Legíny jsou už dlouho nedílnou součástí módy, protože co jiného bychom nosily k dlouhým trikům, tunikám nebo k sukni? Silonky v pleťové barvě už dávno nejsou tak in, tedy pokud zrovna nemíříte na ples. Měly jsme tu normální černé legíny, které se pak začaly různě zdobit krajkami. Také jsi určitě slyšela o latexových legínách, ale teď tu je zcela nový a odlišný styl – riflové legíny.

avatar

Nikol Chrástová
Blogerka se zájmem o vše zajímavé, co se objeví v jejím zorném poli.

Miluješ oblečení, které působí jako tvá druhá kůže a zvýrazňuje tvé hubené nožky?

Miluješ oblečení, které působí jako tvá druhá kůže a zvýrazňuje tvé hubené nožky? Zdroj: GAP

Hit sezóny

Riflové legíny se stali hitem tohoto léta, které je sice už za námi, ale trend legín se k nám do Česka teprve dostává, takže honem pro ně, abyste byly mezi prvními, které se s nimi budou moct chlubit. Ovšem tyto legíny byly v červenci v Londýně hodně populární. A ne jen tam. I slavné hvězdy si je oblíbily. Třeba taková hvězda Stmívání Dakota Fanning, rebelka Rihanna, Ciara nebo hororová herečka Christina Ricci, je skvěle zkombinovaly s dlouhým tričkem, aby podtrhly jejich rockový styl.

Proč riflové legíny?

V Americe se jim říká stylově „jeggins“ což vzniklo spojením slov z originálního anglického názvu jeans leggings. Pokud fandíš skinny džínům, zamiluješ si i riflové legíny, které tě obepnou tak, že budou působit jako tvá druhá kůže a tvé hubené nožky v nich skvěle vyniknou. Navíc vám poskytnou skvělé pohodlí, protože i když vypadají jako rifle, jsou vyrobeny ze stejně elastického materiálu jako každé jiné legíny, takže bavlna, polyester a elastin. Nemusíš být zrovna rockerka, jako zmíněné hvězdy, protože máš na výběr z tolika typů, že se hodí snad ke každému stylu.

K čemu je nosit?

Stejně jako rifle, i legíny se vyrábějí ve spoustě variant. Jako rifle tmavé, světlé, seprané, roztrhané, plísňové. Na výběr je toho opravdu spoustu, takže si každý vybere to své. Nejlépe vypadají v kombinaci s dlouhým trikem, topem a nebo s tunikou. Pokud se nebojíte riskovat, že někdo odhalí, že jsou to opravdu jenom legíny, můžete si je obléct místo skutečných kalhot. I když jsou to legíny, nedoporučovala bych je zrovna k sukni nebo šatům. Pokud jste ovšem rebelky nebo vám nevadí bláznivější styl, jděte do toho! A co za botky? Skvěle vypadají v kombinaci s klínovými botami nebo s kozačkami. I když se k nim hodí snad každý typ bot.

Cena

I když jsou to „jen“ legíny, cenou se podobají spíše džínům. Můžete si je pořídit v ceně od 600,- Kč. Ale nejčastější cena je okolo 800-1000,- Kč. Samozřejmě jde také o to, jakou mají značku. Ale je možné zakoupit i dražší legíny, například za 3000,-. Dle mého názoru je lepší volit levnější variantu a nakoupit si třeba tři druhy než jen jedny legíny za několik tisíc.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • http://www.mary-ane.blog.cz Mary-Ane

    Dvoje vlastním už z loňska-jsou pohodlené a když si vzmu tuniku, nevypadají pod ní tak blbě jako skinny rifle se zapínáním, které je hodně výrazné