Vidíš, že tvé zdi v pokoji něco schází a jednobarevnost tě už otravují? Malování nebo tapetování nanovo zabere spoustu času a ani po tom to nemusí být ono. Pokud uvítáš spíše menší, přesto v závěru větší změnu, můžeš vyzkoušet samolepky na zeď, které prázdným zdem dodají tu správnou šťávu.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Samolepky na zeď mají mnoho motivů, přesto jsou nejžádanější zvířecí, abstraktní motivy a květinové vzory. Ani na ostatní bysme neměli zapomínat.

Samolepky na zeď mají mnoho motivů, přesto jsou nejžádanější zvířecí, abstraktní motivy a květinové vzory.

Trendy samolepky na zeď

Samolepky na zeď začínají výrazně zvyšovat svou popularitu. Dají se považovat za maličkost, která však dokáže s jednobarevnými zdi opravdové zázraky. Hodí se do všech místností, které potřebují trochu zpestřit a na kráse jim výrazně přispějí. Samolepky na zeď mají rozmanité druhy motivů, že je až těžké vybrat ten správný. Je však vhodné pořádně promyslet jaký motiv zvolíš a kam ho umístíš, aby to navzájem ladilo a upoutalo to pozornost návštěv. Pokud bys ráda samolepky umístila někam jinam, než na zeď, nevadí. Záleží jen na tvém vkusu a rozhodnutí, kam samolepky umístíš. A že budou parádně vypadat na čemkoliv.

Samolepky na zeď

Bublinky ladí do detailu

Samolepky na zeď

Obdélníky a geometrické vzory

Samolepky na zeď

Velký květ s motýlem

Lepíme samolepky na zeď

Jejich aplikace není zdaleka tak složitá, jako tapetování nebo nához štuku. Naopak je to velice jednoduché, ale i samolepky na zeď vyžadují nějakou práci. Zejména jde o správné zvolení povrchu, na který samolepky na zeď přijdou. Vhodnější jsou rovné povrchy, které pak nevytváří nechtěné vzduchové bubliny. Při lepení samolepky na zeď máš však výhodu, že pokud se ti v tu chvíli na tom místě nelíbí, stačí je lehce odlepit a můžeš hledat další místo. Při tom odlepování však dávej bacha, aby si samolepku nijak nepoškodila. A hlavně, což je opravdu důležité, nelep samolepky na zeď na místo, které je vlhké, čerstvě natřené či latexové.

Neoblíbenější samolepky na zeď

Samolepky na zeď mají mnoho motivů, přesto jsou nejžádanější zvířecí, abstraktní motivy a květinové vzory. Ani na ostatní bysme neměli zapomínat. Je spousta dalších perfektních motivů, které pokoj zútulní a dodají mu na atraktivnosti. Zajímavě vypadají například stromy, zejména palmy, či filmové osobnosti, kde je většinou nejžádanější Marylin Monroe, Mona Lisa a popový král Michael Jackson. U mužů pak nejvíce letí samolepky na zeď, které na sobě mají různá auta nebo jakoukoliv techniku.

Samolepky na zeď

Michael Jackson ve tvém pokoji?

Samolepky na zeď

Zpěvák v divokém rytmu

Samolepky na zeď

Orientální divočina

Samolepky na zeď pohledem interiérových designerů

Jaký názor mají na samolepky na zeď zkušení a profesionální designéři? Liší se výběr vzoru dle místnosti, nebo záleží pouze na vkusu? Na co dávat při aplikaci z pohledu designu pozor?

Klára Janderová – Grin Design: Samolepky na zeď používám velmi ráda. Není to velká investice pro změnu interiéru a jejich aplikace je velmi jednoduchá, že to zvládne každý a na “vylepšování” interiéru se mohou podílet i děti. Výběr vzoru se určitě liší využitím místností (např. do ložnic, které slouží k odpočinku a relaxaci, bych nedávala moc divoké vzory atd.) Myslím si, že samolepky na zeď jsou nyní velkým trendem. Jsou originální a je opravdu velké množství vzorů, dekorů a barev, které se dají použít a je jednoduché ji (když vás přestane bavit) vyměnit za jinou a vaše místnost má zas jinou atmosféru. Alternativou samolepek mohou být tapety, nyní moderní 3D tapety a nebo umělecký malíř, který vám na zeď namaluje, co si přejete, ale jeho dílo není tak jednoduché odstranit a nahradit během okamžiku jiným jako samolepku.

Zdeněk Němec – NETINTERIER: Samolepky na zeď jsou momentálním hitem, jak snadno změnit linie bytu. Nicméně měli bychom se v tomto případě držet známého hesla ,,méně je někdy více´´. Je s nimi možné například oživit jednobarevné výmalby bytu, ale i jednobarevný nábytek. Pokud se jedná o jednu místnost, tak je v podstatě jedno, jaké barvy a vzory použijeme. Pokud máme záměr s nimi propojit a sladit jednotlivé místnosti v bytě či domě, tak bychom se měli držet buď jednoho vzoru a měnit barvy, nebo držet jednu barvu a měnit vzory. Všeobecně se nedoporučuje kombinovat jak barvy, tak vzory, protože to ve výsledku působí chaoticky a neuceleně. Je tu ještě jedno pravidlo a to, že do malé místnosti nikdy nepoužívat velký vzor, protože pak velice opticky zmenší prostor.

Samolepky na zeď pohledem dotázaných holek

Na závěr jsem se zeptala tří holek na to, jaké mají zkušenosti nebo názory na samolepky na zeď. Jejich odpovědi jsou velmi zajímavé a třeba v nich sama nalezneš inspiraci.

1) Holky, jak vnímáte dnešní trend samolepky na zeď?

Andrea – Osobně si myslím, že je to super vynález. Prozatím s tím nemám zkušenosti, ale pár takový samolepek jsem už viděla a zdály se mi moc fajn.

Mirka – K samolepkám mám neutrální postoj. Vyloženě je nehaním, ale ani nevyzdvihuji. Nevylučuji, že se do nich za čas sama nepustím, ale zatím nechávám zdi takové, jaké jsou.

Jana – Jsem jedna z těch, které mají samolepky už doma, a nelituju toho. Byl to sice boj, dohodnout se s mým přítelem na výběru samolepky, ale nakonec jsme šli do abstraktních. Ty se nám zdáli neutrální :-) .

Samolepky na zeď

Kočky nezbednice

Samolepky na zeď

Máš ráda koně?

Samolepky na zeď

Rybičky nejen ve vodě

2) Jaké motivy samolepek se vám líbí nejvíc? Které naopak moc ne?

Andrea – Co jsem zatím měla možnost si prohlédnout, tak mě zaujaly květiny a zvířata. Naopak moc neholduju autům a celebritám, to prostě není můj styl.

Mirka – Mě tváře celebrit přijdou dost ujeté. Už vidím, jak mi zdi obývá Paris Hilton :-) . Takže do budoucna celebrity vylučuji. Ale jsem na tom podobně jako Andrea. Když už, tak zvířecí vzory, květiny nebo cokoliv, co má souvislost s přírodou.

Jana – Nejste vy dvě náhodou trochu kritické :-) ? Každý motiv má něco do sebe, i když sama přiznávám, že zvířata bych si také nevybrala, i když je mám ráda. Spíš bych se v noci dost lekla, kdyby na mě čučeli oči tygra. Ale razím názor, že vyzkoušet se má všechno a v závěru se to může osvědčit. My jsme se s přítelem nemohli nějak dohodnout. On měl nějakou představu a já tu svou. Nakonec jsme zvolili abstraktní a ty se opravdu nejvíc hodí. Časem možná provedeme změnu, ale nejspíš zvolíme opět abstraktní styl, ale nejspíš v jiném provedení.

Všem děvčatům děkuji za zodpovězení malé ankety, ve které projevily své názory na samolepky na zeď. A co vy kámošky, jak vy vnímáte samolepky na zeď a které se vám opravdu ne/líbí?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Staana

  Jo z lepení jsem měla taky trauma, ale úplně vpohodě hele :-)
  Není zač, at se ti to povede.

 • Sabina

  JE moc děkuji za typ Staana. Mají tam toho celkem dost a jsou pěkné, tak díky. Jsem zvědavá, jak to budu lepit, na to jsem hodně zvědava :)

 • Staana

  Ahoj Sabino. JJ my máme hodně samolepek dětských na zed. Pokud ti to pomůže, tak my jsem kupovali tady

  http://www.i-dekorace.cz/samolepky-na-zed/detske-dekorace-80

 • Sabina

  Ahoj, máte někdo typ na pěkné dětské samolepky na zed? :)
  Dělám dětský pokojíček a myslím, že nějaká ta dekorace na zed by se šikla.

 • http://www.dobrynabytek.eu/samolepky-na-zed.html Anýs

  Samolepky na zeď jsou výborným doplňkem. Krásně mi oživily prázdnou a nudnou zeď.

 • http://princeees.blog.cz Princeees

  S tím stebou souhlasím: V mém pokoji mám také samolepky na zdi. Krásně mi to oživyly. Mají jiné kouzlo než malba barvou. :)