Možná jsi i ty jednou nebo víckrát podlehla reklamním trikům. Musím se přiznat, že i mě to párkrát nedá a musím prostě ten “zázračný” přípravek s ještě zázračnějším výsledkem vyzkoušet. Většinou si pak vyčítám, že jsem vyhodila peníze za něco, co vlastně ani ten dokonalý výsledek nesplňuje.

avatar

Maruška Hušáková

Možná jsi i ty jednou nebo víckrát podlehla reklamním trikům. Musím se přiznat, že i mě to párkrát nedá a musím prostě ten “zázračný” přípravek s ještě zázračnějším výsledkem vyzkoušet. Většinou si pak vyčítám, že jsem vyhodila peníze za něco, co vlastně ani ten dokonalý výsledek nesplňuje. Stalo se ti něco podobného? Určitě napiš svůj názor a dále čti můj článek.

Díky tomuto šamponu budeš mít o 149 % větší objem, který vydrží jak v Londýně, tak v Benátkách!

Díky tomuto šamponu budeš mít o 149 % větší objem, který vydrží jak v Londýně, tak v Benátkách!

Řasy jako v reklamě? To neočekávej!

Sešla jsi se s tím určitě i ty. V reklamě jsi viděla krásné namalované a oddělené řasy, slibující objem, nadzdvihnutí a výdrž po celý den. Když modelka mrkla svými krásně dlouhými řasy, řekla sis, že tu řasenku prostě musíš mít, ale po koupi té “dokonalé” řasenky se tvé řasy jen slepily, zvadly a už vůbec nevypadaly jako v reklamě. Je to asi přesný příklad toho, jak lidé uvažují o produktech v reklamě, ať už se kosmetiky týče. Musí se brát v předpoklad, že modelka má již od narození krásné a dlouhé řasy a že jí nejspíše líčili celý den a možná i výsledek upravovali, aby řasy vypadaly opravdu dlouhé. Opravdu si nemyslím, že kartáček u jiné řasenky ti nějak pomůže v tom, že řasy máš po každém nalíčení i tak chudé, krátké a spadlé. Možná, že když budeš vyhledávat řasenku přesně na tvůj nedostatek, můžeš se dočkat kladnějšího výsledku. Řešením pochopitelně mohou být i řasy umělé. Na revoluční tvar kartáčku prostě spoléhat nemůžeme.

Krásné a zdravé vlasy během jednoho použití

Tak tuhle větu slýchám skoro v každé reklamě, který se týká vlasových přípravků. Dobře, nebudu hned odsuzovat některé přípravky na vlasy, ale zamysli se. Je možné, aby šampon, kondicionér nebo maska spravily roztřepené konečky, zničené vlasy od věčného žehlení a barvení? Můj názor zní, že ne. Ano, dobrý šampon ti může pomoct v tom, že tvé vlasy udělá lesklejší, méně se mastící a hladké, ale to už je otázku toho, jak komu každý šampon vyhovuje. Řešením je pouze pravidelná péče, nikoli investice do čím dál dražších prostředků.

Vše ale nepodceňuj

Nechci aby tenhle článek vyzněl tak, že reklamy mají jen špatné stránky. Myslím si, že nebýt reklam, lidé by spoustu věcí nepoznali (ať mluvím o věcech potřebných nebo ne) a nevymýšleli by nové a nové vymoženosti. Však uvidíme za čas, jestli někdo vynalezne šampon pro dokonalé vlasy za pár sekund nebo krém, po kterém nám zmizí všechny vrásky :-) . A jaký máš názor na reklamy ty? Objevila jsi nějaký přípravek. který ti maximálně vyhovuje díky reklamě? Určitě zanechej komentář, budu se těšit.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář