Každá žena touží po kráse. Jenomže ta netkví pouze v perfektním make-upu a upravených vlasech. Neméně důležitá je totiž péče o ruce, která bývá často českými ženami opomíjena. Pokud se chceš dozvědět, co vše péče o ruce obnáší, pak je právě pro tebe určen dnešní článek.

avatar

Marta Štefková

Každá žena touží po kráse. Jenomže ta netkví pouze v perfektním make-upu a upravených vlasech. Neméně důležitá je totiž péče o ruce, která bývá často českými ženami opomíjena. Pokud se chceš dozvědět, co vše péče o ruce obnáší, pak je právě pro tebe určen dnešní článek. Tvoje ruce budou tvojí ozdobou, to si piš!

Péče o tvoje ruce by měla být pravidelný rituál. Třeba se to nezdá, ale muži ženám na ruce koukají často.

Péče o tvoje ruce by měla být pravidelný rituál. Třeba se to nezdá, ale muži ženám na ruce koukají často.

Péče o ruce

Většinu z nás trápí suché ruce. Vysušování pokožky je způsobeno nejen častým umýváním, používáním chemických přípravků nebo manuální prací, ale příčinou mohou být i kožní onemocnění nebo nesprávná péče o ruce především v zimním období. Abys dosáhla hebkých rukou, pak bys měla během koupele nebo při umývání rukou používat přiměřeně teplou vodu (ani příliš studenou, ani příliš horkou).

Výběr kosmetiky

Důležitý je výběr mýdla nebo sprchovacího gelu. Vsadit bys měla na kvalitní značky, případně se můžeš poradit v kožní ordinaci, který přípravek se hodí pro tvůj typ pleti. Po osušení je nutné na ruce aplikovat kvalitní krém. Doporučuji krémy s výtažkem z měsíčku, který má hojivé účinky. Tato péče o ruce je nutná nejen tehdy, když jsou již ruce suché, ale i před manuální prací, abys vysušení zabránila. Pokud tedy doma umýváš často nádobí, pak krém aplikuj ještě před zahájením mytí (v tomto případě doporučuji kosmetickou vazelínu). Můžeš použít i rukavice, které zabrání vodě dostat se přímo na pokožku. Péče o ruce v sobě zahrnuje i regeneraci a hydrataci pokožky; v tomto případě můžeš zvolit noční kúru pro ruce. Stačí namazat ruce silnější vrstvou krému, navléknout na ně speciální rukavičky (mohou být bavlněné i mikroténové) a nechat krém působit cca 30 minut. Použít můžeš i zvláčňující olejíčky, které jsou vhodné na noční použití. Pokud ráda kouříš, pak víš, že péče o ruce vyžaduje více času. Zažloutlé konečky je nutné ponořit do šťávy z citronu, díky čemuž se jejich zabarvení trošku vytratí.

Nehty a nehtová kůžička

Péče o ruce vyžaduje nejen starat se o hebkou pleť, ale i o samotné nehtíky a jejich nejbližší okolí. Pro správné tvarování nehtů je nutné mít po ruce manikúru, především pak ostré nůžky a pilník, pomocí nichž jim můžeš dodat ten správný tvar. Nejobtížnějším úkolem je zbavit se odstávající nehtové kůžičky. Tu můžeš zatlačit pomerančovým dřívkem, abys předešla vytvoření záděrů. Nejlepší je použít dřívko tehdy, když jsou ruce dostatečně navlhčené (třeba po koupeli).

Péče o ruce: pevné nehty

Pokud máš problém s roztřepenými nebo lámavými nehty, pak bys rozhodně neměla používat klasické barevné laky. Naopak se zaměř na průhledné laky, díky nimž se tvá péče o ruce dočká viditelných výsledků. Tyto prostředky určené speciálně na křehké slabé nehty obsahují kalcium a fluorid a můžeš je doplňovat kúrou pro lepší růst nehtů, která obsahuje vitamíny nutné pro jejich regeneraci. Tato péče o ruce je vhodná i tehdy, pokud máš zvrásněné nehty a chceš je vyhladit.

Zaostřeno na laky

Další nedílnou součástí péče o ruce je výběr barevného laku a především pak jeho správné nanesení na nehty. Hlavním pravidlem je: nanášet lak na čisté nehty. To znamená, že bys měla nejdříve perfektně odstranit starý lak, pak ruce omýt a osušit a poté můžeš přejít k aplikaci nové vrstvy. Abys udržela nehty zdravé a zároveň aby lak vydržel na nehtech co nejdéle, měla bys nejdříve použít podkladový lak a poté nanést barevný lak ve dvou vrstvách. Barvu bys měla nanášet vždy v jednom směru; nejlepší je začít od středu a pak postupně pokračovat ke krajům. Nakonec použij krycí lak, který uchová barvu déle zářivou a především neporušenou. A nezapomeň: péče o ruce ti přinese uznání okolí i lepší pocit, že jsi udělala něco pro svou krásu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář