Je tady exkluzivní rozhovor s ambiciózním návrhářem, jehož boty šokují po celém světě. Joel John Comendador a jeho Joco Shoes ti ukážou, co je moderní design v pravém slova smyslu.

avatar

Zuzana Nápravníková
Ráda sleduje trendy a novinky ze světa ženské krásy.

Kdo je vlastně Joel John Comendador?

Filipínský návrhář ohromuje módní svět opravdu divokými návrhy bot. Jeho značku Joco Shoes můžeš sledovat jak na oficiálním webu, tak na Facebooku, kam Joel přidává neustále nové designy bot. Přinášíme ti vůbec první a jediný český rozhovor, který s filipínským návrhářem kdy vůbec vznikl!

Joco Comendador

7 otázek na bláznivého návrháře

1) Vím, že moje první otázka není zrovna originální, ale můžeš se představit českým fashion lovers a prozradit jim, jak jsi se vlastně dostal k navrhování bot?

Boty jsem začal navrhovat minulý rok, v říjnu 2011. K navrhování obuvy jsem se dostal díky školnímu projektu, ve kterém jsem navrhl boty vyrobené z leknínu. Měly hodně pozitivních reakcí, což mě přesvědčilo o tom, že navrhování bot bych se měl věnovat víc.

2) Co je tedy podle tebe nejdůležitější součástí nádherných bot? Je to materiál, barva nebo snad jen dobrý nápad?

Je to jen o dobrém nápadu. Někdo může mít opravdu drahý materiál a tu nejhezší barvu, ale vyrobit pár nádherných lodiček vyžaduje nápad, který nezničí jejich účel.

Joco Shoes

3) Každý návrhář má vlastní kreativní proces. Popíšeš nám prosím ten tvůj? Jak dlouho ti trvá navrhnout boty a co ti přijde na návrhu nejvíc komplikované?

Moje tvorba vychází především z myšlenek. Vždy s sebou nosím notes a vše si do něj ihned kreslím. Vždycky dostávám bláznivé nápady. Jakmile mám nakreslenou hromadu designů, vyberu si ten nejsložitější na realizaci. Délka výroby záleží velmi na dostupnosti materiálů. Většinou trvá tak 3 až 4 týdny, než vyrobím několik párů bot. A nejsložitější? Asi to, aby se v nich pak dalo chodit :-) .

Joco Shoes

4) Můžeš nám říct víc o tvé edici bot inspirované Pokémony? Jak tě napadlo inspirovat se kreslenými potvůrkami a můžeme se těšit na další modely? Myslíš si, že díky Umbreon Wedges tě lidí znají nejvíc?

Jsem fanoušek Pokémonu a když jsem tuhle hru hrál na mém starém Gameboy SP, napadlo mě, že bych tuhle herní vášeň mohl přenést do designu unikátních bot. Jako první inspirace sloužil Umbreon. Momentálně ale navrhuji další boty inspirované Pokémony. Je pravda, že právě díky tomuto modelu o mně napsalo hodně světových médií. Nedokázal jsem uvěřit, že existuje tolik lidí, které by pokémonské boty zaujaly.

Umbreon Wedges

5) Kdo je tvůj typický zákazník? Já osobně se vždycky zamiluji, jakmile vidím nové fotky na tvém Facebooku. Pokud bych si nějaké pořídila, byla bych jediná z České republiky, která by je měla?

Mám pár klientek z Ameriky, Švédska a ze státu Paraguay, pak několik zde na Filipínách. Ano, hádám, že bys byla první z ČR. Většina klientek jsou zábavné, odvážné a individuální ženy, které se nebojí vyjádřit tohle vše navenek prostřednictvím nošení extravagantních bot.

Modelka v Joco Shoes

6) Zkoušel jsi někdy navrhovat i něco jiného? Ukázala jsem několik tvých bot kamarádovi a ten říkal, že bys mohl dělat z fleku sportovní auta.

Ha ha, tak to mě teda rozesmálo. Možná to zkusím! Zkoušel jsem navrhovat kožich, ale neklaplo to, protože za moc nestál. Nyní se chci vyzkoušet zaměřit na pánské oblečení a tašky. Rozšiřuji vlastní návrhářskou kapacitu i na další designové doplňky.

Černé Joco Shoes

7) Moje poslední otázka už nemusí být nutně o obuvy, lodičkách a podpatcích. Co je tvým cílem a snem. Čeho chceš v životě doopravdy dosáhnout.

Jsem začínající návrhář a chci být světový návrhář! Chci být další v řadě světoznámých návrhářů jako jsou Jean Paul Gaultier, Alexander McQueen, Jeffrey Campbell, Christian Louboutin a další. Chci, aby se z Joco Comendador stala obrovská značka módního průmyslu!

Joco Shoes

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář