Více a více kosmetických vlasových značek začalo i v České republice nabízet tzv. pěnové barvy. A protože moje vlasy už potřebovaly dobarvit odrosty, sáhla jsem tentokrát místo obyčejné barvy právě po pěnové, abych se s tebou mohla podělit o své zkušenosti.

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Více a více kosmetických vlasových značek začalo i v České republice nabízet tzv. pěnové barvy. A protože moje vlasy už potřebovaly dobarvit odrosty, sáhla jsem tentokrát místo obyčejné barvy právě po pěnové, abych se s tebou mohla podělit o své zkušenosti. Prozradím ti, čím se celkově liší od normálních barev, zda vydrží déle, jak se liší cenově, jestli je vzniklý odstín výraznější a také jak pěnovou barvu namíchat.

Jaké pěnové barvy na vlasy jsou nejlepší a má tato metoda barvení vlasů jen výhody?

Jaké pěnové barvy na vlasy jsou nejlepší a má tato metoda barvení vlasů jen výhody?

V čem se pěnové barvy liší?

Palette, Wellaton nebo L’Oréal . Přesně pod těmito světoznámými značkami, můžete v Česku pěnové barvy zakoupit. Všechny nabízejí deset až dvacet nejprodávanějších odstínů, od plavé přes červenou, až k černé. Rozhodně se nemusíš bát, že bys v nabídce svůj odstín nenašla. Pěnové barvy se od obyčejných liší hlavně přípravou, která je o mnoho rychlejší a zábavnější. Pokud bych měla porovnat cenový rozdíl pěnových a normálních barev, rozhodně to nebude částka nikterak výrazná. Stejně jako u obyčejných barev najdeš ty nejlevnější pěnové již od 100 Kč.

Výhody pěnových barev

Pojďme tedy nejprve k výhodám. Určitě už jsi měla možnost shlédnout v televizi mnoho reklam, které se týkaly právě pěnových barev. Mohla jsi zaslechnout motta jako „Barvení vlasů nikdy nebylo snazší.“ nebo „Užijte si při barvení vlasů zábavu!“. S oběma motty musím určitě souhlasit. Pěnové barvy se totiž většinou prodávají v různých kelímcích či šejkrech (pokud ne, tak jsou uvnitř balení), do kterých podle návodu nasypeš barvící směs, dvě minuty protřepáváš a můžeš aplikovat! Stop nudnému, zdlouhavému a složitému patlání v miskách! S tím souvisí i 0% nepořádku, protože při troše šikovnosti nehrozí žádné ukápnutí barvy na okolí. Mnohé pěnové barvy také slibují příjemnou vůni a žádný štiplavý amoniak. Nemohu posoudit všechny, každopádně moje pěnová barva slibovala příjemnou ovocnou vůni, kterou opravdu měla.

Nevýhody pěnových barev

Jestliže koupi pěnové barvy zvažuješ, měla bych tě ze své zkušenosti upozornit i na nevýhody. Velkou nevýhodu vidím v tom, že mně se pěnová barva vymyla zhruba po měsíci (vlasy si myji 2-3x do týdne). Rozhodně ti tedy pěnovou barvu nedoporučuji, pokud si vlasy myješ každý den. Vzniklý odstín se nijak výrazně nelišil od obyčejných barev. První týden po aplikaci si dej pozor na to, kam si pokládáš hlavu. I když se ti totiž možná zdá, že si barvu smyla správně, vlasy se ti mohou namočit venku nebo zpotit a je zaděláno ne neodstranitelné skvrnky!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • http://azrael-west.com/ RM – Lucifer´s Angel

    Já mam raději normální barvu. Baví mě ji míchat a aplikovat, ale o to nejde. Jde o to, že ten odstín co chci v pěnové nemají. Navíc pěnové barvy vám nedají přesně ten odstín co chcete. Je tam věší možnost toho, že vám to na vlasy nechytne jako u profesionála. (proto v kadeřnictvích aplikují jiné barvy) Ale i intenzita může být slabší a ano barva vydrží o něco kratší dobu, ale záleží na tom jaká je to pěnová barva, jaký odstín a jaký máš vlasy. Jsou i lidé, kterým jsem tuto pěnovou barvu aplikovala, protože jí chtěly vyzkoušet, tak vydržela dlouho, ale sama jí nepoužitím. Upřímně mi ani moc nejde o její vůni, ale z normální barvy necítím nějaký nepříjemný zápach, když to tedy přeženu. Ale dá se říct, že spíš příjemné voní, ale to záleží na vkusu. Já to moc v lásce takové vůně nemám.