Plesová sezóna 2011 je v plném proudu a nejednu z nás trápí výběr správných plesových šatů. Pokud si chceš nechat ušít společenské šaty na míru, je tohle článek přímo pro tebe! Kámoška vyzpovídala krejčovský salon, jehož LONGIN LUXURY FASHION přináší do světa šatů originalitu, extravaganci a perfektní zpracování.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Plesová sezóna 2011 je v plném proudu a nejednu z nás trápí výběr správných plesových šatů. Pokud si chceš nechat ušít společenské šaty na míru, je tohle článek přímo pro tebe! Kámoška vyzpovídala krejčovský salon, jehož LONGIN LUXURY FASHION přináší do světa šatů originalitu, extravaganci a perfektní zpracování. Jitka Longinová mi ochotně odpověděla na všechny dotazy spojené se zakázkovým šitím, takže nyní by pro tebe rozhodnutí mezi šaty na míru či modelem z obchodu nemělo být složité.

Chceš si nechat vyrobit plesové šaty, ale nedokážeš si představit, jak výroba takových šatů probíhá?

Chceš si nechat vyrobit plesové šaty, ale nedokážeš si představit, jak výroba takových šatů probíhá?

Plesové šaty na míru? Žádný problém!

S výběrem šatů na ples jsem měla vždy velký problém a vím, že v tom určitě nejsem sama. Obrátila jsem se tedy na krejčovský salon Jitka Longinová, který se specializuje jak na zakázkové šití, tak na originální designové oblečky šité z nevšedních materiálů pro neobyčejné lidi. Jitka odpověděla na nejčastější dotazy spojené s objednávkou šatů na míru, takže pokud i tebe tahle možnost zajímá, neváhej a pusť se do rozhovoru. Plesové šaty můžeš mít přesně takové, jaké si je představuješ.

1) Jaké hlavní výhody má podle Vás šití šatů na míru a proč byste ho doporučila?

Nejčastěji přicházejí klientky s konkrétní představou šatů, které nemohou nikde sehnat nebo klientky, které mají problém s konfekční velikostí, takže výhodou je určitě, že máte šaty, které si přejete, jak střihově, tak barevně i materiálem, a které vám dokonale padnou a zvýrazní vaše přednosti. Šaty na míru si nechávají šít i klientky, které nemají problém na sebe šaty sehnat v obchodě, ale chtějí být originální a mít na sobě něco neobvyklého.

2) Poradíte klientce se vším včetně střihu a vhodných materiálů, nebo je vhodné přijít do salónu už s konkrétní představou?

Ano, každá klientka hned neví, co by jí slušelo, takže jí navrhnu varianty, které by se mi na ní líbily a společně se domluvíme na úpravách a finální podobě šatů.

3) Je výběr látek a barev nějak výrazně omezený, nebo si může zájemkyně o šaty nadiktovat prakticky libovolné kombinace?

Výběr látek je velký, vždy seženu, co potřebujeme. V tomto směru nevidím žádné omezení.

První cena YOUNGPRIMITE

Ukázka LONGIN LUXURY FASHION

Druhá cena YOUNGPRIMITE

Ukázka LONGIN LUXURY FASHION

Třetí cena YOUNGPRIMITE

Ukázka LONGIN LUXURY FASHION

Chceš být opravdu originální a na plese zazářit? Dopřej si perfektní zpracování střihu a materiálu, který se hodí přesně na tvůj typ postavy. LONGIN LUXURY FASHION je nevšední a jedinečná – stejně jako ty sama!

4) Může zájemkyně přinést svůj vlastní návrh, nebo například pouze fotografii šatů, které se jí líbí? Stačí pouze takové množství podkladů ke zhotovení celých šatů?

Ano, přesně tak to většinou bývá a mojí prácí je pak vymyslet střih z obrázku, případně navrhnout klientce lehké úpravy střihu dle její postavy.

5) Je možné k Vám donést šaty a chtít je pouze nějak upravit – například přišít ramínka, upravit dekolt či našít aplikace?

Je to možné, těmto úpravám se určitě nebráním. Občas koupené šaty nemusí úplně padnout a je potřeba k dokonalosti nějaká úprava.

6) Vím, že cena a doba vyhotovení šatů se odvíjí od náročnosti zpracování a druhu materiálu. Lze však říct pouze nějaké orientační hodnoty? Jak brzo před plesem by měla klientka přijít se zájmem o šaty na míru?

Cena plesových šatů je cca od 3000Kč + materiál, samozřejmě záleží na střihu a náročnosti zpracování, tam se cena u jednotlivých modelů může výrazně lišit, například různé výšivky a krajky se trochu prodraží. Přijít by měla klientka co nejdříve, ale většinou stačí tak 3 týdny před plesem. Samozřejmě čím delší čas je na sehnání vhodného materiálu, tím lépe pak šaty mohou vypadat, protože když spěcháte, musíte brát třeba první možnou variantu a už je nutné například ustoupit z odstínu látky. Také zkouška stačí většinou jedna, ale pokud jsou šaty náročnější, je potřeba počítat určitě dvě zkoušky, aby se vychytaly všechny detaily.

7) Nabízíte také možnost nechat si k šatům vyrobit rukavičky či psaníčko, nebo například doporučíte vhodný obchod pro doplňky?

Klientky si většinou doplňky shánějí sami, ale nebráním se ušití čehokoliv.

8 ) Jaký je Váš názor na opravdu extravagantní šaty v souvislosti s plesem? Doporučujete klientkám riskovat, nebo v případě plesu preferujete klasičtější modely a střihy?

Líbí se mi extravagance. Ples je společenskou událostí a svým vzhledem dáváte najevo společnosti svou osobnost. Rozhodně doporučuji nebát se barev a v poslední době už není neobvyklé mít třeba i kratší sukni. Samozřejmě pak záleží hlavně na klientce a její odvážnosti, rozhodně nikoho do ničeho nenutím, mým cílem je, aby se klientka cítila v šatech skvěle a tak působila i na své okolí. Krásné a padnoucí šaty vám pomůžou stát se dámou a užít si váš ples!

Plesové šaty podle tvých přání

Jak vidíš, nechat si vyrobit šaty na ples přímo na zakázku má svoje nesporné výhody, třebaže budeš muset sáhnout trošku hlouběji do kapsy. Na plese by se každá z nás měla cítit jako princezna a věř, že takový pocit ti šaty z půjčovny nezajistí. V profesionálním krejčovském salonu ti poradí nejen se střihem, ale i s materiály. Šaty můžeš mít absolutně podle svých představ.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Hrníček

    Dívala jsem se na ty stránky a jediné šaty, které se mi vcelku líbí, jsou ty co tu máte na obrázku vpravo (ty černé)… Jinak už na pohled jsou to laciné materiály, polyesterový “satén”, ne úplně dokonale spíchlé (řasení kolem prsů obvykle zkrabacené, odfláklé. Kvalita odpovídá korejským kouskům za kilo na aukru. Paní si asi ráda hraje a vymýšlí, snaží se být originální, ale nemá na to ty pořádné dovednosti nebo není moc pečlivá…
    Myslím si, že Ada z Módníhopekla.cz by se na těch stránkách vyřádila :-D bohužel kromě těchto rad je i důležitý výběr švadlenky, to vím z osobní zkušenosti!