Co ti dokáže velmi znepříjemnit pohled do zrcadla? Křivý nos, úzké rty, velké čelo nebo špatná pleť? S prvními třemi komplexy asi nic jen tak neuděláš, ale se stavem tvé pleti můžeš udělat ledacos rychle a poměrně snadno. O akné toho už bylo napsáno mnoho, a proto se chci dnes zaměřit na trochu mírnější, i když stejně nepříjemný problém, kterým jsou černé tečky. Je to i tvůj problém? Poradím ti, jak s nimi bojovat!

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Černých teček se můžeš zbavit i jinak, než nemalou investicí do značkové kosmetiky. Víš, jak na to?

Černých teček se můžeš zbavit i jinak, než nemalou investicí do značkové kosmetiky. Víš, jak na to?

Vzhůru do boje

Základem nebudou ani tak předražené a “zaručeně fungující” kosmetické vychytávky, jako spíš tvá vůle. Musíš věřit a chtít to změnit. Pokud si říkáš, že si vystačíš s make-upem a korektorem, tak na co se namáhat, rozhodně neděláš dobře. V tuhle chvíli, hodinu a den ti zmínění pomocníci možná pomůžou, ale dlouhodobě se zachovají spíš naopak a tvou pleť jen zhorší. Tvým úkolem je získat motivaci k boji! Výsledek neuvidíš za den ani za týden. Je to otázka měsíců, ne-li roků. Vše záleží jen na tvém přístupu.

Černá tečka, těší mě!

Černými tečkami trpí zejména dívky, které mají mastnou a smíšenou pleť. Jejich póry jsou náchylnější k častějšími ucpávání, a tak vznikají černé tečky. Že jejich výskyt nejde ovlivnit? Ale jde, alespoň částečně určitě. Stačí omezit mastná a kořeněná jídla, perlivé nápoje a přeslazené limonády. Místo nich do jídelníčku zařaď bylinkové čaje, neperlivou vodu a ovocné ředěné džusy. Na pitný režim opravdu nezapomínej, protože díky němu se ti kromě pleti může zlepšit i stav vlasů nebo nehtů. Pokud uvažuješ o koupi čistíci masky přímo na černé tečky, zkontroluj si její složení. Neměla by obsahovat alkohol, který pleť vysušuje, neměl by být na olejové bázi a napůl vyhráno budeš mít, pokud bude obsahovat alespoň nepatrné množství kyseliny salicylové.

Mačkání, napařování nebo nanášení masek?

U černých teček platí to samé, co u zanícencených pupínků. V žádném případě by jsi je neměla vymačkávat. Možná máš pocit, že vymáčknutím mazu ucpaný pór očistíš, ale je mnohem větší pravděpodobnost, že si zaděláváš na bolestivý zánět. Mnoho odborníků také mluví o napařování pleti, bohužel jsou tu pro i proti. Napařování pleti ti může provést kosmetička v salónu, ale hravě to zvládneš i doma. V hrnci přiveď vodu k varu a přidej bylinky nebo tee trea olejíček. Až budeš mít připraveno, nakloň se nad hrnec a vydrž alespoň deset minut. Dobré je hned po napaření nanést čistící masku, kterou si můžeš vyrobit i doma.

Domácí maska proti černým tečkám

Než abych ti zde psala složitý a náročný recept, raději přípravu nechám na tobě a poradím pouze, které potraviny by ti v masce neměly chybět. Blahodárný med je takový lék na všechno a s tvou pletí dokáže zázraky. O účincích zeleného čaje už jsi jistě také slyšela, takže jeho lístky bys rozhodně neměla v masce opomenout. Hrozny a šťáva z nich je bohatá na antioxidanty, není tedy divu, že se výtažky z hroznů velmi často používají v kosmetice. A jako poslední ti doporučím pomeranč. Vystačíš si s jemně rozmletou pomerančovou kůrou. Odborníci zaručují okamžité výsledky!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • dodo5slayer

    Nejdůležitější je mýt si obličej! Ráno, než někam jdu, když příjdu (kvůli smogu a prachu z cest), než jdu spát a zaručuju, že limonády s tím nemají moc co dělat :D

  • http://www.salondoma.cz mirecka

    Perfektní na černé tečky jsou pásky na noc a čelo od Purederm. Mirca