My rovnovlásky těm kudrnatým závidíme jejich bujné kadeře. Ale co když se holky loken chtějí zbavit bez ničivého žáru žehličky? Mám pro tebe 4 vychytávky!

avatar

Natálie Kollegová
Zajímá se o zdravý životní styl, kulturu a nejvíce o módu, která je její vášní.

Rovné vlasy můžeš mít i bez žehličky

1. Správné česání a pečlivé foukání

Vlasy rozčeš a zbav cucků/dredíků/chuchvalců. To zní docela snadně viď? Ale pokud chceš dosáhnout správného efektu, potom je třeba to udělat správně. Měla bys tedy začít od konečků a propracovávat se až ke kořínkům. Používej hřeben s tlustými zuby. Potom vlasy namoč. Hlavně nezapomeň, že příliš horká voda vlasy vysuší a zbaví lesku. Když mít vlasy rovné, tak taky zářivé, ne? Teď vlasy učeš znova pod proudem vody. Opět češ od konečků ke kořínkům. Až budeš s prací hotová, vezmi na vlasy ručník. Ale pozor! Velice lehce a opatrně. To znamená zákaz ždímání a kroucení. Vysuš je jen do té míry, aby z nich nekapala voda. Teď přichází nejtěžší část – sušení. Vlasy napni (netahej příliš, nebo se může stát, že budeš bez nich) a začni je foukat studeným vzduchem. Nech ho proudit skrz až do úplného dosušení. Pro lepší efekt samozřejmě můžeš použít vyrovnávací kondicionéry nebo šampóny.

Správné česání dokáže zázraky
Správné česání dokáže zázraky

2. Kokosový olej

Pokud jsi zvyklá umývat si vlasy denně, protože druhý den po umytí se ti na hlavě vytvoří mastný flek, bude pro tebe tato možnost nejspíš nepředstavitelná. Ale zabírá a to je hlavní, ne? Na den neumyté vlasy nanes kokosový olej. Pěkně od kořínků ke konečkům. Potom je rovnoměrně rozčeš a udělej si třeba kafčo, u kterého teď budeš alespoň půl hodiny vstřebávat olej. Když už budou vlasy pěkně promazané, opláchni je 2x šamponem a jestli chceš, použij i kondicionér. Vlasy opět pročeš (snad nemusím připomínat, že hřeben musíš umýt) a nech je přirozeně uschnout. Princip je v tom, že ve vlasech trochu oleje zůstane a ten je potáhne dolů = narovná. Proto se vyhni jakýmkoli vlasovým experimentům i neexperimentům. To znamená, negumičkuj, nesponkuj, neskřipcuj.

Kokosový olej jako klíč k rovným vlasům
Kokosový olej jako klíč k rovným vlasům
zdroj: flickr.com

3. Gumičková metoda

Na tento postup se vybav hodně gumičkama a trpělivostí. Čisté, suché vlasy vzadu rozděl na dvě poloviny. Popadni první gumičky a v každé části udělej culík těsně pod uchem. Vezmi další gumičky a svaž vlasy těsně pod původní gumkou. Postup opakuj až po konec vlasů. Teď už zbývá se jen do růžova vyspat, gumičky opatrně oddělat a těšit se z rovných vlásků.

4. Kulatý kartáč a fén

Je to jedna z těch nejklasičtějších metod. Vlasy umyj, ošetři kondicionérem a pěkně promasíruj. Pečlivě je vysuš, ale ručníkem rozhodně nekruť. To by bylo kruté a jen bys tak podpořila krepatění. Teď si připrav kulatý, velký kartáč a rovnací proces může začít. Naber si na kartáč část vlasů, napni je a od konečků je fénem vysoušej. Pokračuj, až bude hlava kompletně suchá. Opět můžeš dílo završit pomocí vlasových přípravků.

Stačí jen fén a kulatý kartáč!
Stačí jen fén a kulatý kartáč!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Lily

    Já si teď pořídila ionizační kartáč na rovnání vlasů, dlouho jsem si vlasy žehlila klasickou žehličkou jenže ta vlasy ničí a tenhle kartáč (používám značku Orava) vlasy neničí a krásně je narovná, takže já rovnám tak a je to ideální jak pro mě, protože je to jednoduché tak i proto že mi neničí vlasy.

  • Lenka

    Ahoj já to už vyzkoušela a je to super kluci po mích rovných vlasů úplně šíleli.
    Zkuste to taky kterým kudrliny vadí jako mě a uvidíte.