Zima rozhodně není důvod pro vzdání se krásně oholených a hladkých nohou. Zkusila jsi již cukrovou depilační pastu? Poradím ti, jak vybrat tu správnou, jak ji použít doma a odhalím ti i její výhody!

avatar

Petra Kozáková
Fashion milovnice

Šetrná depilace bez pupínků? Je tady cukrová depilační pasta!

Depilace s rodokmenem

Depilace cukrovou pastou (případně cukrová depilace) rozhodně není žádná novinka, ale teprve až v poslední době rychle získává na popularitě. Na cukrovou depilaci nedají dopustit nejen slavné herečky, zpěvačky, módní blogerky, ale i úplně běžné ženy včetně mě. Ve skutečnosti tato metoda pochází z Orientu, kde je využívána již tisíce let. Do našich končin dorazila v plné síle až nyní. V porovnání s depilací voskem je i přes stejný princip o poznání šetrnější k pokožce a v neposlední řadě je také méně bolestivá. To rády uslyší především ty z nás, kterým vosk a s ním spojené mučení nahánělo strach už několik dní před depilací. Tento způsob depilace mohu s klidem doporučit i ženám trpícím ekzémy, až tak je tato metoda šetrná.

Jak dlouho vydrží?

Cukrová depilace je polotrvalá, což v praxi znamená, že chloupky za pár týdnů opět narostou. Rychlost návratu se pochopitelně liší od osoby a depilovaného místa. Já mám třeba hladké nohy a třísla kolem 4 až 5 týdnů po depilaci, což je za mě skvělý výsledek. Navíc si všímám, jak po nějaké době chloupky slábnou. Cukrem můžeš depilovat všechny partie těla včetně intimních partií a podpaží, jen nezapomeň na to, že chloupky by vždy měly být alespoň 5 milimetrů dlouhé. Určitě ale nedoporučuji je nechat přerůst, depilace delších chloupků je totiž bolestivější.

Není pasta jako pasta

I přes všechny možné recepty na internetu určitě doporučuji vsadit na hotový výrobek. Ideální cukrové pasta by měla být vyrobena čistě na přírodní bázi bez chemických přídavků a barviv (tím pádem hypoalergenní), žádanou složkou jsou různé bylinky a uklidňující látky pečující o regeneraci tvé pokožky. Vybrala jsem 3 konkrétní pasty s aktivními látkami, po jejichž použití podráždění rychle mizí a pokožka září zdravím.

Epill Body Depilační pasta heřmánek

Epill Body Depilační pasta heřmánek odstraňuje i odumřelé kožní buňky

Cukrová pasta Al Attuta s olivovým olejem pro sušší kůži

Cukrová pasta Al Attuta s olivovým olejem pro sušší kůži

Cukrová pasta Ebtesama s medem obsahuje i citronovou šťávu

Cukrová pasta Ebtesama s medem obsahuje i citronovou šťávu

Cukrová depilace krok za krokem

Jakmile máš doma pastu, už ti nic nebrání v tom se sama depilovat. Níže najdeš přesný postup krok za krokem.

1) Pastu zahřej ideálně 30 až 60 sekund v mikrovlnce (záleží na množství cukrové pasty), případně ve vodní lázni. Ale pozor, aby se do cukrové pasty nedostala voda.

2) Depilovanou oblast je zapotřebí odmastit a doopravdy pečlivě osušit. Na oblast doporučuji použít pudr před depilací proti pocení a zvlhnutí pokožky.

3) Pastu rozetři dřevěnou špachtlí proti růstu směru chloupků, není nutné nanášet zbytečně velkou vrstvu, nicméně pasta by měla být rozetřena rovnoměrně a pečlivě.

4) Na strhávání pasty použij depilační proužky z elastické textílie, které snadno přilnou k pokožce. Některé pasty lze strhávat i bez použití proužků. Uvidíš, co ti samotné bude více vyhovovat. Strhávej po směru růstu!

5) Zbývající cukrovou pastu lze odstranit i vodou, po depilaci doporučuji Reference čistící tonikum s lipovým květem, která pokožku příjemně zklidní. Jako prevenci možných pupínků můžeš použít na depilovanou oblast ochranný gel. Ty se mohou u někoho objevit ihned, u někoho až například další den po epilaci.

Proč vsadit na cukr?

A to je vše. Proč tedy preferovat cukrovou depilaci před klasickým voskem? Protože se jedná o absolutně přírodní a rozhodně méně bolestivou metodu, což se hodí především při depilaci intimních míst – tedy brazilskou depilaci. I samotné depilace je mnohem komfortnější už jen díky tomu, že cukrovou pastu lze snadno odstranit. Tak co, jdeš do toho?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář