Kámoška.cz jako hlavní mediální partner soutěže Belle Vision Model vyzpovídala přímo samotné pořadatele soutěže s vizí zdravé krásy. Co zajímavého letošní ročník přináší a na co se můžeš těšit? Přečti si zajímavý rozhovor plný informací pro začínající modelky. Dozvíš se, co vše příprava na takovou soutěž obnáší a jak probíhají přípravy na finálový večer, který se uskuteční již 27. ledna 2010 v Karlových Varech.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Pavla Sofilkaničová (ředitelka Belle Vision Model) a Katka Pospíšilová (patronka Belle Vision Model, Vicemiss ČR 2006) Foto: Petr Gabeuer

Pavla Sofilkaničová (ředitelka Belle Vision Model) a Katka Pospíšilová (Patronka Belle Vision Model, Vicemiss ČR 2006) Foto: Petr Gabeuer

1) Co si mohou nejen začínající modelky vlastně představit pod pojmem “soutěž s vizí zdravé krásy”? Čím je Belle Vision Model tak odlišná?

Vize zdravé krásy je naším mottem, které nás provází od prvotní myšlenky. Řekli jsme si, že pokud máme pracovat s mladými dívkami, které se chtějí stát modelkami, měli bychom se postarat nejen o to, aby se u nás naučily chodit po mole ale především, jak být zdravě krásné. Do programu finálových příprav vedle modelingového kurzu jsme tedy zařadili Školení zdravé krásy, které se skládá z přednášky a diskuse o péči o pleť, vlasy a v neposlední řadě o zdravé výživě vč. cvičení. Klademe tedy důraz na zdravý životní styl, navíc vzdělávací formou pod vedením renomovaných odborníků. Sledujeme, že je to stále více aktuální téma během různých prestižních modelingových kurzů či soutěží. A to je dobře.

2) Určitě je vhodné upozornit na to, že nyní se jedná již o druhý ročník Belle Vision Model. Rozhodli jste se pro nějaké zásadní změny, nebo tento ročník věrně následuje ten první?

Pokud jde o naši filozofii, chcete-li poslání, nic se nemění. Dokonce, vyjma kurzu v péči o vlasy, pokračujeme s vynikajícími odborníky Evou Šrámkovou spolumajitelkou české kosmetické firmy Iven Cosmetics a s profi cvičitelkou Vlastou Hodanovou, které společně vedly Školení zdravé krásy již minulý rok. Péči o vlasy se nově věnovaly Ivanka Prachařová odborná technoložka Matrix (Loreal) a Klárka Kociánová z Vlasového studia Vavoom.
Co je ale úplnou novinkou, to je benefiční kalendář “Když diamanty pomáhají”, který jsme nafotili ve spolupráci se společností DIC. Ozdobili jsme finalistky šperky této značky, vč. populárního setu Klávesy od Blanky Matragi, v celkové hodnotě přes 5mil. korun. Bylo to krásné focení. Kalendář budeme křtít na finálové show 27. ledna, kde bude možné si kalendář zakoupit, případně následně objednat přes stránky www.bellevisionmodel.cz. Výtěžek z prodeje kalendáře věnujeme ve prospěch SOS dětské vesničky v Doubí. Tak doufáme, že se kalendář bude líbit a prodáme co nejvíce kusů.
Významným posunem kupředu je pro nás prohloubení spolupráce s modelingovou agenturou Studio 91 model management, která patří k největším a nejrespektovanějším agenturám v Čechách. Se Studiem spolupracujeme od jara 2009 a právě s touto agenturou vítězka soutěže nově získá kontrakt vč. fototestů.
V neposlední řadě je pro nás dalším stěžejním pokrokem oficiální spolupráce s módním návrhářem a to s úžasnou Janou Hybnerovou, jejíž novou kolekci na show exkluzivně uvedeme. Naši hosté tak budou první, kdo novou kolekci Jany Hybnerové spatří.

Vítězka 1. ročníku - Ivana Loušová

Vítězka 1. ročníku - Ivana Loušová

Školení zdravé krásy

Školení zdravé krásy - péče o vlasy

Školení zdravé krásy - péče o pleť

Školení zdravé krásy - péče o pleť

3) Bude možné modely, které se objeví ve finále, později někde zakoupit?
Modely z této autorské kolekce bude možné zakoupit v salonu PK Style na Sokolovské ulici v Karlových Varech, který od léta 2010 Janu Hybnerovou zastupuje, případně se mohou obrátit přímo na Janu Hybnerovou přes stránky www.janahybnerova.cz.

4) Proč byste doporučili dívkám se zájmem o modeling přihlásit se do soutěže? Může se do soutěže přihlásit i dívka, které nemá absolutně žádné zkušenosti?

Belle Vision Model je věnována všem dívkám, které se chtějí svému snu stát se úspěšnou modelkou o něco přiblížit. Jak jsem se zmínila finalistky absolvují modelingový kurz a Školení zdravé krásy a to zcela zdarma. Což je také jedinečné. U jiných modelingových agentur se za podobné kurzy platí desetitisíce korun. Navíc vedle vzdělávacího konceptu přinášíme možnost se prosadit. Ve spolupráci s renomovanými agenturami nejen v Čechách budujeme odrazový můstek pro nadějné tváře, což ocení zejména dívky z Karlovarského regionu, kde taková příležitost dlouho chyběla. A není podstatné, zda dívka má zkušenosti či nikoli. To jaký vliv na dívky jejich dosavadní zkušenosti měly, případně jak dalece je možné s dívkami pracovat, posuzujeme individuálně.

5) Součástí přípravy na finálový večer je i modelingový kurz. Co je přesně jeho obsahem a nabízíte ho i dívkám, které přijdou jen tak k vám do agentury?

Jak už jsem naznačila, modelingový kurz obsahuje především kurz chůze po mole, držení těla a také se dívky doví, jak komunikovat s agenturou, jak se připravit na casting. Kurzy a školení zatím děláme jen pro finalistky soutěže, nicméně chystáme nějaké novinky, které možná realizujeme již v tomto roce.

6) Finálový večer je velký stres nejen pro pořadatele, ale i samotné soutěžící. Jak probíhají přípravy a z jakého bodu programu máte největší obavy?

Finalistky od začátku ledna, pod vedením zkušeného týmu, připravují choreografii finálového večera. Zejména zahajovací vystoupení s taneční skupinou Rappresent a samozřejmě módní přehlídku s Ivetou Vítkovou, která připravovala choreografii přehlídek i na loňské show.
Jisté obavy samozřejmě mám, protože taková akce pro nás znamená velkou zodpovědnost. Aby se nikomu nic nestalo, aby vše proběhlo hladce a v neposlední řadě, aby si hosté a všichni účinkující vč. našich finalistek odnesli příjemný zážitek. Navíc po děsivé zkušenosti z prvního ročníku, kdy jsme se hodinu před začátkem show dověděli, že z Bratislavy kvůli nepřízni počasí nepřiletí Dara Rolins, která měla vedle vystoupení celý večer moderovat s Liborem Boučkem, si říkám, hlavně ať dorazí všichni účinkující včas… :-) . Ale pevně doufám, že vše proběhne v pořádku..

7) Večerem bude provázet patronka soutěže Katka Pospíšilová a Lukáš Hejlík. Z jakého důvodu jste se obrátili zrovna na Lukáše a co si může publikum od této moderátorské dvojice slibovat?

Stěžejním důvodem bylo to, že se těžko hledá moderátorský partner, který by byl vyšší než Katka :-) .  Ne vážně, Lukáš Hejlík má již k Belle Vision Model blízko, minulý rok přijal účast v porotě. A vzhledem k tomu, že oba jsou jako moderátoři zkušení a k tomu se dobře znají, jsou slibnou dvojicí, která bude večerem provázet. Já osobně se na oba moc těším.

8 ) Důležitá informace pro dívky, které se o soutěži dozvěděly pozdě – můžeme se těšit i v roce 2011 na další casting Belle Vision Model? Mohou se na soutěž nějak připravit?

Třetí ročník začneme intenzivně připravovat na jaře 2011 a veškeré důležité informace budeme aktualizovat na stránkách www.bellevisionmodel.cz, případně na našem profilu na Facebooku – Belle Prestige – model and production agency.
Na casting je třeba se vždy písemně přihlásit a zaslat fotografie a vzhledem k tomu, že jsme modelingová agentura a spolupracujeme s dalšími modelingovými agenturami, musí dívky splňovat jistá kriteria, která jsou ale obecně známá. Jsou to výška min. 170cm, věk 15-21 let, určité fyzické předpoklady atd.. Pro nás jsou dále významnými aspekty jisté osobní charisma, jazyková průprava je jistě výhodou, důležité jsou zdravé sebevědomí, ambice a chuť na sobě pracovat, loajalita atp. Ale tohle jsou informace, které jsou dostupné na našich stránkách, zejména v Pravidlech soutěže. Takže odpověď vlastně zní, že se nijak konkrétně připravit nemusí… Stačí si jen uvědomit a říct si, čeho bych chtěla dosáhnout.

9) Děkuji za rozhovor a pokud chcete, můžete nejen dívkám se zájmem o modeling závěrem sdělit vše, co jen chcete. S pozdravem Kámoška.cz

Já Vám také děkuji a přeji Vám i všem Vašim čtenářkám úspěšný rok 2011.

Pavla Sofilkaničová – ředitelka Belle Vision Model

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář