitom je velmi jednoduchý. Srdcem tohoto stylu je volnost a vzdušnost materiálu – tedy, aby oblečení na člověku nebylo upnuté. Díky tomu patří tento styl mezi ty pohodlnější a celkově i na pohled příjemnější.

Jak si lze tento styl osvojit a neutrácet?

V dnešní době se bohémský styl hovorově označuje také jako plandavý nebo pytlový – zejména právě díky vzdušnosti materiálu. I přesto dal dnešní módě nový rozměr a nápaditost. Existuje mnoho způsobů, jak tento styl nakombinovat. Pokud ses rozhodla tento skvělý styl vyzkoušet, můžeš ho obohatit o celou řadu doplňků. Ať už to jsou mořské mušle (například na náhrdelníku) nebo různé druhy knoflíků a samozřejmě také různé materiály – od těch silnějších i po ty nejtenčí.
Bohémský styl - doplňky

Buď prostě svá

Pro zvýraznění tvé ženskosti doporučuji šaty. Šaty se většinou pro tento styl vyrábějí z lehkých materiálů a nejčastěji se používají květinové vzory nebo barevné textílie. I s takovým outfitem ale můžeš zkombinovat například i sportovní. Třeba účesem. Je důležité, aby sis nejdříve vybrala takový styl, který pro tebe bude spíše praktický než takový, čemu by se tvé okolí divilo či smálo. Bohémský styl totiž nenosí každá druhá slečna nebo kluk. Pokud někdo takový styl nosí, tak s láskou a na své okolí (zda se jim to líbí, nebo ne) se neohlíží. Pokud ty sama víš, že se dokážeš neohlížet na názory okolí, klidně do toho jdi!

Bohémka na úrovni

Při výběru oblečení buď ale opatrná, aby ses vyhnula módnímu faux pas. K outfitu si vždy vyber alespoň jeden šperk, který ho nejen obohatí, ale také rozzáří. Klasikou je nošení velkých náhrdelníků s korály, náramky nebo náušnice, které se budou k šatům bohémského stylu hodit. Zkus velké kruhové nebo peříčka. Doplňky jsou většinou vyráběny z dřevěných korálků nebo mušlí. Plastové náramky se zase běžně v Africe a Asii nosí mezi černoškami. Počet náramků je vždy velmi četný, začíná u zápěstí a končí až u loktu a někdy dokonce až za loktem.
Bohémský styl - celebrity

zdroj: The Chic Fashionista

Miluješ přírodu?

Jedno z největších plus bohémského oblečení je fakt, že se prodává za levné ceny. Toto stylové oblékání je i v České republice cenově dostupné. Představuje jedinečný styl, ve kterém se lze cítit pohodlně a spokojeně. Pokud se rozhodneš oblékat se v boho stylu, nejen že budeš působit uvolněně, ale také v souladu s přírodou. Boho styl se hodí i pro jakoukoliv letní párty. Je vhodný pro každou slečnu. Tak proč ho nevyzkoušet?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář