Máš v oblibě kreativní vytváření? Jestli ano, pak je tento článek určen přímo pro tebe. V něm se totiž na jednu takovou kreativní záležitost zaměříme, konkrétně na výrobu shrink šperků, které mohou v létě být tvým ideálním doplňkem.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Máš v oblibě kreativní vytváření? Jestli ano, pak je tento článek určen přímo pro tebe. V něm se totiž na jednu takovou kreativní záležitost zaměříme, konkrétně na výrobu shrink šperků, které mohou v létě být tvým ideálním doplňkem. Jsou pro tebe shrink šperky něčím neznámým a nevíš, co si pod nimi představit? Nevadí, tento článek tě se vším seznámí.

Výroba shrink šperků je velmi jednoduchá a levná. I tak dokážou být ale velmi hezkým doplňkem. (foto: kelliechristie.blogspot.com)

Výroba shrink šperků je jednoduchá. Víš, jak vyrobit shrink šperk? (foto: kelliechristie.blogspot.com, craftstylish.com)

Pusť se do tvoření

Ten, kdo má šikovné ručičky a zvládne si vytpvořit téměř cokoliv má opravdu vyhráno. Co si budeme povídat. Kreativní vytváření přináší mnoho příležitostí, a pokud jsi pro tohle tvoření nadaná, můžeš při své tvorbě ukázat svou fantazii na maximum. Ukážeš tím část sebe i svého myšlení a věř, že každý tvůj vlastnoruční výrobek bude unikát. Navíc se neustále objevují zcela nové možnosti, kde můžeš svůj kreativní um uplatnit. Příhodným příkladem jsou právě shrink šperky, o nichž se právě teď něco dovíš.

Objev jejich jedinečnost

Shrink šperky jsou – stejně jako jiné vlastnoruční výrobky – jedinečné. V jejich případě se jedná o šperky ze smršťovací fólie, která může být buď předtištěná, nebo si svůj obrázek můžeš vytvořit sama. Záleží jen na tobě, jaké obrázky chceš na špercích mít a nemusíš se bát fantazijně vyřádit. A kde shrink šperky uplatníš? Nejčastěji se objevují především na náušnicích a přívěscích k řetízkům, na mobil či na klíče. Jestli přijdeš i na jiný způsob, paráda, můžeš si svou sbírku shrink šperků hezky rozšířit.

Rozvesel outfit shrink šperky

Co pro jejich výrobu?

Nejprve si musíš položit otázku, zda chceš mít shrink šperky z předtištěných obrázků nebo si je chceš vymalovat sama. V tom prvním případě máš práci trochu usnadněnou, nicméně již připravené obrázky nemusí být pro tebe to pravé. Ať tak či onak, budeš potřebovat smršťovací fólii – buď průhlednou bez obrázků, nebo potištěnou. Dále budeš potřebovat pastelky, nůžky, něco na propíchnutí (například děrovačku), potřebnosti k vytvoření šperků (háčky, bižuterní kleště, spojovací kroužky a další nezbytnosti odvíjející se podle vysněného šperku) a především elektrickou troubu, která je v tomto vytváření hlavní herečkou. Bez ní bys shrink šperky vytvořit nemohla.

Jak na jejich výrobu?

Pokud chceš za A použít předtištěné obrázky vybarvi pastelkami správnou část určenou ke kreslení. Jestli chceš za B vzít na pomoc prázdnou fólii, budeš si muset svůj obrázek připravit sama nebo jej například vystřihnout z časopisu. V obou případech budeš obrázky vkládat pod fólii, na kterou obrázky přemaluješ. Pak se vrhni na opatrné stříhání obrázků, ale tak, abys je nijak neponičila. Nakonec udělej dírku na zavěšení. Došla jsi to téhle fáze? Super, jde se dál. Rozehřej troubu a mezitím si vymalované fólie (vybarvenou stranou dolů) polož na pekáč a pro jistotu použij pečící papír. Pak vše dej do trouby a peč přibližně pět minut na 150 stupňů. Délku pečení koriguj podle toho, jak fólie v troubě vypadají. Počítá se samozřejmě s tím, že tam budeš nakukovat :-) . Pak už je jen z trouby vyndáš, necháš vychladnout a poté už šperky dovedeš do finiše.

Jak budou shrink šperky vypadat?

Možná se vyděsíš při představě, že je fólie v takovém horku a budeš se obávat, aby něco z ní vůbec zbylo. Buď bez obav. Obrázek sice bude menší, zato v něm budou vidět veškeré detaily. Barvy budou sytější, tloušťka obrázku bude silnější než předtím a fólie bude rovná. Během pečení se budoucí shrink šperky sice všelijak kroutí a zmenšují, ale v jejich finální velikosti se srovnají. Co v závěru říct? Rozhodně to, že shrink šperky jsou opravdu krásné a když si s nimi vyhraješ, budou bezchybnou ozdobou tvého outfitu. Navíc pokud jim dáš motivy s příchutí léta, bude tvůj outfit mnohem veselejší. Držím palce, a jestli se do tohoto vytváření pustíš a budeš chtít, pochlub se se svými výtvory.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář